Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery #626.1 » Journey Into Mystery #626.1

Journey Into Mystery #626.1

Postacie
Zapowiedź

Młody Loki ma kłopot – wszyscy w Asgardzie pamiętają go z jego poprzedniego wcielenia, wszyscy są mu obcy i wszyscy chcą utrzymać ten stan. Zdesperowany chłopak z pomocą mistycyzmu czyta ich myśli i to, czego się dowiaduje, wcale go nie uszczęśliwia, a może kosztować go życie.

Streszczenie

Loki rozrysowuje jakieś runy na ziemi w zrujnowanej części Asgardu. Ikol odradza mu dalsze działanie. To, co ma zamiar zrobić, jest niebezpieczne i nie wie co się może wydarzyć. Chłopak jest jednak zdeterminowany i nie zamierza się cofnąć. Po chwili wszystko jest gotowe. Po aktywowaniu zaklęcia, pojawia się przed nim tajemniczy demon. To Teller, który wie o wszystkim, co się dzieje. Loki wezwał go, aby dowiedzieć się, co Asgardczycy myślą o nim naprawdę.

Na pierwszy ogień idą Warriors Three. Według nich Asgard upadał wiele razy i za każdym razem się odradzał. Ten ostatni raz niósł tą nadzieję, że nie było z nimi ich największego zagrożenia – Lokiego. Jednak Thor sprowadził go ponownie. Fandral stwierdza, że skoro Odinson ufa swemu bratu, to z szacunku dla niego oni też powinni. To on wycierpiał najwięcej z rąk Lokiego. Volstagg się nie zgadza. Nie można ufać chłopakowi. Ta inkarnacja boga kłamstwa nie różni się niczym od poprzednich.

Następnie obserwujemy rozmowę Valkyrie i Sif. Ta ostatnia chce, aby Brunhilda wpłynęła na Thora. Jego opieka nad chłopakiem może tylko sprowadzić na nich większe kłopoty. Ta nie rozumie, jak może mieć większy wpływ na Odinsona niż jego ukochana. Sif przyznaje się, że już próbowała, ale nie odniosła sukcesu. Według Thora Loki odkupił swoje winy poświęcając swoje życie dla Asgardu. Jednak skoro miała by to być prawda, to co tu dalej robi.

Teraz słuchamy Odina, który rozmawia z Heimdallem. Strażnik mostu jest zaniepokojony, tym, że król wpuścił Lokiego do ich domu. Wszechojciec zdaje sobie sprawę z zagrożenia, ale co innego ma zrobić. Nie zabiją go przecież, a jak go wygnają, to Thor sprowadzi go z powrotem. Jest to w końcu jego syn i nie zamierza go opuszczać. Ma nadzieję, że ta rodzina w końcu będzie razem, a brat nie będzie walczył z bratem.

Teller oferuje jeszcze przedstawienie myśli Thora, ale Loki odmawia. Chłopak chce odprawić demona, jednak ten żąda zapłaty za swoje usługi. Chce życia swojego rozmówcy. Demon poraża go swoją mocą i napawa zwycięstwem. Następnie zaczyna przyciągać chłopaka do koła, w którym jest uwięziony. Nagle demon zostaje porażony przez piorun. To Thor zjawił się wezwany przez Ikola na pomoc. Po chwili napastnik wraca do swojego wymiaru. Loki przyznaje się do tego, co zrobił. Thor prosi go o cierpliwość. Zaufanie przyjdzie z czasem.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #626.1 Journey Into Mystery #626.1 Journey Into Mystery #626.1 Journey Into Mystery #626.1 Journey Into Mystery #626.1 Journey Into Mystery #626.1 Journey Into Mystery #626.1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.