Avalon » Serie komiksowe » Ultimate Vision » Ultimate Vision #1

Ultimate Vision #1

Postacie
Zapowiedź

Ziemianie co prawda odparli atak Gah Lak Tusa, ale jeden z przedstawicieli roju dostał się w ręce doktora George'a Tarletona, który zamierza wykorzystać pożeracza planet do własnych celów. Czyżby tylko Vision była w stanie go powstrzymać?

Cytat

Wilson na widok odlatującej Vision: "Damn. Why do I always fall for the wrong kinds of woman?"

Streszczenie

Vision przypomina sobie starcie z Gah-Lak-Tusem. Doświadczyła wtedy dotyku sześciu miliardów dusz, które walczyły, by przetrwać. Przypomina sobie także broń wybudowaną przez Reeda, która zniszczyła część "pożeracza światów". Gah-Lak-Tus odleciał pozostawiając zniszczone moduły w przestrzeni.

 

Triskelion. Sam prosi Vision, aby została na przyjęciu z okazji zwycięstwa. Ta mówi, że czekała już za długo. Musi roznieść wieść o klęsce niestworzyciela na inne światy. Żegna się z Wilsonem i odlatuje.

 

Niezidentyfikowana stacja kosmiczna. Vision przelatuje obok niej. W środku najwyraźniej spodziewano się tego. Dowódca każe uruchomić przynętę. Wysyłają fale radiowe, które przyciągają Vision. Kieruje się ona wprost do kabiny sterowniczej, do której dostaje się przenikając przez ścianę stacji. Dowódca przedstawia się jako George Tarleton. Nazywa stację Kaliasa. Proponuje robotowi wycieczkę. Ta jest zniecierpliwiona, gdyż przez to odwleka swoją misję. Tarleton mówi, że stacja jest laboratorium, a oni są swoistymi mnichami, dla których religią jest ludzkość. Idąc przez korytarz mijają różne eksperymenty, mutanta wirusów i połączone siecią neurologiczną bliźniaki. Spotykają także Dimę, którą gospodarz określa mianem swoistej porażki. Dima wygląda jak mała dziewczynka. Jest sztuczna. Jej umysł nie rozwija się ponad umysł sześciolatki. Dlatego ciągle stymulują go każąc jej powtarzać ćwiczenie polegające na układaniu wież z klocków prezentowanych na monitorze. Vision podchodzi i udziela jej rady. Mówi do Tarletona, że spotkała ludzi troszczących się o ludzkość. On ich nie przypomina.

 

Podchodzą do okna obserwacyjnego. Okazuje się, że na stacji znajduje się jeden z robotów tworzących Gah-Lak-Tusa. Jest on uszkodzony. Vision jest przerażona, każe go zniszczyć. Tarleton mówi, że jeden moduł nie stanowi zagrożenia. Dodaje, że to oni wysłali dźwięk, żeby ją zwabić. Jest doskonałym tłumaczem i chcą, by pomogła im porozumieć się z modułem. Dzięki temu zrozumieją, jak działa i będą potrafili wysłać Gah-Lak-Tusowi komendę autodestrukcji. Vision odmawia. Mówi, że niestworzyciel jest zbyt silny. Tarleton pokazuje swoje ciało, które jest sztuczne, metalowe. Mówi, że dla niego nie ma granic, by poszerzać wiedzę. Jego ciało także jest laboratorium. Mówi, że to szansa na powstrzymanie Gah-Lak-Tusa. Vision postanawia jeszcze raz rozważyć propozycję.

 

Vision udaje się w odosobnienie. Rozmyśla. Przypomina sobie wszystkie ofiary i to, co zarejestrowała, gdy bezradnie przyglądała się śmierci niezliczonych światów.

 

Tarleton chwali Vision za dokonanie właściwej decyzji. Informuje ją, czego od niej oczekują. Mężczyzna chce, aby była ona interfejsem pomiędzy nim, a modułem. Będzie podłączona do urządzenia, które potrafi zapisać ogromne ilości danych. Wiedzę na jej temat, jak podłączyć ją do urządzenia, Tarleton zaczerpnął od rosyjskich naukowców, którzy pracowali z Vision, kiedy przebywała w Rosji.

 

Vision zostaje podłączona do urządzenia zapisującego. Energia zostaje przesłana do modułu Gah-Lak-Tusa. Ten uruchamia się i zaczyna działać. Moduł zaczyna przesyłać olbrzymie ilości danych. Próbuje także znaleźć źródło energii. Tarleton jest zadowolony. Jeśli będzie próbował przejąć kontrolę nad Vision, będzie musiał użyć łącz, za pomocą których będzie go można kontrolować. Moduł powoli przejmuje kontrolę nad Vision. Ta nie może już tego znieść i zrywa połączenie. Tuż przed zerwaniem Tarleton wydaje rozkaz modułowi, iż ten ma wykonywać jego rozkazy.

 

Vision mówi, że mężczyzna nigdy nie chciał zniszczyć Gah-Lak-Tusa - chce go kontrolować. Ten potwierdza. Chce sprawdzić, czy się mu udało. Wydaje polecenie modułowi, który promieniem przepoławia Vision. Wydaje także polecenia, aby poinformować innych, iż się udało. Zniszczone ciało Vision leży na podłodze u jego stóp.

Autor: redevil

Galeria numeru

Ultimate Vision #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.