Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #539

Uncanny X-Men #539

Uncanny X-Men #539

"Losing Hope"

Zapowiedź

Hope zostaje porwana i tylko Wolverine jest w stanie ją wyśledzić. Czy Logan będzie gotów zrobić wszystko, by ją odnaleźć? I czy wyjdzie na jaw powód niechęci, jaką darzy on rudowłosą zbawczynię mutantów?

Cytat

Wolverine: "A man can get awfully tired of wiping friends off his knuckles."

Streszczenie

Utopia. Laurie i Idie wchodzą do pokoju Hope, ogłaszając, że nie może ona spędzać całego dnia, trenując składanie broni, więc zamierzając zabrać ją do San Francisco na zakupy. Transonic zapewnia, że nie zamierzają zmuszać jej do całkowitej zmiany image'u, stwierdza jednak, że dziewczyna musi zrobić sobie przerwę. Idie dodaje, iż jako młody Mesjasz, powinna poznać świat, który chce ocalić. Hope w końcu daje się przekonać, udaje się tylko do sparringującego z Wolverinem Teona, prosząc go, żeby został na wyspie. Przy okazji "witaja się"  z, całkowicie ignorującym ją, Loganem.

Jakiś czas później. W jednym ze sklepów temat rozmowy między dziewczynami schodzi na Logana i kwestię unikania przez niego Hope. Idie przypomina, że przez dziewczynę zginął jego najlepszy przyjaciel, ta oponuje, że chodzi o coś innego. Nagle do pomieszczenia zostaje wrzucony granat błyskowy, zaś po eksplozji, wpada tam uzbrojony oddział, który obezwładnia i porywa Hope. Gdy Światła odzyskują wzrok, Idie każe Laurie wezwać pomoc, ta leci więc na Utopię. Zauważa ją Logan, który pędzi do niej i pyta, co się stało. Gdy tylko słyszy, że Hope została porwana, wyrusza, by ją uwolnić.

Gdzie indziej. Przed związaną Hope staje zamaskowany mężczyzna, przedstawiający się jako Frank Bohannan, znany jako Crimson Commando. Wyjaśnia, że był mutantem, a jego moce były podobne do tych, którymi włada Captain America, dodatkowo spowalniając jego starzenie się. Niestety, podczas pewnej misji na Bliskim Wschodzie ładunek wybuchowy eksplodował prosto w jego twarz. By ocalić mu życie, wszczepiono rozliczne implanty, zaprojektowane dla jego nadludzkiej fizjonomii. Niestety, wkrótce potem przyszedł M-Day, a on stracił swoje moce, więc jego cybernetyczne ulepszenia powoli go zabijają. Stracił już wszelką nadzieję, ale wtedy usłyszał o niej – mesjaszu mutantów, który dotykiem przywraca im moce. Prosi, by Hope uratowała go swym magicznym dotykiem, ta jednak - zamiast tego - zadaje mu cios głową. Powstając z podłogi, Commando stwierdza, że gdyby był "starym sobą", z łatwością uniknąłby tego ataku, po czym odchodzi, oznajmiając, że zebrał wielu naukowców, którzy z chęcią wyciągną z niej sekrety - choćby podczas sekcji. Gdy w pomieszczeniu nie ma już nikogo poza Hope, jedna z krat wentylacyjnych otwiera się i do środka wchodzi Wolverine, który uwalnia dziewczynę i zabiera ją na zewnątrz podziemnego bunkra, do którego została zabrana.

Już na wolności mesjasz pyta, czy mają jakieś posiłki. Logan odpowiada, że trafił na jej ślad, dzięki zapachowi, lecz gdy próbował się skontaktować z Utopią, okazało się, że zakłócane są wszelkie możliwości komunikacji, także telepatyczne. Hope krytykuje go za nieprzemyślaną decyzję, ale wtedy jednak dociera do niej, że Kanadyjczyk przybył po nią całkiem sam. Nim zdąży się od niego czegokolwiek więcej dowiedzieć, pojawia się przed nimi uzbrojony, wrogi helikopter, Wolverine wypycha więc dziewczynę z samochodu i przyjmuje nadlatującą rakietę na siebie. Hope znajduje jego ciało i zaciąga je do pobliskiego lasu, a w końcu ukrywa je w kępie krzewów. Zaczyna uciekać, przy okazji powalając jednego z podwładnych Commando. Sam Bohannan strzela jej w nogi, stwierdzając, że nie potrzebuje całej i zdrowej. Pyta, gdzie jest Logan, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że musi go wykończyć, nim mutant się zregeneruje i znowu ich odnajdzie, Hope jednak nie zamierza mówić. Crimson wyciąga więc swój nóż i zaczyna ciąć jej twarz, mówiąc, że nie ma nic do stracenia - jeśli dziewczyna mu nie pomoże i tak umrze. Nagle zauważa, że rany mesjasza przestały krwawić, ta wyjaśnia więc, że kopiuje moce mutantów, którzy są blisko. W następnej chwili Logan rzuca się na Bohannana i błyskawicznie zabija jego i żołnierzy. Gdy zagrożenie mija, a  rany Hope są już prawie całkiem zagojone, dziewczyna postanawia raz na zawsze wyjaśnić, czemu Logan zachowuje się tak, jakby w ogóle nie istniała. Ten w końcu stwierdza, że przypomina mu ona o pewnych wydarzeniach z przeszłości. Jeśli miałyby się one powtórzyć, wolałby, żeby nie byli wtedy blisko. Przypomina o tym, czego boją się Emma i Scott i wyjaśnia, że w najgorszym wypadku ktoś będzie musiał znaleźć ostateczne rozwiązanie tego problemu. A tym kimś byłby - jak zwykle - on. Stwierdza, że jest zmęczony ciągłym zmywaniem krwi przyjaciół ze swych dłoni. Hope prosi go jedynie, aby – jeśli przyjdzie co do czego – zadał cios bez wahania.

Korekta: Morganka

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #539 Uncanny X-Men #539 Uncanny X-Men #539 Uncanny X-Men #539 Uncanny X-Men #539 Uncanny X-Men #539 Uncanny X-Men #539

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.