Avalon » Serie komiksowe » Fantastic Four » Fantastic Four #18

Fantastic Four #18

Fantastic Four #18

"A Skrull Walks Among Us!"

Postacie
Streszczenie

Fantastic Four siedzą w bazie, oglądając wiadomości, w których pada informacja o ostatniej przegranej Dr. Dooma, po czym ma się ukazać fragment poświęcony Thingowi. Zamiast tego ukazuje się reklama karmy dla psów, co powoduje wybuch wściekłości Grimma i, w konsekwencji, zdemolowanie sprzętów w pokoju. Następnie Reed i Sue lecą popływać na Hawaje, Johnny udaje się podrywać dziewczyny, a Ben jedzie do swojej ukochanej.

 

Tymczasem wszystkie poczynania superbohaterów bacznie obserwują z kosmosu Skrullowie. Król wraz z doradcą decydują się wypuścić na Ziemię swego największego wojownika, Super-Skrulla, stworzonego dzięki technologii kosmitów. Posiada on zwiększone wszystkie moce każdego członka Fantastycznej Czwórki naraz.

 

W tym samym czasie herosi w panice uciekają przed hordami swych fanów, tylko po to, by natknąć się na informację w radiu o niepokojach na Times Square wywołanych pojawieniem się statku kosmicznego.

 

Okazuje się, że przybył tam Super-Skrull, ogłaszając podbicie Ziemi. Atakuje go Human Torch, lecz zostaje z łatwością pokonany, a życie ratuje mu Mr. Fantastic. Niestety, Reed nie jest żadnym wyzwaniem dla kosmity i jemu z kolei życie musi ratować Thing, który sam również ponosi porażkę w starciu z najeźdźcą. Ponowne próby ataku każdego członka F4 nie przynoszą żadnych rezultatów i superbohaterowie są zmuszeni uciec przed wrogiem.

 

Richards w laboratorium odkrywa, że moce Super-Skrulla są cały czas utrzymywane dzięki promieniom wysyłanym z jego planety. Tworzy więc małe urządzenie je zakłócające. Żeby jednak zadziałało, ktoś musi umieścić je na ciele kosmity. Tym kimś jest Invisible Girl, która jako jedyna ma szansę podejść do niego niezauważona. Na wypadek porażki, F4 decydują się przenieść walkę na bezludną wyspę. Wysyłają więc wiadomość do Super-Skrulla, w której wyzywają go do ostatecznego pojedynku na tejże wyspie.

 

Tam wszyscy razem próbują zająć najeźdźcę walką, podczas gdy Susan skutecznie udaje się do niego podejść i przyczepić urządzenie. Pozbawiony mocy Skrull próbuje złapać Sue, lecz wpada do krateru, który zostaje stopiony przez Human Torcha, tym samym więżąc kosmitę.

Autor: Mr. M

Galeria numeru

Fantastic Four #18

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.