Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Vision » Ultimate Vision #3

Ultimate Vision #3

Postacie
Zapowiedź

Mimo wysiłków Vision, fragment roju Gah Lak Tusa wydostał się z stacji orbitalnej i zmierza na Ziemię. Czy pojedynczy osobnik wystarczy, aby zagrozić planecie? Oczywiście. Pozostaje pytanie, co z tym zrobić?

Cytat

Vision przygotowując się do ataku: " Give me the axe, Dima. And don't look."

Streszczenie

Stacja kosmiczna. Tarleton tłumaczy pracownikom przebywającym z nim w pomieszczeniu kontrolnym, co potwory zrobią z ekipą, która wyszła zbadać efekty sterylizacji. Nie umrą od razu. Posłużą jako nosiciele zarazy. W tym momencie purpurowe potwory atakują ludzi wydmuchując w ich stronę pył.

 

Zszokowani ludzie patrzą z niedowierzaniem na Tarletona i słuchają jego słów. Jedna z kobiet mówi, że to podzespoły wyjęte z modułu Gah-Lak-Tusa uczyniły go chorym. Dodaje, że stacja niedługo spłonie w atmosferze Ziemi. Tarleton mówi, że śmierć w ogniu jest oczyszczeniem i powinni być za nią wdzięczni. Chwilę później zabija podchodzącego go od tyłu mężczyznę. Zostaje zaatakowany przez kolejne osoby. Rozsierdzony tym zabija wszystkich w zasięgu wzroku. Jedna z kobiet tuż przed śmiercią wysyła wiadomość. Informuje na wszystkich częstotliwościach, że znajduje się na zamaskowanej stacji Kaliasa i prosi o zniszczenie jej, bo ma na pokładzie Gah-Lak-Tusa.

 

W innej części stacji grupa ludzi próbuje ustalić, co się dzieje. Nie mają żadnych szans, gdy przez okna obserwacyjne wdziera się horda potworów.

 

Vision mówi, że stacja zniknie w ogniu płomieni. Dodaje, że boi się, co narodzi się z popiołów. Dima wciąż zachowuje się jak dziecko i nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia. Vision pracuje przy działającym terminalu i próbuje odzyskać kontrolę nad stacją. W obwodach wyczuwa Gah-Lak-Tusa. Pyta się go, co planuje, bo wie, że ten nie ma zamiaru zginąć.

 

W innym pomieszczeniu Dima niszczy komputer, przy którym spędziła swoje życie i układała konstrukcje z klocków. Po chwili w pomieszczeniu pojawiają się potwory. Vision rusza na nie uzbrojona w siekierę. Atakuje je siejąc w ich szeregach niemałe spustoszenie. Nagle w drzwiach pomieszczenia pojawia się Tarleton. Pyta się Vision, jaki jest jej punkt topnienia i emanuje z piersi energią, która zaczyna topić wszystko wokół.

 

Triskelion. Fury wydaje rozkaz obserwacji spadającej, rozgrzewającej się od wchodzenia w atmosferę stacji. Ponownie przesłuchuje także nagranie. Choć jest ono zniekształcone, wyraźnie słychać słowo Gah-Lak-Tus. Nick każe bombowcom z ładunkami nuklearnymi wznieść się w powietrze.

 

Stacja kosmiczna. Całe ciepło, promieniowanie i fale dźwiękowe, jakie produkuje Tarleton, nie mają na Vision wpływu. Robot nie jest w tym momencie jednolity. Jej atomy ciała omijają zagrożenie. Lecz może sprawić, by wybrane części ciała znów były stałe. Czyni tak, by uderzyć Tarletona. Ten nie jest zaskoczony jej umiejętnością. Wypowiada się jak jeden z modułów "pożeracza światów", że tę technologię poznali, gdy zniszczyli planetę jej twórców. Strzela jednocześnie w stronę Vision energetycznymi pociskami, które robią jej krzywdę. Kolejnymi ciosami posyła Vision na ziemię. Ta leżąc rozmyśla. Nie została stworzona do walki, ale do przesyłania wiadomości. W tym momencie uruchamiają się silniki stacji. Rzucają one zaskoczonego Tarletona do sąsiedniego pokoju. Jest on zaskoczony, że Vision przejęła kontrolę nad Kaliasą. Dodaje, że jest jednak za późno, by ją ocalić. Na polecenie "posłańca" wrota dzielące pomieszczenia zamykają się, unieruchamiając Tarletona. Vision mówi, że nie chce uratować stacji, wręcz przeciwnie - uruchomiła silnik, by ta weszła w atmosferę z większą prędkością. Tak, by Gah-Lak-Tus nie spadł na Ziemię nieuszkodzony. Następnie łapie Dimę i obie uciekają ze stacji poprzez wrota, którymi miała zostać wyrzucona, gdy leżała w kontenerze na śmieci.

 

Kaliasa coraz szybciej wchodzi w atmosferę i zaczyna płonąć. Jej płonące szczątki spadają na pustynię.

 

Triskelion. Fury wydaje rozkaz zrzucenia na ten obszar bomb atomowych.

 

Nad miejscem spadku stacji unoszą się Vision i Dima. Vision rozmyśla, że nie doceniła Gah-Lak-Tusa. Tego błędu ma zamiar już nie popełnić. Wie, że ten wyssał całą energię ze stacji, by dokonać naprawy. Wprowadził stację w atmosferę, by użyć jej jako tarczy i odskoczył, tuż przed jej uderzeniem w ziemię. Wiedziała, że ten nie chce popełnić samobójstwa. Niestety okazuje się, że jej domysły są prawdziwe. Po chwili lotu natrafia bowiem na w pełni sprawny moduł "niszczyciela światów".

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Vision #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.