Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #629

Journey Into Mystery #629

Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN
Wyprawa Lokiego do twierdzy Serpenta kończy się w straszliwy sposób.

Streszczenie

Sepent chce zniszczyć świat, a szanse na zwycięstwo są nikłe. Gdyby ziemscy bohaterowie odciągnęli jego uwagę.... Gdyby Odin porzucił swój plan zniszczenia życia w tym świecie.... Gdyby Thor zechciał wypełnić swoje przeznaczenie.... Tylko Serpent wydawał się nie chcieć dać szansy losowi. Zmienił się w wielkiego smoka i ruszył do walki z Thorem. W tajemnicy Loki próbuje zmienić przeznaczenie.

Loki zamacza pióro od Surtura w krwi Leah i zaczyna pisać historię w biografii Serpenta. Bóg kłamstwa wraca do opowieści, która sprawiła, że Cul stał się bogiem strachu. Został zaatakowany przez olbrzymy i zrzucony przez nie w przepaść. Spadł z ogromnej wysokości i połamał chyba wszystkie kości w swoim ciele. Udało mu się je pozbierać, jednak wiedział, że zrobił to niezgrabnie i jego ciało jest zdeformowane. Ogromnym wysiłkiem woli wspiął się na urwisko i zakradł do obozu olbrzymów. Wymordował we śnie niemal wszystkich - za wyjątkiem jednego, któremu zostawił wiadomość na skale zapisaną krwią. Strach jego przeciwnika dodał mu sił. Wrócił do Asgardu. Tam połamano jego kości raz jeszcze, aby prawidłowo je poskładać. Kiedy leżał ranny i cierpiący w łóżku, zrozumiał, co dodaje mu sił, i jak wydobyć to z ludzi – jak sprawić, by odczuwali strach. Wtedy poznał dziewczynę. Przychodziła do niego, aby go doglądać. Szukał jej, kiedy wyzdrowiał, ale znikła. Pozostało tylko wspomnienie. Nawet kiedy osiągnął potęgę, zawsze w jego sercu kryło się wspomnienie jej dobroci i delikatności. To wspomnienie złamało jego niezłomną postawę w walce z Thorem. Przez tę małą wyrwę wdarł się strach przed przepowiednią.

Po zakończeniu pisania Leah leczy swą ranę, z której Loki brał krew. Najwyższy czas, ponieważ jego drużyna zaczyna ulegać pod naporem przeciwników. Na szczęście przybywa Destroyer, który daje im chwilę wytchnienia. Zanim uciekną, Loki musi zniszczyć to miejsce. Wyjmuje pióro i wzywa Surtura. Ten czuje się oszukany. Chłopak odpiera, że obiecał mu Agard, ale nie mówił który, dlatego trafił na ten mroczny. Nie zmienia to faktu, że demon jest wolny. Loki na pożegnanie robi mu jeszcze zdjęcie. Cała drużyna ucieka przez portal. Jako ostatni przechodzi Destroyer. Leah dostrzega jakiś obiekt spadający z nieba. Loki wspina się na najbliższe wzgórze, aby sprawdzić, co to. Znajduje Odyna pochylonego nad ciałem swojego syna. Udało im się zmienić przeznaczenie tylko o tyle, że pokonali Serpenta. Thora nie uratowali. Loki od początku o tym wiedział dzięki World Tree. Teraz będą musieli żyć z konsekwencjami swoich czynów.


Korekta: Aruna

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #629 Journey Into Mystery #629 Journey Into Mystery #629 Journey Into Mystery #629 Journey Into Mystery #629 Journey Into Mystery #629 Journey Into Mystery #629

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.