Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 2 » X-Men vol. 2 #15

X-Men vol. 2 #15

X-Men vol. 2 #15

"First To Last" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Jedynie X-Men mogą uratować ludzkość przed zagładą z rąk Evolutionaries. Dodatkowo sekrety z przeszłości Emmy Frost i jej związek z oryginalnym Brotherhood of Evil Mutants.

Streszczenie

Kilka lat temu. Do instytutu przebijają się Angel i Cyclops, którzy atakują Magneto. Ten bez większych problemów powstrzymuje ich ataki i stwierdzając, że niedługo osiągnie swój cel sugeruje, by do niego dołączyli. Summers stwierdza jednak, że Magneto się myli – i być może Profesor też nie ma racji, ale zagłada ludzkości nie jest rozwiązaniem. Tymczasem Quicksilver i Scarlet Witch porywają Emmę i stwierdzają, że nie zamierzają dłużej służyć megalomanowi, a gdy ten atakuje, Evolutionaries zauważają, że jeśli jego właśni podwładni mu się sprzeciwiają, być może nie jest przywódcą, którego szukali. Wtedy na miejscu zjawia się Xavier zresztą X-Men i korzystając z faktu, że Magnus nie nosi swego hełmu, usypia go, po czym prosi Evolutionaries o przemyślenie sprawy.

Teraz. Gdy Evolutionary pyta, czy Magneto jest gotów poprowadzić mutantów, ten atakuje go, stwierdzając, że choć sen Xaviera okazał się płonny, to jego własny sen kosztował go wszystko, co kiedykolwiek miał – w tym i jego rodzinę. Cyclops stwierdza, że przeciwnik się myli i zabijając ludzkość jedynie doprowadziłby do śmierci mutantów, a gdy staje się jasne, że Evolutionary go nie słucha, każe Madisonowi Jeffriesowi przygotować urządzenie.

Kilka lat wcześniej. Evolutionaries atakują X-Men, stwierdzając, że ludzkość musi wymrzeć, by mutanci mieli szansę na przeżycie. Wtedy jednak na miejscu zjawia się Beast, który zastanawia się, co stanie się, jeśli zmusi ich pancerze do utraty połączenia z kosmicznymi energiami, które przez nie przepływają i uruchamia swoje urządzenie. Ku jego przerażeniu jednak okazuje się, że dwójka z przeciwników umiera, a pozostały przy życiu Evolutionary wpada w szał. Cyclops staje jednak przed nim, obiecując, że nie chcieli, by tak to się skończyło. Oświadcza, że jeśli da im trochę czasu, to on zostanie przywódcą mutantów i pokaże mu, że wyewoluowali do tego stopnia, że ich już nie potrzebują.

Teraz. Evolutonary wpada w szał i atakuje Cyclopsa, po czym zaczyna wpływać na ludzi na całym świecie. Wtedy jednak Madison uruchamia urządzenie, przez co kopie Evolutionary'ego padają z nieba, martwe. On sam chwilowo traci moce, a gdy te zaczynają do niego wracać, zostaje otoczony przez X-Men, a Summers ogłasza, że kiedyś mu już powiedział, że go nie potrzebują. Obiecując zemstę, Evolutionary teleportuje się.

Kilka lat wcześniej. Evolutionary zgadza się na warunek Cyclopsa, stwierdzając jednak, że jego misja jest tajna, postanawia wymazać wspomnienia ostatnich dni z umysłów zebranych, wykorzystując moce Emmy, Marvel Girl udaje się jednak ochronić pamięć Scotta. Sprowadzona z powrotem do kliniki Emma, teraz wolna od środków odurzających, postanowiła wyrazić swój sprzeciw na terapię. Bractwo, choć nie pamiętało, dlaczego, czuło, że długo nie pozostaną drużyną. A na X-Men po raz kolejny czekała pierwsza konfrontacja z Sentinelami.

Teraz. W jaskini w Afryce Evolutionary liże swoje rany, stwierdzając, że choć nadal mógłby wypełnić swoją misję, teraz ma nowy cel – zabić Cyclopsa.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 2 #15 X-Men vol. 2 #15 X-Men vol. 2 #15 X-Men vol. 2 #15 X-Men vol. 2 #15 X-Men vol. 2 #15 X-Men vol. 2 #15 X-Men vol. 2 #15 X-Men vol. 2 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.