Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Schism » X-Men: Schism #2

X-Men: Schism #2

X-Men: Schism #2

Part 2 of 5

Postacie
Zapowiedź

W wyniku wywołanego z udziałem homo superior międzynarodowego incydentu nienawiść wobec mutantów sięga zenitu. X-Men zostaną podzieleni w chwili, gdy jedność grupy jest niezbędna dla przetrwania.

Streszczenie

Bliski Wschód. Podczas wiecu przeciwko mutantom przestarzały model Sentinela ulega awarii i masakruje demonstrantów.

Utopia. Scott i Emma koordynują działania mutantów, którzy muszą interweniować w różnych miejscach świata. Większość Sentineli jest wadliwa i stwarza dodatkowe zagrożenie.

Siedziba Hellfire Club, Nowy Jork. Kade Kilgore wie o problemach Sentineli - sam o nie zadbał. Wszystko idzie zgodnie z jego planem i pora na kolejny krok. Otrzymuje od klubu cztery miliardy dolarów i specjalny oddział.

Między Loganem i Scottem narasta napięcie. Wolverine nie chce bezczynnie czekać w Utopii, a Cyclops chce mieć go w rezerwie na wypadek nowych kłopotów. Ich kłótnię przerywa niespodziewane pojawienie się Quentina Quire.

Kade wraz z pięniędzmi dociera na miejsce spotkania z pozaziemskimi istotami. Nie musi jednak płacić za stwora, którego u nich zamówił, bo trójka jego - również nastoletnich - przyjaciół zlikwidowała kosmitów.  

Wolverine chce przekazać Quentina Avengers, ale Cyclops upiera się na proces mutanta na Utopii. Okłamuje Steve'a Rogersa, który właśnie łączy się z mutantami i zataja obecność Quire'a. Wściekły Logan opuszcza siedzibę mutantów i szuka poprawy nastroju w pubie.

Mimo globalnego zamieszania, Scott wysyła grupę mutantów na otwarcie Muzeum Historii Mutantów w San Francisco. Na tą imprezę chce wtargnąć również Kade ze swoimi ludźmi.

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Men: Schism #2 X-Men: Schism #2 X-Men: Schism #2 X-Men: Schism #2 X-Men: Schism #2 X-Men: Schism #2 X-Men: Schism #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.