Avalon » Serie komiksowe » Avengers: The Children's Crusade » Avengers: The Children's Crusade #6

Avengers: The Children's Crusade #6

Postacie
Zapowiedź

SCARLET WITCH POWRACA Z PRAGNIENIEM ZEMSTY! W końcu odzyskała pamięć i moce. Teraz wraca do Avengers Mansion, gdzie spotyka Clinta Bartona. Będzie kontynuować to, co zaczęła podczas House of M, czy zostanie nowym mesjaszem mutantów?

Cytat

Rictor: "I was born with the power to move mountains. Literally. My connection to the Earth was like breathing. And I've been holding my breath for a very long time."

Streszczenie

Na oczach zdezorientowanych Young Avengers i Scotta Langa wspomnienia wracają do Scarlet Witch. Podczas gdy na niebie pojawiają się statki Kree, a w ogrodzie Ultrony, Clint Barton, któremu towarzyszą Jessica Jones i Hank McCoy, przypomina sobie dzień swojej śmierci. Przy okazji Jess dowiaduje się, że zarówno Beast, jak i Hawkeye odszukali wcześniej Wandę w Transii... w różnym celu. Ant-Man wita się z przyjaciółmi, podczas gdy Kate próbuje wytłumaczyć starszym Mścicielom, jak to się stało, że ojciec Cass żyje.

Beast szybko sprowadza dyskusję do najważniejszego tematu – Wandy. Przytłoczona swoją winą kobieta wydaje się chcieć popełnić samobójstwo. Dzieciaki nie chcą do tego dopuścić. Podczas gdy Speed, Hawkeye i Hawkeye zajmują się Ultronami i Kree, Billy chce przemówić matce do rozsądku. Na jego prośbę, i ku uciesze zaskoczonego ojca, Cass zwiększa rozmiar i podnosi kolegę, by ten porozmawiał z Wandą.

Scarlet Witch jest zszokowana skalą swoich grzechów, ale Billy zaczyna tłumaczyć jej, że nie wszystko jest tym, czym się wydaje, bo jej przyjaciele, jej mąż i jej dzieci żyją. Mówi jej o swoich podejrzeniach co do swojego i Tommy'ego pochodzenia. Kobieta zaczyna rozumieć teraz determinację chłopaka. Na jego prośbę rzuca czar, który potwierdza prawdziwość jego słów: Wanda jest matką Billy'ego i Tommy'ego.

Scarlet Witch prosi synów o przebaczenie. Podczas gdy Wiccan uważa, że nie ma czego przebaczać, Speed myśli trochę bardziej realistycznie. Nie cieszy się z odzyskania matki, bo ze względu na jej zbrodnie, zaraz znów mu ją odbiorą.

Podczas gdy chłopcy po raz pierwszy trzymają matkę w ramionach, Clint rozmawia z Tonym. Iron Man i resztą Avengers, nie wyłączając Wonder Mana, Quicksilvera i Magneto, są godzinę drogi od Nowego Jorku. Hawkeye dostaje polecenie za wszelką cenę zatrzymać Scarlet Witch na miejscu.

Wanda nigdzie się jednak nie wybiera. Uważa, że zasługuje na najsurowszą karę. Beast jednak zwraca jej uwagę, że kara nie będzie potrzebna, jeśli zbrodnia zostanie cofnięta. Kobieta wątpi, czy zdoła odwrócić rzucone w chwili słabości zaklęcie, ale Hank oczekuje od niej przywrócenia wszystkim mutantom mocy. Prosi, by spróbowała z jednym. Jessica wie, gdzie można znaleźć ochotnika.

Madrox, Strong Guy, Schatterstar i pozbawiony mocy podczas M-Day Rictor nie są zachwyceni spotkaniem. Jamie przypomina, że kiedy ostatni raz ktoś z rodziny Maximoff, Pietro, twierdził, że może przywrócić mutantom ich moce, robił to za pomocą skradzionych od Inhumans kryształów, a mutanci skończyli jako krwawa breja. Wanda jest jeszcze bardziej zdeterminowana, by spróbować. Madrox zwraca jej uwagę, że cały pomysł z przywróceniem mutantom zdolności jest chybiony, bo kiedy dowiedzą się, kto za to odpowiada, rozszarpią Wandę na strzępy gołymi rękami. Wtedy ku zaskoczeniu wszystkich, oraz niezadowoleniu swoich przyjaciół i kochanka, Rictor wyraża zgodę.

Kobieta rzuca zaklęcie, ale szybko zostaje z Rictorem rozdzielona, bo budynek zaczyna trząść się w posadach. To nie jest jednak wina czarów Wandy – to Rictor odzyskał swoje moce. Madrox gratuluje jej udanej naprawy tego, co skopała. Zostało jej jeszcze tylko milion mutantów. Scarlet Witch nie zdawała sobie sprawy, że jej zaklęcia było aż tak potężne i zastanawia się, jak odszuka tych ludzi. Na to Guido odpowiada, że skoro na trawniku pojawili się X-Men, to może użyczą jej Cerebro... o ile nie zabiją jej wcześniej. Wanda ma jednak w planach dać im to, po co X-Men przyszli – więcej mutantów.

Autor: Hotaru

Galeria numeru

Avengers: The Children's Crusade #6 Avengers: The Children's Crusade #6 Avengers: The Children's Crusade #6 Avengers: The Children's Crusade #6 Avengers: The Children's Crusade #6 Avengers: The Children's Crusade #6 Avengers: The Children's Crusade #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.