Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 4 » Wolverine vol. 4 #15

Wolverine vol. 4 #15

Wolverine vol. 4 #15

"Wolverine No More"

Postacie
Zapowiedź

Po brutalnym finale poprzedniej historii Logan po raz kolejny zaszywa się w kanadyjskiej dziczy.

Streszczenie

Gdzieś w Jukonie. Logan wspina się po skalnej ścianie. Gdy w końcu, po paru godzinach, dociera na szczyt góry, prawie od razu rzuca się z niej. Już na dole ogarnia go błogosławiony niebyt – przynajmniej na kilka sekund, po których jego ciało i umysł zaczynają się zrastać z powrotem. Wtedy powstaje i znowu zaczyna się wspinać.

Trzy dni wcześniej. Logan dociąga trumnę do pewnego miasteczka, pytając mieszkańców o kobietę imieniem Dolores Downing. W końcu jedna z miejscowych staruszek oznajmia, że wie, gdzie ją znaleźć i oferuje się zaprowadzić do niej Wolverine'a.

Wkrótce oboje znajdują się na cmentarzu, gdzie zmarła ze starości Dolores została pochowana trzydzieści lat temu. Spytany, Logan odpiera, że znał ją, gdy była młoda, po czym otwiera przywleczoną ze sobą trumnę i wyciąga z niej łopatę. Kobieta zauważa ciało Gunhawka i pyta, kim on jest, Logan odpiera więc, że to syn Dolores. Staruszka stwierdza więc, że William – tak bowiem miał na imię – zniknął wkrótce po śmierci matki i nikt nie wiedział, co się z nim stało. Gdy pyta, jak mężczyzna zginął, Logan, wykopujący grób, odpiera, że go zabił.

Tego wieczora. W miejscowym barze Logan kupuje butelkę whiskey. Gdy po jej opróżnieniu opuszcza przybytek, nagle słyszy za sobą czyjś głos, pytający, jak to jest zabić własne dzieci. Nagle dwa pazury przebijają jego gardło, a Daken stwierdza, że tylko do tego się on nadaje. Następnie oznajmia, że pomógł Red Right Hand znaleźć jego bękarty i przygotował je, tylko po to, by patrzeć, jak Logan je zabija. Wściekły, Wolverine oznajmia, że Daken nie jest jego synem, nim jednak zdąży go zaatakować, zostaje rzucony na ścianę przez... swojego brata, Doga Logana. Wolverine nie może uwierzyć w to, co widzi, a jego brat zaczyna się głośno zastanawiać, ile czasu i pracy zajęło mu odnalezienie matek swoich dzieci i pochowanie ich u ich boków. U skraju załamania Logan wyjaśnia, że musiał być pewien, po czym pyta, czy Mongrels wiedzieli, co ich z nim łączy, po czym zapewnia, jak bardzo się wini za to, co się stało. Nagle słyszy kolejny głos – to Tom Logan, z głową Sabretootha na palu, który stwierdza, że jedyna rzecz, którą jego syn potrafi, to zabijanie własnej rodziny. Już bliski płaczu, Logan pyta, czemu to się stało, na co odpowiada mu śmiech jego dręczycieli – nawet Creeda. Jak się okazuje, są to tylko majaki leżącego w błocie Logana, którego obserwuje trójka miejscowych. Stwierdziwszy, że przybysz nie ma przy sobie portfela, jeden z mężczyzn podrywa głowę Logana, ten jednak niezdarnie atakuje go swymi pazurami. Wściekły, mężczyzna podrzyna mu gardło i odchodzi.

Jakiś czas później. Logan dzwoni do Melity, a gdy ta stwierdza, że wszyscy się o niego martwią, nawet Cyclops, mutant oświadcza, że nie zamierza wrócić i zabrania się szukać, po czym odkłada słuchawkę i odchodzi.

Teraz. Ciało Logana zaczynają skubać wilki, ten jednak wstaje i ponownie zaczyna się wspinać, podczas, gdy wilki rozrywają jego kostium.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 4 #15 Wolverine vol. 4 #15 Wolverine vol. 4 #15 Wolverine vol. 4 #15 Wolverine vol. 4 #15 Wolverine vol. 4 #15 Wolverine vol. 4 #15 Wolverine vol. 4 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.