Avalon » Serie komiksowe » X-Men: Schism » X-Men: Schism #1

X-Men: Schism #1

X-Men: Schism #1

Part 1 of 5

Postacie
Zapowiedź

W wyniku wywołanego z udziałem homo superior międzynarodowego incydentu nienawiść wobec mutantów sięga zenitu. X-Men zostaną podzieleni w chwili, gdy jedność grupy jest niezbędna dla przetrwania.

Streszczenie

Utopia. Poturbowany Wolverine wraca do siedziby mutantów. Czekają na niego Five Lights, ale Logan nie ma siły i ochoty na zaplanowaną sesję treningową. Kładzie się w swoim pokoju, lecz nie ma szansy na regenerację. Cyclops chce, by towarzyszył mu podczas międzynarodowej konferencji rozbrojeniowej w Szwajcarii.

Na miejscu, Scott rozpoczyna przemówienie w sali pełnej światowych przywódców. Przekonuje, że wszystkie kraje powinny zrezygnować z posiadanych Sentineli, które stworzone zostały do likwidacji mutantów. Przerywa mu nieproszony gość - Kid Omega, zapowiadając nadejście wielkiej rewolucji. Używa swojej mocy na zebranych dyplomatach, którzy - w konsekwencji - zaczynają głośno przyznawać się do własnych grzechów. Po chwili telepatyczna sugestia znika, a ludzie są wściekli na Cylopsa i Wolverine'a. Kid Omega oddala się w czasie zamieszania, za to na zewnątrz budynku do akcji wchodzi oddział Sentineli. Dwójka X-Men radzi sobie z nimi błyskawicznie, ale Cyclops wie, że czekają ich większe problemy. Powstrzymuje Logana, który chciał szukać Quentina i zarządza powrót na Utopię.

Budynek opuszcza również Carlton Kilgore, jeden z czołowych producentów broni. W latającej limuzynie czeka na niego dwunastoletni syn. Kade oznajmia mu, że przejął kontrolę nad jego firmą i wreszcie może pozbyć się znienawidzonego ojca, po czym strzela do niego i wyrzuca przez drzwi pojazdu.

Utopia. Scott naradza się z najbliższymi współpracownikami. Wolvie opuszcza ich i kieruje się do Idie. Wręcza jej prezent i spędza z nią spokojną chwilę. Tymczasem, na całym świecie reaktywowany zostaje program Sentineli. Kolejne państwa ostentacyjnie pokazują swą gotowość do walki z mutantami.

Za uwolnienie Quire'a odpowiedzialny jest Kade Kilgore, który za sprawnie przeprowadzoną prowokację zostaje mianowany  nowym Black Kingiem Hellfire Club.

Korekta: Morganka

Autor: Lex

Galeria numeru

X-Men: Schism #1 X-Men: Schism #1 X-Men: Schism #1 X-Men: Schism #1 X-Men: Schism #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.