Avalon » Serie komiksowe » Journey Into Mystery » Journey Into Mystery #625

Journey Into Mystery #625

Postacie
Zapowiedź

FEAR ITSELF TIE-IN
Loki szuka sprzymierzeńców w walce z Serpentem w podziemiach. Ale tam piekła Mephisto i Heli stoją na granicy wojny. Na szczęście Loki znajduje rozwiązanie wymagające jedynie morderstw i być może odrobiny tortur.

Streszczenie

Hela spotyka się z Mephisto. Władca piekła zaprzecza jakoby miał zamiar zaatakować jej królestwo. Za jego plecami zbiera się wielka armia demonów.

Loki wbiega do pałacu z ważnymi nowinami. W Sali tronowej spotyka Leah. Prosi o możliwość rozmowy z Helą. Dziewczyna odmawia. Loki twierdzi, że Ikol wypatrzył coś bardzo ważnego. Próbuje komplementami wkraść się w łaski dziewczyny. Ta częstuje go kolanem w krocze. Następnie bierze ptaka i od niego dowiaduje się, co widział. Mephisto ma na swoich usługach Disir. Leah wyrusza powiadomić swoją panią. Loki udaje się do komnaty, w której przebywa wysłaniec Serpenta i przekonuje strażników, aby go wpuścili. Proponuje wysłannikowi sojusz w zniszczeniu Asgardu.

Tymczasem Tyr skrada się i zabija strażników wysłannika. Demon nie dowierza swojemu rozmówcy. Wszak bóg kłamstwa jest znany ze swoich intryg. Loki przyznaje mu rację. Cała ta rozmowa miała służyć odwróceniu uwagi. Do pokoju wchodzi Tyr.

Mephisto zrywa kontrakt z Helą. Jest ona jego lennikiem i nie może pozwolić na to, aby sprzymierzyła się z Serpentem. Na miejsce dociera Leah i wyjawia królowej, że Disir służą Mephisto. To rozwściecza Helę. To ona najedzie królestwo przeciwnika.

Loki grozi wysłannikowi: jeżeli nie wyjawi on sekretów swego pana, Tyr będzie go torturował, ale tak, aby nie zaznał wolności ze strony śmierci. Pod wpływem groźby tortur, Loki otrzymuje dokumenty dotyczące planów Serpenta w sprawie piekła. Tyr zabija stwora.

Mephisto wyśmiewa plany Heli, ta jednak jest pewna swego. Jej armia składa się z dusz najlepszych wojowników Asgardu. Żąda wydania jej Disir. Przerywa im Loki z ważnymi wieściami. Pokazuje wszystkim plany Serpenta. Nieważne co zrobi Hela i tak ma przegrać. Wkrótce ma wybuchnąć powstanie wśród jej poddanych. Loki proponuje układ, który powinien zadowolić wszystkich. Pakt zostaje zawarty. Loki odnajduje Hel Wolfa i obaj wyruszają na Ziemię.

Newark. Loki przybywa na miejsce tuż przed otwarciem portalu, przez który przechodzą Hela, Tyr, Leah, Mephisto oraz Disir. Siedem spośród potępionych walkirii zostały w piekle, aby zabić ewentualnych buntowników. Hela wycofa się do swojej fortecy i odda pod opieka Lokiego Tyra i Leah’ę. Będą oni pomagać mu w jego misji i dopilnują wypełnienia przez niego obietnic. Pozostałe cztery Disir przyłączą się do nich. Loki obiecuje im w zamian zwolnienie ze służby. Hela i Mephisto wracają do siebie.

Loki wyjawia swoim towarzyszom, co dowiedział się o ich przeciwniku. Kiedy młody Serpent podróżował po Asgardzie, został złapany przez olbrzymy. Zrzucili go w przepaść. Spadając, połamał sobie nogi. Myślał, że dosięgnie go śmierć, ale tak się nie stało. Zaczął się czołgać i w nocy udało mu się dojść do obozu olbrzymów. Poprzegryzał wszystkim gardła, oprócz jednego, któremu zostawił wiadomość napisaną krwią na ścianie. Od tego momentu Loki i wszyscy, którym to opowiedział, bali się Serpenta. Nie mają z nim szansy w otwartej walce, dlatego muszą być od niego sprytniejsi. Mają już osoby potrzebne do wykonania planu boga kłamstw, brakuje im jednak kilku narzędzi. Loki każe wszystkim tu zaczekać, podczas gdy on wraz z Hel Wolf udadzą się do Asgardu i do Limbo po nie. Hel Wolf nie chce jechać do Limbo, ale Disir podstępem otwierają portal i wpychają go do niego.

Autor: Spell

Galeria numeru

Journey Into Mystery #625 Journey Into Mystery #625 Journey Into Mystery #625 Journey Into Mystery #625 Journey Into Mystery #625 Journey Into Mystery #625 Journey Into Mystery #625

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.