Avalon » Serie komiksowe » Ghost Rider vol. 6 » Ghost Rider vol. 6 #2

Ghost Rider vol. 6 #2

Ghost Rider vol. 6 #2

"Give Up The Ghost" Part 3

Postacie
Zapowiedź

Gdy Sin została jedną z The Worthy zapewne nie spodziewała się, że sprowadzi tym na siebie gniew pewnej płonącej czachy. Czy służka boga strachu wytrzyma starcie z uosobieniem bożego gniewu? Trzeba przyznać, że nowy... przepraszam, nowa Ghost Rider wie, jak zacząć karierę. Tymczasem Johnny Blaze ma wizje przyszłości, w której ziszczają się jego najgorsze obawy co do nowego Ducha Zemsty. Czy, uzbrojony tylko w strzelbę i motocykl, będzie w stanie powstrzymać swoją następczynię?

Cytat

Mephisto: Please, don’t swear. I know this is Hell but we’re not HBO.

Streszczenie

Mephisto przenosi Johnny'ego do piekła, gdzie oferuje mu kontrakt, ale ten odpowiada ciosem w twarz. Przed dalszymi aktami przemocy Blaze'a powstrzymuje Servicer, ten jednak nie przestaje się awanturować, że nie zamierza znowu dać się wrobić w bycie Ghost Riderem. Mephisto odpowiada, że to niemożliwe. Diabeł przyszedł do niego z inną sprawą – potrzebuje jego pomocy. Jak łatwo się domyślić, ta oferta spotyka się z wybuchem śmiechu ze strony Blaze'a, więc Mephisto zabiera go na małą wycieczkę.

Po chwili obaj są w tajnej bazie Sin, tuż obok staruszka którego Blaze bierze za Świętego Mikołaja. Mephisto wyjaśnia, że to Serpent – bezlitosny bóg strachu, odpowiedzialny za wepchnięcie świata w objęcia terroru. Zapewniając, że nie może ich usłyszeć ani zobaczyć, wyjaśnia, że Adam żył bardzo długo, ale dopiero atak Serpenta sprawił, że uznał ludzkość za niezdolną do przetrwania w ich obecnej postaci i zmusił go do działania. W tym momencie okazuje się, że sztuczki diabła to za mało by oszukać boga strachu, a Serpent zamierza ich obu zabić za irytujące gadanie mu nad uchem.

Nim jednak zdąży, Mephisto zabiera siebie i Johnny'ego na następny przystanek – pokazuje mu przyszłość, w której Serpent zostaje pokonany. Adam wykorzystuje moce Ghost Ridera by oczyścić ludzkość z grzechu, ale zarazem odbiera ludziom to, co czyni ich ludźmi – bez wad i ambicji zamiera indywidualizm i kreatywność, życie jest puste i pozbawione emocji. Blaze oczywiście widzi inną stronę medalu – bez grzechu wyschnie jego źródełko dusz i Mephisto zagłodzi się. Podejrzewa też, że diabeł boi się Adama i dlatego chce, by to on się nim zajął. Mephisto odpiera, że Adam uczynił Ghost Riderem niewinną osobę, którą trzymał w zamknięciu przez dekady, kontrolując i manipulując nią by mieć doskonałą służkę. Mephisto chce, by Johnny zabrał ją jak najdalej od nieśmiertelnego i przyjął na siebie odpowiedzialność za to, co stworzył. Blaze musi ocalić Alejandrę.

Alejandra wraca do świątyni, gdzie Adam chwali jej sukces i ma dla niej kolejne zadanie – musi osądzić swych dawnych towarzyszy. Seeker protestuje, ale w odpowiedzi Adam każe go rozstrzelać. Alejandra przemienia się, ale zamiast słuchać rozkazu, zastanawia się, kto tu bardziej zasługuje na karę, przez co Adam wymierza jej policzek. To jego błąd, ponieważ teraz dziewczyna zwraca się przeciwko niemu. Rozwścieczony Adam chwyta ją za głowę, najwidoczniej próbując zdominować jej umysł.

Johnny przemierza dżunglę, myśląc jakim durniem musi być Mephisto, że zrzucił go do niej z motorem. Znajduje świątynie, wpada do niej i postrzeliwuje Adama ze strzelby. Seeker każe mu przyprowadzić Alejandrę do niego, mówiąc, że może ją wyłączyć, ale nim Johnny ma okazję się do niej zbliżyć, Servicer wpada do świątyni. Ghost Rider przywołuje szarańczę, która pożera go żywcem. Na pytanie Blaze'a Seeker odpowiada, że on też tak umiał – tylko nigdy nie przyszło mu do głowy spróbować.

Blaze podchodzi do Alejandry i oferuje, że może ją stąd zabrać. W odpowiedzi dostaje cios w twarz. Ghost Rider przystawia mu kosę do gardła, krzycząc, że zniszczy cały grzech, zaczynając od jego.

Autor: Demogorgon

Galeria numeru

Ghost Rider vol. 6 #2 Ghost Rider vol. 6 #2 Ghost Rider vol. 6 #2 Ghost Rider vol. 6 #2 Ghost Rider vol. 6 #2 Ghost Rider vol. 6 #2 Ghost Rider vol. 6 #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.