Avalon » Serie komiksowe » Iron Man 2.0 » Iron Man 2.0 #9

Iron Man 2.0 #9

Iron Man 2.0 #9

"The Palmer Addley Infection" - part 2

Postacie
Zapowiedź

War Machine zrobił sobie wroga na wieki. Tajemnica Palmera Addley zbliża się do ujawnienia i płynących z niej śmiertelnych konsekwencji. Czy odkrycie sekretu złoczyńcy pomoże Rhodey’owi go pokonać, czy wręcz to utrudni?

Streszczenie

Na jakiś czas przed swoją śmiercią Palmer Addley tworzy swe największe osiągnięcie – nanowirusa, którego syntezuje i wprowadza do swojego ciała, gdzie łączy się on z jego czerwonymi krwinkami. Jakiś czas później, gdy strażnik przynosi mu jego obiad, geniusz kicha na niego, w ten sposób zarażając go nanitami. Dwadzieścia cztery godziny później, w następnej porze obiadu, strażnik przynosi Palmerowi pistolet. Nim ktokolwiek zdąży zareagować, Addley wkłada sobie lufę do ust i strzela dokładnie w to miejsce, w które zaplanował – tak, by zniszczyć ośrodki odpowiedzialne za wyższe funkcje mózgowe i jednocześnie unikając uszkodzenia tych części mózgu, które odpowiadają za instynkty. Po chwili do jego pokoju wpadają sanitariusze, nie są jednak w stanie niczego zrobić. Jeden przez przypadek rozmazuje sobie na czole kroplę krwi nieboszczyka, a gdy nanity wdzierają się do jego organizmu, każe on zabrać Addley'a na salę operacyjną. Tam lekarze dochodzą do wniosku, że nie można było go uratować i ustaliwszy, że się na to zgodził, zaczynają pobierać od niego organy.

Jego nerka trafia do Judith Brickley, wątroba – do Donalda Higginsa, a ścięgna – do kaprala Luisa Garcii. Choć Donald, młody chłopak, umiera z powodu komplikacji, oboje pozostali wkrótce wracają do zdrowia i swoich codziennych spraw. Z jednym wyjątkiem – od tamtej pory oboje, raz w miesiącu, oddają krew.

Dzisiaj. W swoim mieszkaniu Kaylie Harrison domyśla się, co dokładnie zrobił Palmer Addley. Wsiada do samochodu i udaje się do bazy Mackelroy, kontaktując się z Rhodesem. Po dotarciu na miejsce udaje się do sali przesłuchań, przed którą stoi dwóch strażników. Legitymizując się, każe się wpuścić do środka, gdy jednak ochroniarze otwierają jej drzwi, porywa broń jednego z nich i strzelając na ślepo zaczyna tłumaczyć, że Palmer Addley stworzył nanowirusa, który krążył w jego krwi i który poprzez jego organy trafił do innych osób. Gdy opróżnia magazynek, Rhodey rzuca się na nią, a wtedy kobieta zauważa, że postrzeliła Hoyera i Zelinsky'ego.

Gdy sanitariusze zajmują się rannymi, Rhodey udaje się do swojej zbroi, zamierzając raz na zawsze rozwiązać problem Palmera Addley'a.

Autor: S_O

Galeria numeru

Iron Man 2.0 #9 Iron Man 2.0 #9 Iron Man 2.0 #9 Iron Man 2.0 #9 Iron Man 2.0 #9 Iron Man 2.0 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.