Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 6 » Ghost Rider vol. 6 #3

Ghost Rider vol. 6 #3

Ghost Rider vol. 6 #3

"Give Up The Ghost" Part 4

Postacie
Zapowiedź

W środku chaosu wywołanego przez Seprenta, Adam odkrywa swój plan co do nowej Ghost Rider i Johnny'ego Blaze'a. Kiedy ujawniona zostanie prawdziwa moc Ducha Zemsty, świat nagle przestanie się wydawać takim miłym miejscem.

Cytat

Adam: "This is your failure, boy!"
Johnny Blaze: "Jeez, it's like he's channeling my mother."

Streszczenie

Najlepsze w byciu Ghost Riderem jest to, że dużo podróżujesz. Możesz na przykład trafić do siedziby tajnego kultu w Nikaragui, by zobaczyć jakbyś wyglądał, gdybyś urodził się dziewczynką. Tak jak Johnny Blaze, który właśnie jest bity przez nową, żeńską wersję Ghost Ridera.

Z pomocą przychodzi mu Seeker, który wykorzystuje swoją zdolność anulowania mocy Ducha Zemsty, by zatrzymać Alejandrę. Próbuje jej wyjaśnić, że Adam ją wykorzystuje – powinna karać tylko najgorszych, a nie każdego grzesznika jakiego napotka, bo przecież nikt nie jest bez grzechu. Adam uderza w niego wiązką energii i łapie Alejandrę za głowę, wykrzykując, że on się zna na grzechu najlepiej – stworzył go i teraz ma moc, by go wymazać. Postanawia pokazać Blaze'owi, jak wielką moc ma Ghost Rider i sprawia, że Alejandra zaczyna wytwarzać wielką ilość energii, przy okazji wywołując trzęsienie ziemi i przywołując ogromny motocykl. Seeker wyjaśnia, że niedługo eksploduje jak duchowa bomba. Blaze każe mu w takim razie wsiadać na motor, ale Seeker jest tak ucieszony myślą o przejażdżce z byłym Ghost Riderem, że zaczyna układać wiersz i opamiętuje się dopiero, gdy spadająca skała urywa mu rękę.

Usadziwszy wreszcie żywego trupa, Johnny próbuje z nim uciec poza zasięg eksplozji, ale szybko natrafia na wioskę pełną ludzi. Krzyczy, by uciekali, ale mieszkańcy nie rozumieją go. Po raz pierwszy żałuje, że nie jest Ghost Riderem. Seeker mówi mu, że na to za późno, gdy dosięga ich eksplozja.

Sin zastanawia się, czemu jej pan się uśmiecha. Serpent odpowiada, że mają nową siostrę w zniszczeniu.

Kolumbia. Avengers próbujący wrócić do Ameryki po starciu z Hulkiem [patrz Avengers #15 – Demo] zostają zatrzymani przez trzęsienie ziemi. Widząc rozbłysk światła Ms. Marvel wzbija się w powietrze, by sprawdzić, czy to nie wybuch nuklearny. Okazuje się jednak, że eksplozja nieznanej energii zniszczyła cały kraj. Cokolwiek to sprawiło, Avengers muszą to zniszczyć.

Johnny z przerażeniem przygląda się ludziom, których wybuch energii oczyścił z grzechu – ludziom, którzy teraz zachowują się niczym zombie. Seeker wyjaśnia, że zostali zredukowani do podstawowych funkcji, jak jedzenie i spanie, ale nigdy nie odzyskają osobowości. Tylko jego moc ochroniła Blaze'a przed tym samym losem – motocyklista może się jeszcze przydać. Johnny pyta jak – jest teraz zwykłym człowiekiem. Seeker odpowiada, że cały czas mógł zrobić to, co Alejandra, ale o tym nie wiedział – kto więc wie, czego dokona w przyszłości? Każdy ma potencjał, większość go po prostu nie dostrzega.

Ghost Rider i Adam atakują przylądek Canaveral. Spoglądając na prom kosmiczny, Adam oświadcza, że razem ocalą rasą ludzką. Całą.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 6 #3 Ghost Rider vol. 6 #3 Ghost Rider vol. 6 #3 Ghost Rider vol. 6 #3 Ghost Rider vol. 6 #3 Ghost Rider vol. 6 #3 Ghost Rider vol. 6 #3 Ghost Rider vol. 6 #3 Ghost Rider vol. 6 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.