Avalon » Serie komiksowe » Alpha Flight vol. 4 » Alpha Flight vol. 4 #3

Alpha Flight vol. 4 #3

Alpha Flight vol. 4 #3

"Powered & Dangerous"

Postacie
Zapowiedź

Po ucieczce z więzienia, wciąż ścigani Alpha Flight zmuszeni są prowadzić partyzancką walkę przeciw skorumpowanej Partii Jedności. Rząd ma jednak dla nich niemiłą niespodziankę - okazuje się, że chłopak Northstara i dziecko Hudsonów są zakładnikami reżimu.

Streszczenie

Parliament Hill, siedziba rządu Kanady. Agent Brown wmawia Walterowi, że po powrocie z bitwy przeciw Attumie zemdlał na lądowisku, po czym prezentuje mu EEG jego mózgu, na którym wyraźnie widać ślady po wielu wstrząsach, doznanych w wyniku zawodowej gry w futbol amerykański. Gdy Langkowski pyta, czemu dopiero teraz się o tym dowiaduje, Brown odpiera, że sam prosił o sporządzenie tych zdjęć lata temu – jednym z objawów jego przypadłości jest bowiem utrata pamięci, a zamiany w Sasquatcha jeszcze pogarszają sprawę. Na szczęście Departament H może mu pomóc w odzyskaniu jedności.

Gdzie indziej w kompleksie naukowcy obserwują Marrinę, niepewni, czy ich preparaty na nią zadziałają. Nagle kosmitka oświadcza, że wie, iż jest obserwowana i zapewnia, że pragnie tego, co jej oferują. Odczyty sugerują, że mówi prawdę, jednak gdy tylko zostaje wypuszczona, od razu się zmieniają, a ona sama stwierdza, że nie powinni ufać kosmitom.

Rozmowa Waltera z Brownem zostaje przerwana przez wiadomość o ucieczce jednego z więźniów przyniesioną przez samego zbiegłego, Shamana, który nokautuje agenta. W tym samym czasie Guardian uwalnia Snowbird, a Puck i Northstar docierają do Marriny, która jednak zdążyła sobie poradzić ze swymi strażnikami i, widząc Eugene'a żywego, z radością go ściska. Mniej rada z uwolnienia jest Aurora, która krzyczy po francusku, że Unity chciało ją uratować i każe nazywać się swym prawdziwym imieniem. Walter tymczasem atakuje posiłki wezwane do powstrzymania Alpha Flight, z zaskoczeniem odkrywa jednak, że nie może zmienić się w Sasquatcha. Po chwili zespół ucieka z bazy, a choć Vindicator gotowa jest ruszyć w pogoń, premier Cody oznajmia, że potrzebuje jej na miejscu, by przygotować "plan B".

Tymczasem z Guardianem kontaktuje się generał Edmundson, którego oddział znajduje się na ulicach Ottawy. Informuje bohatera o panice wśród ludności po zniszczeniu St. John [patrz Fear Itself: Home Front #4-5 – przyp. S_O], w zamian dowiadując się o zdradzie dokonanej przez rząd i Departament H. Wojskowy proponuje spotkanie z herosami, Puck ostrzega jednak Hudsona przed pułapką. I ma rację, wojskowi bowiem atakują drużynę, gdy tylko znajdują się w zasięgu wzroku, jednak zamieć śnieżna i grad wielkości samochodów wywołane przez Shamana powstrzymują ich. Bohaterowie decydują się ukryć w pobliskim barze, którego bywalcy, na ich widok, uciekają przerażeni. Jak się okazuje, ich ostatnie działania zostały przeinaczone przez media, a Cody, występujący w tej chwili przed kamerami, oświadcza, że ma dowody na sojusz zawiązany między członkami Alpha Flight a uzbrojonymi w młoty postaciami siejącymi zniszczenie na świecie. Dodaje jednak, że nie wszyscy kanadyjscy bohaterowie obrócili się przeciw swej ojczyźnie, a wtedy głos zabiera Vindicator, ogłaszając, że nie wie, co wstąpiło w jej męża, ale ona i jej specjalnie dobrany zespół dopilnuje, żeby zbrodnie nie uszły mu na sucho. Nagle Northstar przypomina sobie o Kyle'u i próbuje się z nim skontaktować, Guardian powstrzymuje go jednak, stwierdzając, że dzwoniąc do swego chłopaka, mutant doprowadzi Departament H na ich trop. Nie pozwala mu także do niego polecieć, stwierdzając, że muszą trzymać się razem. Wtedy Walter zauważa, że nie ma wśród nich Aurory.

Ta zmierza z powrotem w kierunku Parliament Hill, kłócąc się zawzięcie ze swym alter ego. Purytańska Jeanne-Marie pragnie zostać "ocalona" przez Unity i pozbyć się swych "szatańskich" mocy i swej drugiej osobowości-nierządnicy, podczas gdy Aurora – super bohaterka – próbuje ją przekonać, że partia chce ją jedynie wykorzystać. Wewnętrzna walka doprowadza ją do opuszczonego sierocińca w Quebecku, gdzie mieszkała jako dziewczynka. Aurora przypomina swemu alter ego, że to miejsce doprowadziło ją do próby samobójczej, którą przeżyła tylko dzięki aktywacji jej mocy. Gdy jednak tylko wspomina jej dawnego opiekuna, Laclosa, Jeanne-Marie przypomina sobie, że Departament H schwytał go i obiecał go jej w zamian za współpracę. Aurora próbuje jej wyjaśnić, że to tylko przynęta, na co jej "niewinna" osobowość stwierdza, że to kłamstwo i to ona z ich dwóch jest silniejsza, bo nie poddaje się pokusom duchownym ani cielesnym, po czym wbija fragment szkła w swój bok.

Jakiś czas później Aurora zjawia się w barze, w którym ukrywa się Alpha Flight. Wyjaśnia, że straciła resztę drużyny z oczu podczas walki, a gdy Shaman zauważa szkło wbite w jej bok, kobieta zapewnia, że mimo tego nigdy nie czuła się lepiej. Tymczasem Guardian ogłasza reszcie drużyny plan, na który wpadł – muszą przedostać się do Stanów i odnaleźć ich przyjaciela, który może zmobilizować tak Avengers, jak i X-Men, bowiem potrzebują Wolverine'a.

Poziom więzienny w siedzibie Departamentu H. Brown gratuluje Citadelowi i Purple Woman – właśnie zostali wybrani do nowej kanadyjskiej superdrużyny, Alpha Strike. Gdy więźniowie go wyśmiewają, agent uruchamia narzędzia tortur ukryte w celach i oświadcza, że osiągną oni jedność – choćby siłą.

Alberta. Vindicator wlatuje do jaskini u podnóży Gór Skalistych. Informuje ona jej mieszkańca, że zbiera armię, by zmiażdżyć Szamana Twoyoungmena, Snowbird i ich kompanów. Ranark the Ravager jest gotów się do niej przyłączyć, ogłasza jednak, że budząc go, obudziła również Wielkie Bestie, którym służy i wkrótce przybędą one, by odzyskać władzę nad światem.


Korekta: Aruna

Autor: S_O

Galeria numeru

Alpha Flight vol. 4 #3 Alpha Flight vol. 4 #3 Alpha Flight vol. 4 #3 Alpha Flight vol. 4 #3 Alpha Flight vol. 4 #3 Alpha Flight vol. 4 #3 Alpha Flight vol. 4 #3 Alpha Flight vol. 4 #3

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.