Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #540

Uncanny X-Men #540

Postacie
Zapowiedź

Z okazji Fear Itself X-Men nawiedzeni zostaną przez dawnego, niepowstrzymanego wroga. Czy uda im się go powstrzymać nim zniszczy całe San Francisco?

Cytat

Namor (o Cyclopsie): "He doesn't deserve you. He treats you with disrespect."
Emma: "I don't see how Scott..."
Namor: "He married the redhead, didn't he?"

Streszczenie

Stacja benzynowa jakieś 60 mil na wschód od San Francisco. Kasjer żartuje sobie z informacji o "wojnie" na wschodnim wybrzeżu, stwierdzając, że w miejscu, w którym się znajduje, nie ma się czego bać – nawet mutanci nie zapuszczają się tak głęboko na ląd. Nagle jednak tuż obok sklepu ląduje Kuurth, jeden z The Worthy. Jednym uderzeniem swego młota niszczy stację, nie zamierza zabić jednak sklepikarza – pod warunkiem, że pójdzie on razem z nim. Gdy ten się zgadza, kolos dotyka jego twarzy swym młotem, wypalając na niej znak Serpenta. Tym sposobem napełnia kasjera wiedzą, po czym razem z nim udaje się do "stolicy grzechu", San Francisco, nieść naukę boga strachu.

San Francisco. Przed ratuszem grupka mieszkańców protestuje przeciw obecności mutantów. Wewnątrz burmistrz Sinclair spotyka się z Cyclopsem. Wyjaśnia ona, że mimo, że nad Atlantykiem rozpętało się piekło, na zachodnim wybrzeżu nadal jest spokojnie i dodaje, że według niektórych "ktoś" mógł zawiązać układ z niebezpiecznymi siłami, które odpowiadają za sytuację po drugiej stronie kontynentu – by ocalić nie miasto, lecz grupę osób żyjących nieopodal. Scott stwierdza, że, w ogóle o tym wspominając, Sadie daje dojść do głosu bigotom.

Na Utopii Piotr wyjaśnia Kitty, że Illyana to jego siostra i nie zamierza jej opuszczać. Pryde odpiera więc, że Illyana, którą pamiętają, nie ryzykowałaby życiem ich wszystkich, by osiągnąć swój cel [patrz New Mutants vol. 3 #20-21 – przyp. S_O]. Jej chłopak powtarza jednak, że nie może opuścić siostry.

Wkrótce później, w nowym areszcie Utopii, znajdującym się pod wodą, Danger wypuszcza Dani, sfrustrowaną po rozmowie z Magik, i wpuszcza Colossusa. Illyana, siedząca w niewielkiej celi ze sporym urządzeniem przypiętym do jej piersi, wita się z bratem. Wyjaśnia, w jaki sposób naukowcy na wyspie ją uwięzili – maszyna, którą ma na sobie, poraża ją prądem za każdym razem, gdy wykryje coś świadczącego o próbie wyteleportowania się. Dodatkowo została zaprogramowana tak, by eksplodować, gdy tylko trafi do Limbo. Coś równie nieprzyjemnego czeka dziewczynę, jeśli spróbuje ona użyć magii. Uspokaja jednak wstrząśniętego tym postępowaniem brata – dobrze wiedziała, jaka będzie cena za to, co zrobiła, i teraz dobrowolnie ją płaci. Dodaje, że odzyskała większość swej duszy, nie jest już jednak małą "śnieżynką", którą pamięta Piotr.

Namor odwiedza Emmę w jej sypialni, oświadczając, że wyrusza razem ze swoją drużyną do walki, z której najpewniej nie wyjdą żywi [patrz miniseria Fear Itself: The Deep – przyp. S_O], gdy jednak kobieta proponuje, że zbiorą drużynę X-Men, by mu pomóc, odrzuca propozycję – nie potrzebuje ich pomocy, zresztą obecna chwila spokoju w San Francisco świadczy jedynie o tym, że wkrótce X-Men sami zostaną zaatakowani. Oświadcza, że przybył, by jeszcze raz zobaczyć kobietę, po czym zaprasza ją do łóżka. Telepatka przypomina, że jest ze Scottem, Sub-Mariner stwierdza jednak, że nie są oni małżeństwem. Gdy Frost próbuje go przekonać, by sobie odpuścił, Namor robi coś wręcz przeciwnego i próbuje ją pocałować, ta więc odpycha go, krzycząc, że jego zachowanie jest nieodpowiednie. Odchodząc, Namor stwierdza, że Scott na nią nie zasługuje, gdyż nie okazuje jej szacunku. Gdy Emma nie wie, o czym mężczyzna mówi, ten przypomina, że Summers ożenił się z "rudzielcem" i odlatuje.

W gabinecie burmistrz toczy się kłótnia między Sadie a Scottem, gdy nagle wpada tam asystentka pani Sinclair, informując o katastrofie na autostradzie. Włącza telewizję, gdzie nadawana jest relacja przedstawiająca Kuurtha i jego herolda, ogłaszającego wszem i wobec, że mieszkańcy San Francisco mają wybór – mogą albo zginąć pod stopami jednego z The Worthy albo dołączyć do nich i być świadkami upadku tego miasta grzechu. Scott rozpoznaje Juggernauta i wyjaśnia, że jego moce można najłatwiej streścić w jednym zdaniu: "nie można go zatrzymać". Gdy Sadie pyta, w jaki sposób zamierzają go pokonać, Cyke odpiera jedynie, że X-Men mają odpowiednie protokoły. Burmistrz zauważa jednak, że nie odpowiedział on na jej pytanie.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #540 Uncanny X-Men #540 Uncanny X-Men #540 Uncanny X-Men #540 Uncanny X-Men #540 Uncanny X-Men #540 Uncanny X-Men #540 Uncanny X-Men #540

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.