Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Schism » X-Men: Schism #3

X-Men: Schism #3

X-Men: Schism #3

Part 3 of 5

Postacie
Zapowiedź

Nowy Hellfire Club zamierza wykorzystać chaos, jaki rozpętał się po wydarzeniach pierwszej części "Schism". Jak daleko posuną się X-Men, by ocalić od zagłady rasę mutantów?

Streszczenie

Za pośrednictwem Kukułek, Cyclops monitoruje sytuację w muzeum. Rozmawia z Emmą, która jest na miejscu. W pewnej chwili, połączenie zostaje zerwane.

Emma wyciera krew z nosa. Mówi pozostałym o swoich podejrzeniach, że oni albo Utopia są atakowani. Dzieciaki zauważają, że coś się święci.

Popijający w barze Logan rozmawia przez telefon z Rogue, która jest w trakcie rozbrajania Sentinela. Przerywa rozmowę, kiedy zauważa w telewizorze doniesienia o kłopotach w muzeum.

Ludzie Hellfire Club, dowodzeni przez swoich młodych szefów, ruszają do ataku na X-Men. Tymczasem Cyclops zakłada plecak odrzutowy i pędzi do muzeum, podobnie jak Wolverine, który w tym celu kradnie samochód. Na miejscu, X-Men - jedni z najpotężniejszych herosów na Ziemi - dają sobie skopać tyłki dzieciom z kilkoma gadżetami.

Kukułki poszukują umysłu, z którym mogłyby nawiązać połączenie i odnajdują Idie. Dziewczyna zdaje raport, a telepatki przekazują go natychmiastowo Loganowi i Cyclopsowi. Hellfire Club podłożyło w muzeum bombę. Zabierają teraz X-Men z zamiarem pozostawienia ludzi na śmierć. Wolverine jest zdania, że Idie powinna uciekać ile sił w nogach, bo sam niedługo dotrze na miejsce. Scott wie jednak, że ani on, ani Wolverine nie zdąży. Daje dziewczynie wolną rękę.

Logan i Summers docierają na miejsce jednocześnie. Idie wychodzi przed muzeum i mówi, że jej się udało. Natychmiast traci przytomność. Bomba wybucha.

Cyclops łączy się z Utopią i zleca Nemezisowi przygotowanie ambulatorium. Logan jest wściekły, Idie zabiła kilkanaście osób i nie chce słuchać tłumaczenia, że jednocześnie ocaliła setki innych. Kłótnię przerywa im dziwne zjawisko, które zachodzi w zgliszczach muzeum. Wygląda na to, że składa się tam do kupy Sentinel.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

X-Men: Schism #3 X-Men: Schism #3 X-Men: Schism #3 X-Men: Schism #3 X-Men: Schism #3 X-Men: Schism #3 X-Men: Schism #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.