Avalon » Serie komiksowe » Daken: Dark Wolverine » Daken: Dark Wolverine #10

Daken: Dark Wolverine #10

Postacie
  • * Daken
  • Donna Kiel
    Marcus Roston, Glenn Ryan
Zapowiedź

Po podbiciu Madripooru i obwołaniu się władcą wyspy, Daken postanawia rozszerzyć pole swej działalności na Los Angeles.

Streszczenie

Grupa złodziei w maskach Kapitana Ameryki ściera się z oddziałem wojska na 110 w Los Angeles. Jednemu z nich udaje się dostać na jeden z helikopterów i, zastrzeliwszy jego załogę, zeskakuje prosto na wóz pancerny, który jest celem grupy. Tam wyczuwa, że kończy się czas działania Heat. Pomimo obietnicy danej samemu sobie, że nie zrobi tego przed końcem skoku, Daken zdejmuje maskę i łyka tabletkę oznaczoną literą "H". Wtedy świat przybiera dla niego zupełnie inny kształt, a on sam domyśla się, co znajduje się za drzwiami wozu – i wie, że nie chce tego zobaczyć.

Tydzień wcześniej, Hollywood Hills. Daken jest gościem na imprezie zorganizowanej przez aktora Marcusa Rostona. Tam pewna kobieta i pewien mężczyzna proponują mu tabletki Heat, ten zaś, znudzony, zabiera je i odchodzi. Udaje się do sekcji tylko dla VIP-ów, chcąc dowiedzieć się od gospodarza o jego powiązaniach z miejscowym półświatkiem przestępczym, zatrzymują go jednak ochroniarze aktora. Łamie jednemu z nich nos, wtedy jednak Heat zaczyna działać, a czynnik regeneracyjny mutanta – przestaje. Uderzony przez bouncera, Daken traci przytomność.

Później tej nocy. Glenn - mężczyzna, który zaproponował Dakenowi Heat - stoi, krwawiąc, na deszczu. Jego rozmówca pyta, czy jest aktorem, a ten odpiera, że wystąpił w pilocie jednego z nowych seriali. Tajemniczy człowiek stwierdza, że większość pilotów nie doczekuje się kontynuacji. Zaraz po tym każe Glennowi uciekać. Daje mu kilkanaście sekund, po czym rusza za nim i wkrótce pojawia się na drodze młodego aktora. Stwierdza, że jego feromonowe moce dają mu możliwość zmieniania percepcji swoich ofiar tak, by widzieli coś, co nie istnieje. To mówiąc, "zmienia się" w potwora, przed którym Glenn zaczyna uciekać, potyka się jednak i spada na jezdnię. Tajemniczy mężczyzna dogania go i rozszarpuje pazurami.

Rankiem na miejscu zbrodni zjawia się policja i agentka FBI Donna Kiel, nazywana przez funkcjonariuszy "lodową królową Narnii". Zajmuje się ona sprawą tajemniczych morderstw z użyciem pazurów, po których z ofiar pozostaje jedynie gigantyczna kałuża krwi – tak, jak i w tym przypadku.

Daken budzi się w rezydencji Rostona, który mówi, że gdyby, przedawkowawszy, zmarł on w jego domu, oznaczałoby to znaczny spadek oglądalności jego filmów. Stwierdza, że Heat to najnowszy hit w LA – w przeciwieństwie do Dakena, którego aktor nie rozpoznaje i każe swoim ochroniarzom go wyrzucić. Ci jednak po kilku sekundach leżą na podłodze, brocząc krwią, a mutant podchodzi do Rostona, który próbuje go udobruchać i chce mu zapłacić, by nie zrobił mu krzywdy. Syn Wolverine'a zgadza się. Chce pieniędzy, ale chce też władzy, którą w tej chwili posiada nad Marcusem, a który, jeśli wierzyć kolorowym czasopismom, sam ma nie lada posłuch w Mieście Aniołów. Gdy aktor pyta, czego mutant chce, ten całuje go.

Jakiś czas później, gdy obaj są w łóżku, Daken odpowiada na pytanie – chce wiedzieć wszystko o jego związkach z podziemiem Los Angeles. Chce wiedzieć, gdzie znaleźć najważniejszych graczy. I chce więcej Heat.

Biuro FBI. Agentka Kiel w końcu znalazła nazwisko najnowszej ofiary seryjnego zabójcy – Glenn Ryan, pochodzący z Missouri początkujący aktor. Udaje się do swego gabinetu, gdzie na ścianie znajdują się wycinki prasowe i zdjęcia dotyczące morderstw i Dakena Akihiro.

Korekta: Aruna

Autor: S_O

Galeria numeru

Daken: Dark Wolverine #10 Daken: Dark Wolverine #10 Daken: Dark Wolverine #10 Daken: Dark Wolverine #10 Daken: Dark Wolverine #10 Daken: Dark Wolverine #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.