Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 2 » X-Men vol. 2 #12

X-Men vol. 2 #12

X-Men vol. 2 #12

"First To Last" - Part 2

Postacie
Zapowiedź

Kim są Evolutionaries? Dlaczego nikt nie pamięta ich walki z Xavierem i oryginalnymi X-Men? Cyclops i jego ekipa na Utopii muszą rozwiązać tę zagadkę, w przeciwnym razie Evolutionaries zgładzą wszystkich ludzi na Ziemi.

Streszczenie

2,7 miliona lat temu, Afryka. Grupa australopiteków jest atakowana przez watahę wilków, co obserwują Eternals. Zuras zabrania interwencji, stwierdzając, że taki jest plan Celestian – przeżycie człekokształtnych jest w ich własnych rękach, a ich zadaniem jest utrzymać Deviantów w szachu. Teleportują się, Phastos jednak nie jest przekonany.

Kilkanaście lat temu. W Instytucie Xavier telepatycznie każe Cyclopsowi pilnować pozostałych, samemu wyjaśniając Evolutionaries, że w swojej szkole uczy młodych mutantów korzystania ze swych mocy, a także życia zgodnie ze swoim marzeniem o koegzystencji między ludźmi a mutantami. Przybysze stwierdzają, że jest to nierozsądne – ludzkość bowiem nadal na nich poluje. Oświadczają, że wymarcie ludzkości wywoła chaos w infrastrukturze planety, który mutanci muszą opanować, potrzebują więc przywódcy. Iceman tymczasem próbuje zażartować, gdy jednak Jean stwierdza, że zagrożeni są wszyscy ich przyjaciele i rodzina, Bobby atakuje Evolutionaries. Widząc to, Xavier próbuje skontaktować się z rozmówcami telepatycznie, ich umysły są jednak zupełnie obce, Profesor pada więc na ziemię. Gdy Evolutionaries powalają Icemana, do akcji wkracza reszta X-Men, a po krótkiej potyczce Beastowi udaje się dostać do jednego z nich i ciosem zniszczyć jego maskę, ujawniając "twarz" człekokształtnej małpy. Wtedy znów przytomny Xavier każe X-Men wstrzymać walkę i próbuje wyjaśnić, że jego uczniowie jedynie pragną bronić ludzkości. Evolutionaries stwierdzają jednak, że jeśli nawet jego podopieczni go nie słuchają, nie jest on przywódcą, którego szukali i teleportują się.

Teraz. Evolutionary wymienia wszystkie masakry mutantów dokonane przez ludzi i innych mutantów – Genoshę, Neverland, Legacy Virus, Decymację – których Cyclops nie powstrzymał, ten odpiera jednak, że nadal żyją. Przybysz zauważa więc, że nie ma z nimi Marvel Girl, na co Scott oświadcza, że poświęciła się, by ocalić ludzkość. Jednocześnie poprzez telepatyczne łącze rozdaje rozkazy, zakazując komukolwiek – a zwłaszcza telepatom – atakować, zebrać X-Club i utrzymać Magneto w powietrzu. Gdy z okien inni mieszkańcy Uropii obserwują sytuację, Evolutionary stwierdza, że aby mutanci byli gotowi, potrzebują nowego przywódcy i atakuje Cyclopsa, którego przed wiązką energii ratuje Wolverine. Gdy X-Men kontratakują, Emma zauważa, że ich przeciwnicy nie próbują zabić nikogo poza Summersem, każe więc Pixie go wyteleportować. Nim zniknie, Cyclops każe im się upewnić, że Evolutionaries nie zobaczą "go".

Lata wcześniej. Evolutionaries stają przed nowym kandydatem na przywódcę mutantów, otoczony przez swoje Bractwo Magneto oświadcza więc, że przybyli do właściwej osoby.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 2 #12 X-Men vol. 2 #12 X-Men vol. 2 #12 X-Men vol. 2 #12 X-Men vol. 2 #12 X-Men vol. 2 #12 X-Men vol. 2 #12 X-Men vol. 2 #12 X-Men vol. 2 #12

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.