Avalon » Serie komiksowe » Daredevil vol. 3 » Daredevil vol. 3 #2

Daredevil vol. 3 #2

Daredevil vol. 3 #2

"Red, White, Black and Blue"

Postacie
Zapowiedź

Daredevil powraca... jednak nie wszyscy są z tego powodu zadowoleni. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia, Matt Murdock ma wiele do wyjaśnienia, a Kapitan Ameryka zamierza go przesłuchać. DD szybko uczy się, że spalone mosty trudno odbudować. Zwłaszcza, gdy Klaw, Mistrz Dźwięku, jest na jego tropie.

Streszczenie

Daredevil staje do walki zaatakowany przez Kapitana Amerykę. Ten chce go aresztować. Matt domyśla się zarzutów. W końcu uciekł z miasta zaraz po tym, jak rozpętał w nim piekło, będąc marionetką The Hand [patrz crossover "Shadowland"]. Mimo wszystko Murdock jest zaskoczony agresywnością Capa. Domyśla się, że ma na to wpływ niedawne oskarżenie jego poprzednika o zdradę [patrz – seria Captain America]. Próbuje przemówić Rogersowi do rozsądku i wytłumaczyć się z całej sytuacji. W końcu argumenty Śmiałka trafiają do przeciwnika, ale ten uznaje sprawę tylko za chwilowo załatwioną i pozwala mu odejść.

Foggy Przeczesuje swoje biuro w poszukiwaniu krawata. Z progu drzwi, po kryjomu przygląda mu się zastępca prokuratora generalnego Kirstin McDuffie. Przyniosła ze sobą informację ze sprawy Ahmeda Jobraniego [patrz poprzedni numer], które w tajemnicy udostępnia Foggy'emu. Ten nie kryje zaskoczenia z ich treści. Przy okazji Kirstin podaje mu krawat, którego szukał, a który zostawił u niej ostatniej nocy.

Daredevil, idąc za tropem informacji otrzymanych przez Nelsona, odwiedza znanego prawnika Gene Lorena, który odrzucił sprawę Jobraniego. Próbuje się od niego dowiedzieć, dlaczego porzucił sprawę. Po zapewnieniu, że jest bezpieczny, Loren przyznaje, że bał się o życie swojego chłopaka. Otrzymał wcześniej kilka telefon odradzających mu branie sprawy. Co dziwniejsze, obawiał się, że cała sprawa odbiła się na jego psychice, gdyż telefony które otrzymywał nie wyświetlały się jako zwykłe połączenia. Wyglądało tak, jakby po prostu podnosił słuchawkę i słyszał głosy. Specyficzne metaliczne echo. Daredevil uspokaja go, gdyż podobną historię usłyszał od trzech innych prawników, ktorzy odrzucili sprawę Jobraniego z podobnych powodów. Odchodząc Śmiałek pyta się tylko, na jaki cel Jobrani chciał przeznaczyć pieniądze z odszkodowania. 

Mężczyzna chciał odkupić budynek, w którym znajdował się jego rodzinny sklep z elektorniką, a który wcześniej zbankrutował. W tej chwili budynek był opuszczony, ale Daredevil postanowił bliżej mu się przyjrzeć. W środku, jego radar wychwytuje dziwnego rodzaju fale dźwiękowe dochodzące z piwnicy. Znajduje w niej dziwne postacie, które chociaż mają materialną formę, według zmysłów Matta są czystym dźwiękiem. Konfrontacja z jednym z nich powoduje, że zostaje zaatakowany przez całą grupę. Dźwięki wydawane przez dziwne postacie szybko i skutecznie ogłuszają Daredevila, przez co traci przytomność. Po przebudzeniu Murdock nie może się ruszyć. Okazuje się, że jest uwięziony w przedziwnej maszynie, którą skonstruowali jego przeciwnicy.

Autor: Foxdie

Galeria numeru

Daredevil vol. 3 #2 Daredevil vol. 3 #2 Daredevil vol. 3 #2 Daredevil vol. 3 #2 Daredevil vol. 3 #2 Daredevil vol. 3 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.