Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 4 » Wolverine vol. 4 #10

Wolverine vol. 4 #10

Wolverine vol. 4 #10

"Wolverine's Revenge!" - Part 1

Zapowiedź

Wolverine został zesłany do piekła i musiał walczyć z demonami o kontrolę nad własnym umysłem. Wszystko to w wyniku machinacji tajemniczej grupy Red Right Hand. Kim są jej członkowie? Jaki problem mają z Loganem? I czy przetrwają, gdy postanowi się on na nich zemścić?

Cytat

Logan: "Don't chase me, kid. This road I'm on... you don't want no part of."

Streszczenie

Gdzieś w Meksyku. Logan staje przed drzwiami rezydencji, udekorowanymi symbolem czerwonej dłoni, po czym przebija się przez nie. Krzyczy, że daje tym, którzy wysłali go do Piekła, pół minuty na poddanie się – inaczej zabije wszystkich. Nagle staje przed nim Cannonfoot, ogłaszając, że nikt się nie podda – zbyt długo czekali na ten moment. Następnie zaczyna ciskać w Wolverine'a swoimi kamiennymi kulami i rzucać nim samym po całym pomieszczeniu. Obserwuje to grupa dowodząca Red Right Hand, a starzec, stanowiący głowę organizacji, każe wszystkim obserwować walkę – mają nawet nie mrugać i przypomnieć sobie, jak długo czekali na tę chwilę.
W jego przypadku jest to osiemdziesiąt lat. Był jeszcze małym chłopcem, gdy jego ojciec - który dzięki ciężkiej pracy, stał się właścicielem licznych kopalni w Kentucky - postanowił rozprawić się ze strajkującymi górnikami. Bandyci, wysłani w celu stłumienia rozruchów, nie zdołali wystraszyć robotników, którzy zaczęli zakładać związki zawodowe i zapraszać mówców. Właściciel zatrudnił więc Pinkertonów [czyli członków Agencji Detektywistycznej Pinkertona, którzy w 1892 starli się ze strajkującymi w Homestead, doprowadzając do śmierci dziewięciu z nich. Avalon bawi i uczy – przyp. S_O], jednak nawet oni nie uspokoili górników, którzy na dalekiej północy znaleźli negocjatora, wywołującego lęk nawet w nieugiętym właścicielu kopani. Ich pracodawca, skruszony, zgodził się na omówienie wysuwanych żądań, ale zawstydzony faktem działania pod przymusem, przybył na spotkanie pijany.
Gdy usłyszał jakie warunki stawiają robotnicy, zaatakował ich reprezentantkę. Wtedy zainterweniował ów negocjator z północy, wbijając mu nóż w bok - a tym samym - zabijając go na miejscu. Zauważywszy syna zamordowanego właściciela, odgadł, że malec już obmyśla zemstę - jednak zanim ten dorośnie do odpowiedniego wieku, sam agresor już może być martwy. A jeśli nie - i tak odradził dziecku wszelkie próby pomszczenia ojca - wszak nie chce on się znaleźć na drodze, którą kroczy Kanadyjczyk.

Teraźniejszość. Logan, z powbijanymi w ciało kamieniami, przechodzi do kontrataku i obcina przeciwnikowi dłoń. Ten posyła w jego stronę głowę jednej ze statui (znajdujących się w holu), po czym zaczyna zasypywać leżącego mutanta kopniakami.

Przeszłość. Rodzina chłopca została pozbawiona wszystkiego przez dawnych konkurentów ojca, zaś matka i siostry wyprowadziły się do krewnych. Młodzieniec pozostał na miejscu, pracując w jednej z kopalni, należących niegdyś do ojca. Odziedziczył po nim smykałkę do interesów i w ciągu kilku lat zaczął wydobywać ropę w Teksasie, wykupił też akcje pewnej fabryki zbrojeniowej, tuż przed wybuchem II Wojny Światowej. Gdy w Europie trwały walki, on poszukiwał złota w Jukonie. W końcu zdobył wystarczającą ilość środków, by wykupić kopalnie - należące niegdyś do jego familii - które natychmiast zamknął i podpalił. Potem zaczął szukać człowieka, który uczynił go półsierotą, ale bezskutecznie. W końcu trafił w Kanadzie na byłego wspólnika swojego ojca - właściciela Hudson Bay Company - który potajemnie wręczył mu pewne akta. Z nich dowiedział się wystarczająco dużo o swoim celu.
Pewnej nocy znalazł pijanego Logana na jednej z uliczek i "wpakował" w niego cały magazynek swego rewolweru. Odwracając się od ciała, spojrzał na zdjęcie zmarłego rodzica i zwrócił się do niego ze słowami, iż został pomszczony. Wówczas Logan powstał i odpłacił mu pięknym za nadobne, lecz go nie zabił - był na to zbyt pijany. Młody mężczyzna trafił do szpitala, a po wyjściu nadal próbował wszelkimi sposobami uśmiercić mutanta - jednak żadna z wymyślnych broni nie dała pożądanego efektu. W końcu zrozumiał, że nie będzie w stanie zrobić tego sam. Dlatego też, podczas pogrzebu pewnego amerykańskiego żołnierza, podszedł do wdowy i poinformował ją, że zna człowieka, który zabił jej męża.

Teraz. Wdowa, nadal nosząca żałobę, obserwuje walkę Logana z Cannonfootem, który będzie musiał przybrać nowe imię po tym, jak w starciu utracił (między innymi) stopy. Jednak wtedy Wolverine`a atakuje kolejny członek Mongrels - Shadow Stalker. Starzec upewnia się tymczasem, że Cannonfoot nie żyje i  wszystko idzie zgodnie z planem.

Przeszłość. Znacznie młodszy mężczyzna wie, że każdy z uczestników walk poległ, próbując pomścić swych bliskich, zapewnia jednak, że istnieją rzeczy gorsze niż śmierć. Wita zebranych w Red Right Hand.

Korekta: Morganka

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 4 #10 Wolverine vol. 4 #10 Wolverine vol. 4 #10 Wolverine vol. 4 #10 Wolverine vol. 4 #10 Wolverine vol. 4 #10 Wolverine vol. 4 #10 Wolverine vol. 4 #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.