Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #20

Avengers Academy #20

Avengers Academy #20

"Endings"

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN
• Zmiana status quo drużyny!
• Akademia traci jednego ucznia i jednego nauczyciela, ale kogo? I czy oni zrezygnowali, a może nie żyją?

Cytat

Madeline, do wchodzącego przez okno Justice'a: "That's rude. What if I'd been naked?"
Justice: "Then you would've closed the courtains. Or the guys at the office accross the street would be fighting for window space."

Streszczenie

Hotel w Chicago. Madeline ogląda relacje ze starć z siłami Serpenta. Vance i Humberto pukają do jej drzwi, chcąc porozmawiać, ale dziewczyna ich odsyła.

Broxton. Giant Man pyta Hawkeye'a w czym mogliby pomóc. Clint odpowiada, że już po wszystkim.

Avengers Mansion, nazajutrz. Madeline odchodzi w ustronne miejsce i wykonuje telefon. Nakrywa ją Jenny, która proponuje, by mówiły sobie po imieniu po tym wszystkim, co przeszły. Mówi koleżance, że jej zdaniem nie powinna odchodzić z Avengers Academy, bo niewinne szczęśliwe dni i tak nigdy już nie wrócą. Maddie tłumaczy, że jej dzieciństwo nie było sielanką, ale to jest o wiele gorsze. Chce pomagać ludziom, ale nie chce przy tym niszczyć swego własnego życia. Jenny zauważa, że i tak nie zostało jej dużo życia, zanim rozwieje się w niebyt. Rozmowę przerywa powrót Speedballa.

Reptil jest pod wrażeniem, czego Speedball dokonał (patrz: Fear Itself: The Home Front), ale Baldwin nie przypisuje sobie zasług. Dziękuje za uratowanie jego kota i oznajmia, że odchodzi z Avengers Academy. Hank nie jest pewien, czy to dobry pomysł, ale Justice każe mu odpuścić – Bobby zasłużył na chwilę wytchnienia.

Nazajutrz. Dzieciaki i kadra walczą z przestępcami. Nagle, Icemaster, Aftershock i Ember padają nieprzytomni. To Jeremy Briggs, który właśnie nadleciał helikopterem, ich unieszkodliwił. Reptil jest wściekły. Pym ostrzega chłopaka, że mają go na oku. Briggs przyleciał tylko, by powiedzieć Veil, że jego oferta nadal jest aktualna (patrz: Avengers Academy #14.1).

Madeline próbuje porozmawiać ze wszystkimi co myślą o jej decyzji dołączenia do zespołu Briggsa. Dostaje sprzeczne rady. Hank Pym przeprasza ją, że nie był w stanie jej pomóc. Veil nie ma mu tego za złe, zrobił co było w jego mocy. I chociaż Briggs może być socjopatą, to liczą się jego uczynki, a te są dobre.

Wieczór, Madeline się pakuje. Przez okno odwiedza ją Justice, by się upewnić, że jej odejście nie jest związane z jej zadurzeniem w nim. Dziewczyna zapewnia, że to nie o to chodzi. Vance stwierdza w końcu, że jeśli naprawdę tak jej źle w Akademii, to powinna odejść. Zresztą, on też odchodzi.

Następna wieczór. Speedball się wyprowadza. Justice zaczepia go i proponuje, by wynajęli samochód i udali się na zwiedzanie Ameryki. Tylko we dwójkę, bez kamer.

Wymykającą się cichaczem Madeline nakrywa Brandon. Dziewczyna myśli, że chce jej robić wyrzuty, ale Striker mówi tylko, by nie zrywała kontaktu – mogą wyjść razem do kina nawet kiedy Veil będzie superzłoczyńcą.

Z okna obserwują ich Tigra i Giant Man. Green jest zła, uważa, że Madeline jest niewdzięczna. Ale Hank jest zdania, że ją zawiedli. Dlatego od teraz zmieni podejście do Akademii, nie będzie już tak chronił dzieciaków przed światem. Ma już nawet pomysł na nową siedzibę.

Manhattan. Jeremy Briggs oprowadza Madeline po jej nowym biurze. Zachęca, by się rozgościła i wybrała sobie dowolny projekt.

Palos Verdes, California. Dawna baza West Coast Avengers. Hank i Greer lądują, patrząc z nostalgią na posiadłość. Pym wyznaje Tigrze miłość. Czułą chwilę przerywa im Quicksilver narzekając, że posiadłość jest za duża na piątkę uczniów. Pym odpiera, że Jocasta zajęła się rekrutacją.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers Academy #20 Avengers Academy #20 Avengers Academy #20 Avengers Academy #20 Avengers Academy #20 Avengers Academy #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.