Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #17

Avengers vol. 4 #17

Postacie
Zapowiedź

Fear Itself przyniósł ze sobą zniszczenie, jakiego Uniwersum Marvela dotychczas nie widziało, ale przy okazji połączył dwójkę Avengerów. Bądź świadkiem rozpoczęcia nowego rozdziału w ich życiach.

Streszczenie

Grupa Ms. Marvel, która, na rozkaz Rogersa, wróciła z Brazylii do Nowego Jorku, odkrywa, że miasto jest w zgliszczach. Obserwując oddział nazistowskich mechów otaczających upadłą Wieżę Avengers, bohaterowie zastanawiają się nad kolejnym ruchem. Nagle jednak zauważają pojawiającą się Skadi i Hawkeye, niewiele myśląc, strzela do niej z łuku. To jedynie alarmuje córkę Red Skulla, która przygotowuje się do ataku. Ms. Marvel wylatuje prosto w stronę łotrzycy, gotowa przyjąć cios na siebie.

Podczas wywiadu Clint tłumaczy, że Carol prawdopodobnie zamierzała zaabsorbować energię, którą wystrzeli Sin, by potem oddać ją jej z nawiązką. Spider-Woman wysuwa zaś teorię, że łotrzyca pojawiła się na miejscu upadku Avengers Tower, by wykorzystać znajdującą się tam wieżę obserwacyjną Heimdalla.

Walka Ms. Marvel ze Skadi nie przebiega pomyślnie – mimo że Mścicielce udało się pochłonąć wystrzeloną energię, jej kontratak nie robi wrażenia na opętanej Sin, która jednym ciosem posyła ją za horyzont. Wtedy jednak na miejscu pojawiają się New Avengers wraz z Daredevilem [skąd się tam wziął? Patrz New Avengers vol. 2 #16 – przyp. S_O]. To daje Noh-Varrowi wystarczająco dużo czasu, by włamać się do zbrojowni Starka znajdującej się w Wieży i zdalnie uruchomić wszystkie pancerze, które jeszcze nadają się do użytku. Z ich pomocą zajmuje Skadi i jej zastępy mecha-nazistów na tyle długo, by zhakować również pancerze bojowe przeciwników i je zniszczyć. Widząc, iż przegrała tę bitwę, Sin ogłasza, że to jeszcze nie koniec i teleportuje się, wykorzystując magię obserwatorium Heimdalla. Gdy Ms. Marvel wpada w szał, Luke Cage uspokaja kobietę, zapewniając, że jeszcze ją dopadną.

W czasie wywiadu Spider-Man stwierdza, że superbohaterowie muszą trzymać się razem, zwłaszcza w chwilach kryzysu takich, jak "Amerykański Blitzkrieg". Przyznaje, że mimo iż stał pośrodku zgliszczy, będąc wśród Avengers, wiedział, że podjął właściwą decyzję i że wszystko będzie dobrze. Captain America zaś, wstając, prosi jedynie, by autor zadedykował swą książkę pamięci Bucky'ego Barnesa.


Korekta: Aruna

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #17 Avengers vol. 4 #17 Avengers vol. 4 #17 Avengers vol. 4 #17 Avengers vol. 4 #17 Avengers vol. 4 #17 Avengers vol. 4 #17 Avengers vol. 4 #17 Avengers vol. 4 #17

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.