Avalon » Serie komiksowe » Generation Hope » Generation Hope #7

Generation Hope #7

Generation Hope #7

"The Ward" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Zapowiedź utajniona przez Marvel.

Cytat

Dziecko: "Reject womb. Reject. Reject..."
Teon: "No flight. Fight."
Dziecko: "Scared. Scared. World end."
Teon: "No. New world. Eat. Fight. Mate. Live."

Streszczenie

Berlin. Oczekująca na zewnątrz szpitala Idie pyta Kitty, czy uważa swe życie wśród X-Men za błogosławieństwo. Ta odpiera, że nie zawsze tak się wydaje, ale życie razem z Piotrem, możliwość budzenia się każdego ranka u jego boku – to z całą pewnością jest błogosławieństwem. Dziewczyna stwierdza, że bycie małżeństwem musi być wspaniałe, gdy jednak Pryde zaniemawia, Idie domyśla się, jak naprawdę wygląda sytuacja i stwierdza, że jej rozmówczyni jest niemoralna i że byłaby bezpieczniejsza w szpitalu z resztą drużyny.

Tam jednak Hope i pozostałe Światła są atakowane przez armię kontrolowaną przez nienarodzonego telepatę. Przywódczyni każe Kenjiemu zatrzymać ich bez użycia siły, a Teonowi złapać matkę. Gdy jednak zdziczały mutant tylko dotyka kobiety, jej dziecko wysyła potężny impuls, który wybija okna w budynku i wpływa na wszystkich ludzi w promieniu wielu metrów – w tym Idie i Kitty – którzy wyruszają bronić nowego mutanta przed narodzeniem. Hope każe Teonowi wypuścić matkę i ewakuuje się razem z drużyną do innego pokoju, mając nadzieję, że jeśli dziecko zobaczy, że mu nie zagrażają, złagodzi atak. Niestety, nic takiego się nie dzieje, dlatego mesjasz każe Laurie zająć się najniebezpieczniejszą z kontrolowanych Idie i zabrać ją poza zasięg mocy dziecka. Dziewczyna wyrusza więc i w największą prędkością, jaką jest w stanie z siebie wykrzesać, zabiera przyjaciółkę wysoko ponad miasto, gdzie Idie odzyskuje władzę nad sobą – i odkrywa, że ciało Laurie przybrało znacznie bardziej opływowy kształt, zyskując skrzydła i "stateczniki".

W szpitalu Światła są nadal atakowane, a spytany Kenji oświadcza, że nie będzie w stanie "podpiąć się" pod wszystkich. Wysyła jednak dwie macki do wracających Idie i Laurie, która stwierdza, że mogliby spróbować przekonać dziecko, że warto się narodzić. Uedo "podłącza się" więc do ciała matki, a na płaszczyźnie psychicznej Hope próbuje przekonać dziecko, że nie wolno się poddawać, ono jednak nie słucha. Po niej rozmowy z telepatą próbują Światła, jednak ani wykład z gospodarki Niemiec w wykonaniu Laurie, ani przedstawiająca chrzest jako jedyną szansę na uniknięcie wiecznego potępienia Idie nie dają rady. Nihilistyczny Kenji nawet nie próbuje pomóc, gdy jednak Hope zamierza wysłać do rozmowy Gabriela, na ochotnika zgłasza się Teon. Japończyk "podłącza" więc dzikusa, a po chwili, ku zdziwieniu wszystkich, "zombie" zaprzestają ataku, a nawet rozstępują się, pozwalając Światłom dostać się do matki. Na płaszczyźnie psychicznej dziecko wyraża swój strach przed tym, co uważa za koniec świata, Teon jednak mówi, że czeka go nowy świat. Nie czas więc na ucieczkę, lecz na walkę – a wraz z nią przyjdą też pozostałe potrzeby, które instynktownie pojmują umysły tak nienarodzonego dziecka, jak i zdziczałego mutanta. W świecie rzeczywistym, po chwili, dziecko spoczywa już na rękach Hope, która uzdrawia je swym dotykiem, tym samym uwalniając ludzi spod jego kontroli. Mówi matce, że jej syn wyrośnie na kogoś niezwykłego.

Jakiś czas później Światła wychodzą ze szpitala, zgadując, że gen X u noworodka aktywuje się ponownie, gdy będzie on nastolatkiem. Kitty gratuluje im wygranej, stwierdza jednak, że nie mają czasu na świętowanie. Rodzina Teona wytoczyła im proces – żądają jego powrotu.

Autor: S_O

Galeria numeru

Generation Hope #7 Generation Hope #7 Generation Hope #7 Generation Hope #7 Generation Hope #7 Generation Hope #7 Generation Hope #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.