Avalon » Serie komiksowe » Tales To Astonish » Tales To Astonish #50

Tales To Astonish #50

Tales To Astonish #50

"The Human Top!"

Postacie
Cytat

"Time for my enlarging capsule again!... I'm beginning to feel like an elevator!"

Streszczenie

W każdym stuleciu rodzą się ludzie z fantastycznymi talentami. Jednym z nich jest Dave Cannon, który potrafi kręcić się i poruszać z niesamowitą prędkością. Widzimy go jak wśród innych dzieci, używa swej zdolności do robienia pokazów, po czym bierze za nie pieniądze. Widzimy również, iż nie jest on osobą miłą. Jego dorastanie w kierunku świata przestępczego następuje, gdy zaczyna kraść owoce ze straganów. Gdy policji w końcu udaje się złapać nieletniego Dave'a, płaci on za skradziony owoc. W miarę upływu lat zostaje cyrkowcem, zapaśnikiem, lecz potem znajduje bardziej lukratywne zajęcie. Nielegalne zakłady, w których, wraz z innymi typami spod ciemnej gwiazdy, obstawia swoje zwycięstwo w biegu na łyżwach. Jego wspólnicy ostrzegają go jednak by zbytnio się nie wychylał, bo i tak policja znajdzie na niego sposób. To irytuje Cannona, który postawia udowodnić swą wartość. Przez następny okres czasu używa swych zdolności by zostać najlepszym złodziejem w Ameryce, informacje o nim pojawiają się we wszystkich gazetach, które ochrzciły go mianem Human Topa. Jedną z tych gazet czyta właśnie Henry Pym, który decyduje jednak, iż przestępca nie jest nikim ważnym i nie ma potrzeby by zajął się nim Giant Man.

 

Pym za to dzwoni do Janet, przypominając jej o wspólnej sesji, mającej mieć miejsce za godzinę. Van Dyne o niej nie zapomniała i cały dzień przygotowywała się w salonie piękności. Przybywając na miejsce, po drodze sprawia, że pewien pan sądzi, iż ma problemy ze wzrokiem. Gdy pojawia się, Henry właśnie przeobraża się w Giant Mana. Pogawędkę i przekomarzania się partnerów przerywa nagła wiadomość od mrówek. Human Top  planuje kolejne przestępstwo jutro o 10 rano w Rob Danly. Giant Man sądzi, że to zbyt błaha sprawa dla niego, lecz Wasp przekonuje go do interwencji.

 

W tym czasie przestępca bierze udział w przesłuchaniu do nowego pokazu na lodzie. Następnego zaś dnia, jako Human Top, szykuje się do kradzieży. Nie wie, że Henry Pym i Janet Van Dyne zatrudnili się w domu handlowym jako nowi sprzedawcy. Nagle, w trakcie spokojnego ranka, Human Top pojawia się, błyskawicznie zabierając torbę z pieniędzmi strażnikom. Giant Man i Wasp ruszają za nim w pościg, lecz złodziej bez problemu przemyka zatłoczoną ulicą, podczas gdy wielkiego wzrostu heros nie może zrobić tego tak łatwo. Za Human Topem podąża jednak Wasp, która wzywa na pomoc mrówki. Przestępca przestaje uciekać i czeka aż Giant Man go dogoni. Gdy tak się staje, ponownie ucieka superbohaterowi, lecz chodnik pod nim pęka osłabiony przez mrówki i przestępca traci równowagę. Jednak Giant Man próbując go złapać uderza o latarnie, Human Top zaś kontynuuje ucieczkę i żartowanie z herosa. W wąskich uliczkach Pym nic nie może poradzić i wpada na wiszące reklamy. Okazuje się, że wielki heros nie jest przygotowany do nowych mocy. Po zdemolowaniu płotu, Giant Man jest zmuszony wrócić do normalnego rozmiaru, gdy złodziej ucieka do metra. Tam na Pyma czeka Wasp, która niestety nie może nadążyć za nadnaturalnie szybkim przestępcą, który w końcu całkowicie im ucieka.

 

Następnego dnia wszystkie pierwsze strony gazet informują o zwycięstwie Human Topa nad superbohaterem. Przestępca jest zadowolony z siebie, lecz wie, iż Giant Man się nie poddaje, postanawia więc pozbyć się go raz na zawsze.

 

Tymczasem Pym próbuje zwiększyć własną prędkość i refleks. Tworzy w tym celu urządzenie imitujące zachowanie Human Topa, które wykorzystuje do treningu. Opracowuje również eliksir zwiększający swoją szybkość. Następnie prosi Janet by uruchomiła i kontrolowała urządzenie. Wasp widzi jednak, że Giant Man nadal jest zdecydowanie zbyt wolny. Herosowi w pewnym momencie udaje się złapać maszynę, lecz kręci się ona ze zbyt wielką prędkością by mógł ją utrzymać. Pym mówi Janet, że za kilka tygodni będzie wystarczająco szybki by zrównać się z urządzeniem. Van Dyne nie ma serca jednak by mu powiedzieć, że włączyła je tylko na połowę prędkości.

 

Tymczasem w innej części miasta, Human Top znów atakuje...

 

[Kontynuacja w "Tales to Astonish" #51.]

 

----------------------

 

Ponadto ukazały się historie science fiction "Mystery Trap", "The Secret of Sagattus" oraz "No Ending".

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Tales To Astonish #50

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.