Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself: Monkey King » Fear Itself: Monkey King

Fear Itself: Monkey King

Postacie
Zapowiedź

Poznajcie Sun Wukonga - najnowszą gwiazdę Marvela wprost z kart komiksu Iron Man 2.0.

Streszczenie

Sun Wukong bez trudu przedziera się przez grupę uzbrojonych ochroniarzy. Przemienia się w płazopodobnego stwora i za pomocą przyssawek wspina po zewnętrznej ścianie drapacza chmur.

5 lat wcześniej. Mężczyzna, przedstawiający się jako Lion, oszukuje podczas gry w karty. Odkrywa to Monkey King  i atakuje szulera. Ten zaś zdradza, że zna sekret, który powinien zainteresować Wukonga.

Teraz. Sun wdziera się do gabinetu swojego celu. Tam czekają na niego uzbrojone wojowniczki ninja.

Przeszość, góry Wydangshan. Lion przyprowadził Suna do jaskini. Twierdzi, że znajduje się w niej ostatnie miejsce spoczynku prawdziwego Monkey Kinga, bohatera chińskich legend. Dostępu do zgromadzonych tam skarbów bronią mordercze zabezpieczenia, jednak Sun - nie namyślając się długo - rusza przed siebie. Niestety, to wszystko okazuje się pułapką, zastawioną przez Liona - po chwili wyjście na zewnątrz zostaje zamknięte. Jednak Sun nie jest w jaskini sam. Pojawia się gigantycznych rozmiarów, prawdziwy Monkey King, który daje mu szansę. Jeśli w jego duszy znajduje się odrobina dobroci, zostanie uwolniony i otrzyma moce swojego poprzednika. Jeśli jednak jest inaczej, to trafi do Eighth City, gdzie będzie cierpiał. W ten oto sposób Sun trafił do piekielnego miasta...

Teraz. Wojownik wydostał się na Ziemię dzięki młotowi Serpenta, którym otworzył portal. Pokonuje wszystkich przeciwników i wreszcie może stanąć twarzą w twarz z (podstarzałym już) Lionem. Mści się na nim w ironiczny sposób - wrzuca go do jaskini, w której sam był uwięziony. Przymusowy pobyt w Eighth City odmienił Suna. Teraz chce być lepszym człowiekiem i przywrócić honor swojemu krajowi.

Korekta: Morganka

Autor: Lex

Galeria numeru

Fear Itself: Monkey King Fear Itself: Monkey King Fear Itself: Monkey King Fear Itself: Monkey King Fear Itself: Monkey King Fear Itself: Monkey King Fear Itself: Monkey King Fear Itself: Monkey King Fear Itself: Monkey King Fear Itself: Monkey King

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.