Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 2 » X-Men vol. 2 #14

X-Men vol. 2 #14

X-Men vol. 2 #14

"First To Last" - Part 4

Postacie
Zapowiedź

Jedynie X-Men mogą uratować ludzkość przed zagładą z rąk Evolutionaries. Dodatkowo sekrety z przeszłości Emmy Frost i jej związek z oryginalnym Brotherhood of Evil Mutants.

Streszczenie

2,7 miliona lat temu. Umieściwszy wyewoluowane australopiteki w pancerzach, Phastos informuje, że ich misja chronienia nowych gatunków jest zakazana, muszą więc utrzymać ją w tajemnicy. Zapewnia, że zbroje im w tym pomogą i że będą oni w stanie dzięki nim hibernować, dopóki znowu będą potrzebni, Evolutionary oświadcza więc, że wypełni swoją misję, a gatunki, które ochroni, będą ich za to kochać.

Teraz. Magneto przystępuje do walki z Evolutionarym, który nie może uwierzyć, że on, ze wszystkich mutantów, walczyłby w ochronie ludzkości. Powalając go stwierdza, że nadal mógłby przewodzić mutantom, po czym dopada do Emmy i każe sprowadzić Cyclopsa.

Lata wcześniej. W Klinice Essexa X-Men walczą przeciwko Bractwu, Magneto jednak bez większych problemów ich powala. Cyclops, na rozkaz Profesora, próbuje się dostać do Emmy, ta jednak okazuje się być jedynie iluzją stworzoną przez Masterminda. Gdy prawdziwa Emma znajduje się już w jego rękach, Magnus zawala budynek, a gdy Evolutionaries dziwią się, że zabija innych mutantów, ten stwierdza, że w czasie wojny o przetrwanie gatunku czasem trzeba być gotowym na poświęcenia.

Teraz. Gdy Magneto broni X-Men przed atakami Evolutionary'ego, Celeste nagle łapie się za głowę – telepatyczne sprzężenie zwrotne wywołane przez atak Masque'a na Irmę. Z pomocą Kukłce przychodzą jednak – tak samo, jak X-Clubowi – New X-Men.

Dawno temu. Spomiędzy ruin kliniki wyłaniają się X-Men, ochronieni polem siłowym stworzonym przez Marvel Girl. Xavier ujawnia, że z umysłu Toada wyczytał kolejny krok Magneto – użycie Celebro. Cyclops stwierdza, że Bractwo pewnie już zdążyło dostać się do Instytutu i każe Angelowi jak najszybciej się tam zabrać, a reszcie – ruszać za nimi. Tymczasem w Instytucie nadal odurzona środkami Emma zostaje podłączona do Celebro, a Magneto, zdjąwszy hełm, zaczyna za jej pomocą przemawiać do mutantów na całym świecie. Dziewczyna wykrywa, że łotr chce wybić całą ludzkość, Lehnsherr każe więc Mastermindowi pokazać jej, co planują zrobić z nimi ludzie.

Teraz. Atakujący Emmę Evolutionary zostaje powalony przez właśnie przybyłego Cyclopsa. Tymczasem w pomieszczeniu Celebry Surge próbuje, bez skutku, trafić zbyt zwinnego dla niej Toada, który dopada do Irmy. Ta, przerażona, transmituje otrzymane od Cyclopsa wspomnienia na całą wyspę.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 2 #14 X-Men vol. 2 #14 X-Men vol. 2 #14 X-Men vol. 2 #14 X-Men vol. 2 #14 X-Men vol. 2 #14 X-Men vol. 2 #14 X-Men vol. 2 #14 X-Men vol. 2 #14 X-Men vol. 2 #14 X-Men vol. 2 #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.