Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #16

Avengers vol. 4 #16

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN
Podczas gdy wokół trwają wielkie bitwy, a uniwersum Marvela leży w zgliszczach, w Avengers kwitnie nowy romans.

Streszczenie

Trwają wywiady z Avengers. Bohaterowie stwierdzają, że Steve Rogers ma niemal empatyczny związek z Ameryką i czuje to, co czuje cały kraj – gdy kraj jest smutny, on jest smutny, a gdy się raduje, on również jest szczęśliwy. Dlatego też, po "Amerykańskim Blitzkriegu", rozpoczętym przez nową Red Skull, był załamany – a jego stan pogorszył jeszcze fakt, że Bucky Barnes, jego wieloletni przyjaciel, zginął z ręki Sin.

Quincarrier, gdzieś nad Wirginią. Do zamyślonego Steve'a podchodzi Sharon Carter, informując, że coś znaleźli.

W czasie swojego wywiadu Maria Hill wyjaśnia, że jednym z ich zadań jest wyszukiwanie informacji na temat obecnego miejsca pobytu i działań największych zagrożeń dla świata – Doctora Dooma, Hydry, AIM i tym podobnych osób i organizacji. Sin znajdowała się oczywiście na liście, jednak jej działania były na tyle szalone, że przewidywanie następnego ruchu nie było proste - po  ataku na Stany Zjednoczone, agenci skupili się już wyłącznie na niej. Po jakimś czasie, Sharon Carter trafiła na informację, jakoby nowa Red Skull miała ukrywać się w zamku, gdzieś w Szwecji. Rogers zadecydował, że żaden z Mścicieli nie zostanie tam wysłany – zabranie któregokolwiek z pola bitwy jeszcze bardziej by ich osłabiło, a do tego mogłoby stanowić ostrzeżenie dla Sin.

Teraz. Rogers i agentki Carter, Hand i Hill zakradają się do zamku Helsingborg. Wewnątrz rozdzielają się na dwie grupy – Steve i Sharon idą w jedną stronę, a Maria i Victoria – w drugą. Wkrótce obie drużyny znajdują zamknięte wrota, które postanawiają wysadzić. Za nimi czekają już starzy przeciwnicy Captaina – i podczas, gdy Captain i Sharon ścierają się z Master Manem, pozostałe dwie agentki stają oko w oko z the Exiles, dawnymi sprzymierzeńcami starego Red Skulla. Master Man strzela do Capa z wyrzutni rakiet, ten jednak zasłania się swoją tarczą i udaje mu się wylądować w jednym kawałku na zewnątrz zamku. Wysyła on Sharon do pomocy "koleżankom", sam rzuca się zaś na nazistę, każąc sobie powiedzieć, gdzie jest Sin.

Hand i Hill uciekają tymczasem przed łotrami, choć Victorii udaje się zestrzelić jednego z nich - Juna Chinga. Maria strzela w strop, utrudniając nazistom pogoń, wtedy jednak na ich drodze staje Iron-Hand Hauptmann, który zostaje jednak postrzelony przez Sharon. Nagle cały zamek zaczyna się trząść, po czym wali się w ruinę. Gdy wszystko cichnie, wydobywającemu się spod gruzów Rogersowi pomaga Daisy Johnson, która tłumaczy, że odszyfrowała informację, jakoby w zamku miała się ukrywać Red Skull, więc chciała zakończyć rozdzierającą świat wojnę. Zapewnia, że w życiu by tego nie zrobiła, gdyby wiedziała, że na miejscu znajduje się Cap, a w tej samej chwili Hill informuje przełożonego, że nie odkryli ani śladu Sin.

Podczas wywiadu Steve przyznaje, że trop, który znaleźli, był fałszywy – to pułapka zastawiona specjalnie na niego. Jednak akcja nie zakończyła się kompletnym fiaskiem i podoba mu się styl agentki Johnson. Po chwili zamyślenia prosi Bucky'ego o wybaczenie i odchodzi.

Korekta: Morganka

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #16 Avengers vol. 4 #16 Avengers vol. 4 #16 Avengers vol. 4 #16 Avengers vol. 4 #16 Avengers vol. 4 #16 Avengers vol. 4 #16

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.