Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #541

Uncanny X-Men #541

Postacie
Zapowiedź

Z okazji Fear Itself X-Men nawiedzeni zostaną przez dawnego, niepowstrzymanego wroga. Czy uda im się go powstrzymać nim zniszczy całe San Francisco?

Cytat

Herold Juggernauta: "His foot rises. It will fall. You can only decide where."

Streszczenie

Ratusz w San Francisco. Burmistrz Sinclair przygotowuje wypowiedź dla prasy, zapewniając, że ściśle współpracuje z X-Men, by zwalczyć zbliżający się ku miastu kryzys. Prawda jest jednak taka, że Cyclops nie odezwał się od czasu ich rozmowy twarzą w twarz. W końcu jednak telefon pani burmistrz zaczyna dzwonić, a Scott, po zapewnieniu, że zakończyli przygotowania, prosi Emmę, by "podłączyła" Sadie.

W następnym momencie kobieta znajduje się na płaszczyźnie psychicznej razem z przywódcami X-Men. Cyke tłumaczy, kim jest Juggernaut, jakie są jego zwykłe moce i skąd je czerpie, dodaje jednak, że nie wiedzą, jak bardzo wzmocnił go jego tajemniczy młot. Ujawnia też słaby punkt Caina – jest podatny na atak telepatyczny, a jedyną rzeczą, która go przed tym chroni, jest jego hełm. Jeśli więc uda im się go ściągnąć, będą w stanie go powstrzymać. Najpierw jednak Summers zamierza zająć się podążającymi za jednym z Worthy protestującymi. Emma, podłączona do Cerebro, przejmuje nad nimi kontrolę, jednak gdy tylko zaczynają się oni rozchodzić, Kuurth odwraca się do nich i potężnie uderza swym młotem w ziemię, powalając ich. Jego herold oznajmia, że Juggernaut uważa inwazję w umysł za najgorszą zbrodnię, odbierającą ofiarom wolną wolę – a bez niej równie dobrze mogą być martwe. Zrozumiawszy aluzję, Cyclops każe dołączyć Cecilii Reyes do drużyny wysłanej przeciw Juggernautowi.

Wkrótce później, na autostradzie pod San Francisco, Scott tłumaczy Cecilii, że ma ona zająć się podążającym za łotrem tłumem i nie dopuścić, by stała im się krzywda. Sam oznajmia zbliżającemu się Juggernautowi, że przybyli go powstrzymać i, znokautowawszy jego herolda, strzela w Caina swymi promieniami. W tym samym czasie, z pomocą Kitty, siłacza od tyłu zachodzi Colossus, tego jednak Marko bez większego problemu odrzuca. Piotra łapie Iceman, który następnie przystępuje do zamrażania hełmu przeciwnika, próbując doprowadzić jego temperaturę jak najbliżej zera absolutnego. Dzięki temu wracającemu Colossusowi udaje się potężnym ciosem uszkodzić maskę, zostaje on jednak ponownie ciśnięty precz przez Kuurtha. Scott prosi Emmę, by spróbowała wykorzystać pęknięcie do wdarcia się do umysłu Caina, telepatce jednak się to nie udaje. Do akcji wkracza więc Magneto, próbując ściągnąć hełm przeciwnika, łotr rzuca jednak w niego swym młotem. Jak się okazuje, broń ta jest niewrażliwa na moce Mistrza Magnetyzmu, którego jednak ratuje Shadowcat. Wtedy Cyclops wzywa do odwrotu, zapewniając Sadie, że było to tylko rozpoznanie przeciwnika. Przypomina, że na Utopii znajduje się ponad stu mutantów, i choć znaczna ich część to tylko uczniowie, których wolałby nie wysyłać na linię ognia, jeśli nie będzie to konieczne, nadal mają kilka asów w rękawie. Zauważa jednak, że Juggernaut nie chce ich zabić, bo inaczej już by to zrobił, i postanawia to wykorzystać. Każe Emmie przekazać grupie złożonej z Angela, Dazzler, Psylocke i Storm, by spowolnili przeciwnika, podczas gdy uczniowie mają się udać na ląd. Razem z nimi ma się też zjawić Hope.

Niedługo później. Obserwując zbliżającego się Juggernauta, Cyclops każe Hope skopiować tyle mocy, ile będzie w stanie i zerwać hełm z głowy przeciwnika, zapewniając, że udadzą się po nią, gdy straci przytomność. Dziewczyna rzuca się więc na Caina i udaje jej się pozbawić go osłony, zaraz potem jednak mdleje. W następnej chwili Emma przypuszcza psychiczny atak, okazuje się jednak, że w swej nowej formie Marko jest zabezpieczony przed tego typu sztuczkami, wypędzając telepatkę ze swego umysłu i samemu na nią wpływając. Wewnątrz "psychicznego pokoju konferencyjnego" projekcja Emmy nagle się rozpada, a przed Scottem i Sadie staje herold Kuurtha, oznajmiając, że jego mistrza nie da się powstrzymać. Sugeruje pani burmistrz, że mutanci nigdy nie byli częścią jej miasta i każe jej zatopić ich wyspę, Cyclopsowi radzi zaś, by nie poświęcał swego życia w obronie mieszkańców metropolii, którzy nadal boją się i nienawidzą mutantów. Powtarza, że dwójka nie może powstrzymać Juggernauta, może jedynie zdecydować, kogo zmiażdży jego stopa.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #541 Uncanny X-Men #541 Uncanny X-Men #541 Uncanny X-Men #541 Uncanny X-Men #541 Uncanny X-Men #541

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.