Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #13

New Avengers vol. 2 #13

Postacie
Zapowiedź

Prawda o początkach Avengers zostaje odkryta. Jak szokująca przeszłość Nicka Fury'ego pomoże ocalić Mockingbird? Jeden z Avengerów zmieni się na zawsze. I kim jest nowa twarz H.A.M.M.E.R.?

Cytat

Jessica Jones: "Spider-Man is sifting through all the stuff we poached from the H.A.M.M.E.R. raid. I think, beyond all evidence to the contrary, that he's some sort of really smart science guy."

Streszczenie

Barrington, posterunek policji, chwila obecna. Wolverine przesłuchuje agentkę H.A.M.M.E.R. W czasie gdy rozmawiają, Mockingbird walczy o życie w szpitalu. Logan informuje agentkę, jak niemiłe konsekwencję ją czekają, na wypadek śmierci Barbary Morse. Agentka pozostaje niewzruszona. Stwierdza, że nie dba o to. W tym momencie Hawkeye, do tej pory biernie przyglądający się przesłuchaniu nie wytrzymuje, wściekły wbiega do pokoju i celując do agentki z łuku pyta ją, gdzie jest Superia. Agentka odpowiada, że nie wie. Pozostali Avengers przyglądają się tej scenie zza weneckiego lustra. W tym momencie do Luke'a dzwoni Jessica. Razem ze Spider-Manem, Thingiem i Ms. Marvel cały czas są na miejscu ostatniego starcia z ludźmi z H.A.M.M.E.R.

Spider-Manowi udało się znaleźć coś interesującego o Superii. Otóż korzysta ona z pewnego specyfiku, który czyni ją dużo potężniejszą. Parker sugeruje Luke'owi zapytać o to agentkę. Ta odpowiada, że to prezent z przeszłości. Ms. Marvel natomiast przypomina sobie, że atakując Superię widziała, jak ta chowa tajemniczą substancję do kieszeni. Jessica rozłącza się z Lukiem. Ten za chwilę odbiera telefon od Victorii, która informuje go, że Superia odwiedziła ją ostatniej nocy i Hand wie, gdzie można ją teraz znaleźć.

Londyn, rok 1959. Dominic Fortune jest przesłuchwiany w sprawie zajść, które miały miejsce nie tak dawno w Helsinborgu. Pytania skupiają się głównie na osobie Nicka Fury'ego, jego ewentualnego miejsca pobytu i zawartości tajemniczej teczki, zabranej Red Skullowi. Dominica mało to interesuje, nie wiedział nawet, że dzięki swojemu udziałowi w tej akcji, jego kartoteki na całym świecie zostały wyczyszczone. Fortune'a nurtują inne pytania: jak nazistom udało się stworzyć i po co im Kapitan Ameryka,

Chwila obecna, przystań. New Avengers, Hawkeye i Spider-Woman na dachu jednego z budynków czekają na Superię. Wolny czas umilają sobie przerzucaniem się nawzajem odpowiedzialnością za wypadek Mockingbird, jak również ustalaniem stopnia odpowiedzialności Victorii Hand za ostatnie wydarzenia. Nagle zostają oślepieni potężnymi reflektorami. Naprzeciwko nich unosi się teraz latający pojazd znacznych rozmiarów. Obca jednostka ostrzeliwuje dach, który eksploduje wyrzucanymi w górę częściami konstrukcji budynku. Avengers szybko jednak przechodzą do kontrataku i już po chwili oddział Superii z nią samą zostają pokonani. Deidre jako kartę przetargową pokazuje walizkę, której zawartość może uratować Mockingbird. Walizka szybko znika jednak z jej rąk, wyteleportowana przez Doktora Strange'a. Ms. Marvel nie mogła przepuścić takiej okazji i rewanżuje się Wentworth za ostatni pojedynek potężnym ciosem. Niespodziewanie dla wszystkich na nabrzeżu pojawia się Nick Fury, który oznajmia, że walizka jest jego własnością, a jej zawartość stanowi formuła nieskończoności; niezwykłe serum, które utrzymuje go w doskonałej kondycji, pomimo zbliżających się setnych urodzin.

Kuba, Bayamo, rok 1959. Nicu Fury spotyka się generałem w miejscowym lokalu. Generał wyjaśnia, że naziści wymieszali własną wersję serum super-żołnierza z formułą nieskończoności również własnego autorstwa. Teraz ten nowy specyfik stanowi zawartość walizki odebranej Redu Skullowi. Nick Fury, podobnie jak Dominic Fortune nie może uwierzyć, że nazistom udało się stworzyć ich własnego Kapitana Amerykę.

Chwila obecna, Barrington, szpital. New Avengers i Nick Fury zgromadzili się wokół nieprzytomnej Mockingbird. Hawkeye chce ratować byłą żonę za wszelką cenę. Fury odpowiada, że nie jest w stanie przewidzieć, jak Barbara zareaguje na formułę nieskończoności. Ostrzega też, że nie jest łatwo żyć dalej, gdy wszyscy twoi przyjaciele po kolei umierają. A Mockingbird wzmocniona serum przeżyje ich wszystkich, Clinta też. Mimo to Barton jest zdeterminowany, by to zrobić. Fury podaje zatem Strange'owi strzykawkę, a ten zaszczepia dziewczynę. Po chwili Bobbi otwiera oczy.

Więzienie Raft. Superia jest eskortowana do swojej celi. Gdy jest już w środku, ktoś wsuwa pod jej drzwi karteczkę z twarzą Green Goblina. Deidre gratuluje Victorii świetnej roboty.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #13 New Avengers vol. 2 #13 New Avengers vol. 2 #13 New Avengers vol. 2 #13 New Avengers vol. 2 #13 New Avengers vol. 2 #13 New Avengers vol. 2 #13 New Avengers vol. 2 #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.