Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 2 » X-Men vol. 2 #13

X-Men vol. 2 #13

X-Men vol. 2 #13

"First To Last" - Part 3

Postacie
Zapowiedź

Kim są Evolutionaries? Dlaczego nikt nie pamięta ich walki z Xavierem i oryginalnymi X-Men? Cyclops i jego ekipa na Utopii muszą rozwiązać tę zagadkę, w przeciwnym razie Evolutionaries zgładzą wszystkich ludzi na Ziemi.

Streszczenie

2,7 miliona lat temu. Atakująca australopiteków wataha wilków zostaje zabita przez Phastosa, który ratuje nadal żywą trójkę i umieściwszy ich w stazie, gdzie nanoboty reperują ich tkanki, a ich umysły są rozszerzane, sam zaczyna wykuwać ich pancerze.

Teraz. Cyclops, pilnowany przez młodych X-Men, wyjaśnia pochodzenie Evolutionaries i stwierdza, że musi wrócić na pole bitwy, oświadczając, że w razie czego przebije się przez uczniów. Nagle wyczuwają wzrost napięcia w powietrzu – znak, że Storm ruszyła do akcji. Pozostali X-Men również walczą z przybyszami, choć okazuje się, że jedynie skrzydła Archangela są w stanie przebić ich pancerz. Grupa evolutionaries tymczasem otacza Magneto, nie atakuje jednak.

Lata wcześniej. Gdy Evolutionaries wyjaśniają Magneto swój plan, Toad wzywa ich do działania, Lehnsherr ucisza go jednak, oplatając łańcuchem. Widząc to, przybysze pytają, czemu krzywdzi własnych pobratymców i czy walczyłby również w obronie ludzi, jak Xavier i jego uczniowie, Magnus stwierdza więc, że marzenie Charlesa jest jedynie mrzonką, a on wie dokładnie, do czego zdolna jest ludzkość. Gdy jednak Evolutionaries każą mu zebrać mutantów, Mastermind pyta, w jaki sposób mieliby to uczynić, Magneto zauważa więc, że ich goście już mu to powiedzieli – wykorzystają urządzenie Xaviera, Celebro. Wpierw jednak muszą odnaleźć telepatę, dzięki któremu będą mogli skorzystać z maszyny.

Instytut Xaviera. Podczas, gdy Profesor be skutku próbuje odnaleźć Evolutionaries za pomocą Celebro, Hank pracuje w swoim laboratorium – jego czytniki zarejestrowały bowiem energie bijące od ich "gości", zamierza więc wykorzystać wyniki, by znaleźć sposób ich namierzenia i powstrzymania. Cyclops tymczasem obwinia się za to, że doprowadził do tej sytuacji, gdy jednak Jean próbuje go pocieszyć, na miejscu zjawia się Quicksilver, który stwierdza, że razem z siostrą mają już dość planów Magneto. Ujawnia, że z Bractwem skontaktowali się Evolutionaries i ujawnia, co planuje Magnus.

Jakiś czas później. Xavier i jego uczniowie trafiają do kliniki psychiatrycznej dla bogaczy, gdzie wysłana została Emma Frost. Gdy jednak docierają do jej celi, na miejscu zjawia się Magneto wraz z Evolutionaries.

Teraz. Na powierzchni Utopii X-Men kontynuują walkę z najeźdźcami, Emma zaś zaczyna sobie przypominać Evolutionaries. Nagle przed przywódcą staje Magneto. Tymczasem w laboratorium X-Clubu zjawiają się Dragoness i Litterbug, powalając Jeffriesa i żądając odpowiedzi, a w pomieszczeniu Celebry Irma Cuckoo zostaje otoczona przez Bliss, Masque'a i Toada, który stwierdza, że patrząc na Evolutionaries czuje, że powinien ich znać i każe dziewczynie powiedzieć im wszystko, co wie.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 2 #13 X-Men vol. 2 #13 X-Men vol. 2 #13 X-Men vol. 2 #13 X-Men vol. 2 #13 X-Men vol. 2 #13 X-Men vol. 2 #13 X-Men vol. 2 #13 X-Men vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.