Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #538

Uncanny X-Men #538

Uncanny X-Men #538

"Breaking Point" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Na Utopii polała się krew. Noc długich noży Kruuna zbliża się ku końcowi. Kto zginął, a komu udało się przeżyć?

Cytat

Kruun: "Cyclops, my apologies to Colossus and the Wolverine. I regret I gutted them like animals."

Streszczenie

Utopia. Podczas starcia z Loganem Kruun przyznaje, że wszystko, co o nim słyszał, jest prawdą. Żałuje, że nie jest w pełni sił i że musi uciekać się do podobnych chwytów, po czym ciska w mutanta strzałki z Lekiem na mutację. Wolverine jednak niszczy je w locie i wbija pazury w pierś kosmity. Jak się okazuje, ten tylko na to czekał i, wykorzystując bliskość przeciwnika, wbija w jego plecy dysk, który wykuł [w numerze 536. – przyp. S_O]. Gdy Logan zaczyna unosić się w powietrze, były Powerlord tłumaczy, że narzędzie to, po naładowaniu energią kinetyczną, narusza prawa grawitacji. Stwierdza, że przeciwnik nie jest w stanie niczego zrobić, po czym wbija mu swój nóż w plecy.

Kitty pędzi do Piotra z apteczką w ręce. Próbuje opatrzyć ukochanego, jednak wtedy na miejscu zjawia się Kruun z ledwo żywym Loganem. Kosmita zauważa, że mutantka nie jest już uwięziona w niematerialnej formie, stwierdza jednak, że niczego to nie zmienia. Mutantka oświadcza, że uruchomiła alarm, a po chwili przed Breakworlderem zjawia się grupa X-Men. Kruun wie, że nie ma najmniejszych szans, dlatego poddaje się. Zdradza przy tym, że działał sam, a także podkreśla, że nie próbuje zadać ostatecznego ciosu Colossusowi. Pryde odpowiada, że nie musi tego robić, bo i tak już wygrał – odebrał Piotrowi jego moce. Kosmita oświadcza więc, że substancja, którą przygotował, jest jedynie marną kopią Leku, który początkowo stworzyli, i że zdolności Colossusa wrócą do niego w ciągu kilku dni. X-Men zaczynają się zastanawiać, co zrobić z pozostałymi uchodźcami, skoro nikt nie znał zamiarów ich przywódcy. Kitty przypomina jednak, że Haleena o nich wiedziała. Kruun nie zamierza pozwolić mutantom jej skrzywdzić: detonuje bombę dymną i ucieka.

Laboratorium. Kitty wzywa Kruuna, dobrze wiedząc, że ukrywa się on gdzieś tutaj. Kosmita wychodzi z ukrycia i prezentuje kolejną "zabawkę" młodych mieszkańców Breakworldu – nieszkodliwy, lecz diabelnie skuteczny gaz paraliżujący. Ogłasza, że razem z Haleeną uciekną z wyspy. Pryde mówi jednak, że Powerlord niczego nie rozumie i zabiera go do drugiego pomieszczenia, gdzie, pośrodku kręgu wytyczonego na podłodze, leży martwa wieszczka. Mutantka tłumaczy, że po tym, jak ją zabiła, Haleena przekazała jej swoją energię życiową. Kruun zamierza dołączyć do ukochanej w krainie umarłych. Shadowcat sugeruje, by najpierw przeczytał list, który nadal trzyma martwa kobieta. W nim Haleene stwierdza, że doskonale wie, o czym myśli jej ukochany – w ich świecie oddanie komuś swej energii życiowej stanowiło najgorsze z upokorzeń. Przypomina jednak, że ich świat się skończył i teraz sami decydują o tym, czego powinni się wstydzić, a czego nie. Dodaje także, że nie powiedziała mu całej prawdy o swojej wizji – na Ziemi nie ma miejsca dla ich ludzi, to prawda, ale tylko do czasu, aż się nie zmienią. Następnie żegna się z Kruneem, mając nadzieję, że zobaczą się w przyszłym życiu. Zdruzgotany, kosmita przyznaje, że mylił się co do X-Men – nie zniszczyli oni jego świata. Jego świat zginął dopiero teraz. Następnie rozpoczyna rytuał przekazu energii i ożywia Haleenę, która, po przebudzeniu, odkrywa, że on również przeżył transfer. Obserwująca to, wraz z innymi właśnie przybyłymi X-Men, Kitty stwierdza, że nie ma pojęcia, co teraz zrobić.

Jakiś czas później. Agentka Brand przekazuje Cyclopsowi najnowsze wieści z Breakworldu. Choć na planecie nadal toczą się walki, w niektórych miejscach panuje już pokój, działają szpitale i prowizoryczne sądy uznające morderstwo za przestępstwo. Sugeruje, że mogą zająć się uchodźcami, Scott odpiera jednak, że znaleźli inne rozwiązanie.

Breakworldtown w San Francisco. Haleena, razem z Cyclopsem i Emmą, obserwująca pracujących przy odbudowie budynków swych rodaków, przyznaje, że nie rozumie tego daru. Scott cytuje więc burmistrz Sinclair, która stwierdziła, że to biedna dzielnica i jeśli kosmici są w stanie wyciągnąć ją z dołka, to powinni spróbować, dodając, że nie byliby nawet najdziwniejszymi mieszkańcami miasta. Nagle Summers zauważa Kruuna i pyta, jak się czuje. Wieszczka wyjaśnia, że był silny, jednak po transferze energii posiada jedynie namiastkę dawnej siły – i za to oboje są wdzięczni X-Men. Gdy mutanci odchodzą, Powerlord obiecuje ukochanej, że znajdzie sposób, by uczynić ją dumną. Nagle widzi dwóch Breakworlderów, którzy próbują okraść ziemską kobietę. Powstrzymuje ich i próbuje wyjaśnić, że fakt, że są od niej silniejsi, nie znaczy, że mogą zabrać jej dobytek, co obserwuje szczęśliwa Haleena.

Utopia. Na nadbrzeżu siedzi Kitty, do której wkrótce dołącza nadal obolały Colossus. Ciesząc się z chwili spokoju, nie zauważają, że z wody wynurza się kolejny atlantycki robot...

Korekta: Aruna

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #538 Uncanny X-Men #538 Uncanny X-Men #538 Uncanny X-Men #538 Uncanny X-Men #538 Uncanny X-Men #538 Uncanny X-Men #538

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.