Avalon » Serie komiksowe » Avengers vol. 4 » Avengers vol. 4 #15

Avengers vol. 4 #15

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN
WSZYSCY Avengers są potrzebni, by stawić czoła Serpentowi. Pojednanie drużyn wśród zrujnowanych ulic Nowego Jorku. Starzy i nowi Mściciele jednoczą się w walce. Który z Avengerów pierwszy raz się zakocha?

Cytat

Ms. Marvel: "So the story goes that Thor's hammer turned an ordinary avarage person into the mighty god of thunder."
Iron Man: "So what does an asgardian hammer do to a rage monster like the original Hulk?"
Hawkeye: "I'll tell you what it does, it does exactly what you think it does."

Streszczenie

Trwają wywiady z Avengers. Spider-Woman wyznaje, że sama nie wie, czemu należy do drużyny i przypomina, że została wytrenowana na szpiega, więc jej umiejętności rzadko kiedy się przydają. Ms. Marvel, Hawkeye i nawet Steve Rogers zapewniają jednak, że jest ona idealnym Mścicielem. Carol dodaje, że Jessica cały czas próbuje "zadośćuczynić" za jej czas spędzony w Hydrze i to, co zrobili jej rodzice, uważa jednak, że samym zbuntowaniem się przeciw temu, w jaki sposób została wychowana i wyborem, by być bohaterką, już to osiągnęła – problem w tym, że sama tego nie widzi. Jess tymczasem przyznaje, że miała nadzieję, że tak późno w swojej karierze będzie mogła pochwalić się wyczynem, który jednoznacznie będzie udowadniał, czemu zasługuje na tytuł Avengera. Rozmowa przechodzi na niedawny atak Serpenta na świat. Spider-Woman wspomina, jak ona, Ms. Marvel, Protector i Hawkeye wyruszyli do Brazylii, by zbadać jeden z obiektów, które spadły z nieba, tylko po to, by znaleźć opętanego przez asgardzkie moce Hulka.

Brazylia. Zauważywszy ich, Nul potężnie uderza swym młotem w ziemię, powalając ich i pozbawiając Noh-Varra przytomności. Sama Jessica trafia prosto pod nogi Gamma Giganta, zamiast uciekać jednak atakuje go, unikając jego ciosów i rażąc go swoimi venom-blastami. W końcu jednak Nul chwyta ją i zaczyna zgniatać, wtedy jednak przybywa odsiecz w postaci Hawkeye'a, który zrzuca na Hulka prawdziwy grad eksplodujących strzał. Uwolniona z uścisku, Spider-Woman nie decyduje się jednak uciekać, zamiast tego rzucając się z powrotem na przeciwnika. Udaje jej się rozewrzeć usta Hulka, w których zaraz potem ląduje kolejna eksplodująca strzała. Wyraźnie zdenerwowany, Nul ciska swoim młotem w Quinjeta, całkowicie niszcząc pojazd, spadającego Clinta ratuje jednak Ms. Marvel. Nul tymczasem próbuje zdeptać Jessicę, ratuje ją jednak Protector, który swoimi miotaczami jest w stanie sprowadzić opętańca do parteru. Samego kosmitę powala jednak wracający do właściciela młot, Spider-Woman próbuje więc zabrać go w bezpieczne miejsce, podczas, gdy Nula porywa w powietrze Ms. Marvel. W czasie, gdy jej przyjaciółka walczy z potworem, Drew pomaga Noh-Varrowi wejść do pewnej furgonetki, wtedy jednak zauważa, że w pobliskiej szkole ukrywa się grupa dzieci. Pomaga im wsiąść do pojazdu i zaczyna uciekać, podczas, gdy Hawkeye wspomaga Carol i strzela w przeciwnika elektryczną strzałą. Porażenie prądem źle wpływa na nastrój Hulka, który rzuca się na Bartona, Ms. Marvel jednak chwyta go w locie i zrzuca na pobliską cysternę. Gdy Nul, niespecjalnie zraniony, wyłania się w ognia i rozgląda się, odkrywa, że nikogo z bohaterów już nie ma, wydawszy więc potężny ryk odchodzi. Ukrywający się w pobliskim garażu Avengers obserwują to wszystko, a gdy sytuacja się uspokaja, Spider-Woman dziękuje gratulującemu jej odwagi Hawkeye'owi za ocalenie życia, po czym całuje go.

Teraz. W czasie wywiadu Ms. Marvel i Hawkeye dochodzą do wniosku, że uratowanie szkoły pełnej dzieci można uznać za ów "magiczny moment", którego tak oczekuje Jessica. Carol dodaje jednak, że ich starcie z Nulem nie było jeszcze najgorszą rzeczą, która wydarzyła się podczas walki z asgardzkim bogiem strachu, a Steve Rogers dodaje, że jeśli chcieli przeżyć, musieli obmyślić nowy plan.

Autor: S_O

Galeria numeru

Avengers vol. 4 #15 Avengers vol. 4 #15 Avengers vol. 4 #15 Avengers vol. 4 #15 Avengers vol. 4 #15 Avengers vol. 4 #15 Avengers vol. 4 #15 Avengers vol. 4 #15

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.