Avalon » Serie komiksowe » Amazing Spider-Man » Amazing Spider-Man #503

Amazing Spider-Man #503

Amazing Spider-Man #503

"Chasing A Dark Shadow" - part 1

Postacie
Streszczenie

Pewnej kobiecie śni się koszmar, w którym dopadają ją siły ciemności. Fakt ten zauważa szóstka potężnych istot: Heimdall, Death, Gardener, Grandmaster, Lord Chaos oraz Loki. Po chwili dziewczyna przebudza się gwałtownie z ogromnym bólem głowy. W tym samym czasie ze snu wybudzony zostaje Parker, którego zaczyna męczyć pajęczy zmysł. Okazuje się, że w kobietę wstąpiła Morwen - First Sorceress of Chaos. Całe zdarzenie zaczyna interesować Lokiego, który postanawia udać się do Nowego Jorku.

Bóg kłamstw pod postacią małego chłopca obserwuje walczącego ze zbrodnią Spider-Mana. W momencie, kiedy Ścianołaz zagania przestępcę w ślepy zaułek, oczom bohatera ukazuje się Morwen. Okazuje się, że bogini przybyła podziękować Parkerowi, który wraz z Dr. Strange'em uwolnił ją. W podzięce kobieta oferuje cały świat. Spider-Man jest nieco zdziwiony i oznajmia, że propozycja Morwen jest kiepskim pomysłem. Bogini daje mu jednak czas do namysłu i znika.

Peter postanawia udać się do Strange'a, aby porozmawiać o tym, co mu się przed chwilą przydarzyło. Na miejscu zastaje tylko małego chłopca, który zaprowadza Ścianołaza do starego magazynu. Okazuje się, że jest to Loki, co zaskakuje superbohatera. Bóg kłamstw obwinia Spider-Mana o uwolnienie Morwen. Wywiązuje się walka, podczas której postacie rozmawiają o kobiecie. Loki zarzuca Spider-Manowi, że jest jak każdy śmiertelnik i nie potrafi nic zrobić z prawdziwą mocą. Po chwili, za sprawą asgardzkiego bóstwa w magazynie wybucha pożar. Przechodzący niedaleko człowiek postanawia sprawdzić, co się dzieje. Na jego nieszczęście, zostaje poważnie zraniony przez Lokiego. Laufeyson oświadcza Spider-Manowi, że uzdrowi śmiertelnika, jeśli Parker wymieni się z nim informacjami o Morwen i stanie po jego stronie. Superbohater, nie mając wyjścia, przystaje na propozycję.

Jakiś czas później, Spider-Man rozmawia z Lokim na dachu wieżowca. Okazuje się, że Morwen jest potężnym bytem, który może pokonać ktoś pokroju Dr. Strange'a. Niestety Stephen jest w tej chwili nieobecny. Okazuje się także, że poprzednim razem Morwen została powstrzymana przez nauczyciela Dr. Strange'a - Ancient One'a. Obecnie jedynym sposobem, aby pokonać boginie, jest odseparowanie jej od ciała śmiertelniczki. Wymaga to jednak śmierci kobiety, na co nie chce się zgodzić Ścianołaz. Loki proponuje więc inną opcję: zaoferuje pomoc Tess Black do czasu, aż pojawi się Dr. Strange. Spider-Man nieufnie zgadza się na tę umowę.

W tej samej chwili Morwen zaczyna szerzyć chaos na ulicach Nowego Jorku.

Autor: Undercik

Galeria numeru

Amazing Spider-Man #503

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.