Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself: The Home Front » Fear Itself: The Home Front #6

Fear Itself: The Home Front #6

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN. Kiedy siły Serpenta rozlewają się po świecie, ludzkość ma tylko jedną szansę – siebie. Speedball musi znaleźć sposób, żeby zjednoczyć ludzi i zainspirować ich do walki z własnym strachem. Ale czy poprowadzi ich do zwycięstwa, czy do śmierci? Nowa grupa herosów – X-23, Power Man, Amadeus Cho, Thunderstrike i Spider-Girl zostają uwięzieni na Hell-Carrierze lecącym wprost na Honolulu. Dodatkowo, mieszkańcy Milwaukee zwrócili się przeciw Great Lake Avengers i to w chwili, gdy GLA walczą z Asbestos Manem!

Streszczenie

Miriam Sharpe wysyła do sieci kolejne przemówienie i kontynuuje walkę o przywrócenie nadziei przestraszonym mieszkańcom całego świata. Ten pozytywny przekaz nie podoba się Sisters of Sin, które wdzierają się do jej biura.

Waszyngton. Sytuacja jest pod kontrolą i Speedball chce ruszać dalej, gdy dowiaduje się o akcji Sióstr. Błyskawicznie przenosi się do Stamford i atakuje je. Wraz z Miriam nokautuje większość Sióstr, niestety - ostatecznie przegrywają. Podopieczne Red Skulla przymierzają się do transmisji ich egzekucji, ale na ratunek przybywają im uzbrojeni mieszkańcy Stamford."The Chosen" - part 2 of 3: "The Stars Are Right"

Postacie:
* X-23, Amadeus Cho, Spider-Girl, Power Man, Thunderstrike

Piątka młodych herosów musi szybko nauczyć się współdziałać, bo ich życie jest zagrożone. Jednoczą się pod kierownictwem Cho i pokonują hordę potworów. Amadeus przekonuje ich, że gdy działają razem, mogą dokonać wielkich rzeczy i zwraca uwagę na to, że każdy z jego towarzyszy ma zadatki na przejęcie roli "archetypów superbohaterów". X-23 to młodsza wersja Wolverine'a,  Thunderstrike - Thora, Spider-Girl - Spider-Mana, a Power Man - Iron Fista. Okazuje się, że to on zgromadził ich na pokładzie Hellicariera, który właśnie wynurzył się z wody i rozpoczyna lot. Herosi są wściekli, że Cho teleportował ich bez pytania, ale muszą zająć się obecnym zagrożeniem. Statek zmierza do Honolulu i jeśli młodzi bohaterowie nic nie wymyślą,  miasto czeka zagłada."A Moment with... Dust"

* Dust, Rockslide

Dust ratuje grupkę ortodoksyjnych Żydów z ruin synagogi. Dochodzi do wniosku, że strach może pokonać wyłącznie wiara poparta chęcią działania."Fear & Self-Loathing in Wisconsin"

* Mr. Immortal, Flatman, Doorman, Big Bertha
* Asbestos Man

Wściekli mieszkańcy Milwaukee mają dość życia w strachu. Za swoją panikę winią Great Lakes Avengers i szturmują ich siedzibę. Big Bertha blokuje im drzwi własnym ciałem (a w zasadzie jedną częścią...), ale to chwilowe rozwiązanie. Tłum wdziera się do środka i wykrzykuje absurdalne zarzuty. Herosi uciekają i szukają sposobu na poprawienie wizerunku. Mają ku temu szansę, bo trafiają na Asbestos Mana, który właśnie ma za sobą nieudany napad. Żaden z czwórki bohaterów nie chce jednak narażać się na kontakt z rakotwórczym przeciwnikiem. Złoczyńca jest załamany - chciał żeby strach budziły jego genialne plany i sukcesy, a nie azbest, który nosi na sobie. GLA proponują mu żeby się poddał. Do tej pory zatrzymali tylko czterech złoczyńców, więc Asbestos Man automatycznie będzie w pierwszej piątce najgroźniejszych z jakimi walczyli, co może doda mu prestiżu i poprawi humor. Zadowolony bandyta zgadza się. "Walkę" obserwowali mieszkańcy, którzy nie chcą już atakować GLA. Uznają, że grupa jest żałosna i postanawiają ich ignorować.

Korekta: Morganka

Autor: Lex

Galeria numeru

Fear Itself: The Home Front #6 Fear Itself: The Home Front #6 Fear Itself: The Home Front #6 Fear Itself: The Home Front #6 Fear Itself: The Home Front #6 Fear Itself: The Home Front #6 Fear Itself: The Home Front #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.