Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 4 » Wolverine vol. 4 #9

Wolverine vol. 4 #9

Wolverine vol. 4 #9

"Get Mystique" - Final Repose

Postacie
Zapowiedź

Problem: Logan chce wiedzieć kto go wysłał do piekła. Rozwiązanie: Musi wypytać Mystique. Problem: Mystique ściga  niepowstrzymany zabójca, Lord Deathstrike. Rozwiązanie: ??

Streszczenie

Grupa przewodząca Red Right Hand dyskutuje o Wolverinie – wrócił z Piekła, zwalczył opętanie, a teraz ich poszukuje, gotów zabić. Innymi słowy – wszystko idzie zgodnie z planem. Starzec jednak, patrząc na zdjęcie Mystique, zaprzecza.

W Argentynie płatny zabójca, Lord Deathstrike, kręci się po pewnym pastwisku, podczas gdy towarzyszący mu dwaj mężczyźni przypominają, że człowiek, którego ma zabić, znajduje się w swej fortecy w Chinach. W pewnym momencie urządzenie w dłoni Deathstrike'a zaczyna piszczeć, ten więc zatrzymuje się, rozkłada swój gigantyczny karabin i strzela w ziemię. Podczas, gdy na drugim końcu świata jego cel, jak co dzień popijający herbatkę na werandzie w swej fortecy, ginie od kuli wystrzeliwującej z ziemi, Deathstrike otrzymuje kolejne zlecenie – tym razem chodzi o Mystique.

San Francisco. Wolverine włamuje się do gabinetu lekarza zajmującego się łotrami i rzezimieszkami, doskonale wiedząc, że to on opatrywał Raven po tym, jak ją przebił pazurami. Doktor powtarza, że mutantka ma mu coś do powiedzenia i że miała do niego zadzwonić, a w tym momencie odzywa się telefon lekarza. Stojąca na dachu jednego z budynków Mystique próbuje przekonać Logana, by nie szukał Red Right Hand, ten jednak nie słucha i ogłaszając, że po raz ostatni go wykiwała, rozłącza się. Nagle Darkholme zostaje postrzelona przez korzystającego ze snajperki Lorda Deathstrike'a, który w dodatku wysadza kulę. Kobieta ukrywa się przed kolejnymi strzałami, wykorzystuje taśmę izolacyjną do zrobienia prowizorycznego opatrunku i ucieka, najpierw pieszo, a po dotarciu na ziemię – motocyklem.

Wtedy jednak pojawia się za nią samochód Wolverine'a, który łączy się z Maverickiem, szukającym, jak na razie bez powodzenia, informacji o Red Right Hand. Sam próbuje dosięgnąć pazurami jadącą obok Mystique, ta jednak naprowadza go prosto w śmieciarkę, sama unika jednak zderzenia, tworząc sobie skrzydła. Tymczasem Lord Deathstrike znajduje się w kanałach, w pewnym momencie jednak zaczyna strzelać w sklepienie, w końcu trafiając w pojazd Raven. Ta zmienia się w policjanta i wpada do pobliskiego sklepu z bronią, z którego "konfiskuje" karabin maszynowy i zaczyna ostrzeliwać podążającego za nią zabójcę. Ten jednak unika kul, otrzymuje też niespodziewaną pomoc od Wolverine'a, który zachodzi zmiennokształtną od tyłu i wbija w nią swe pazury. Żąda od niej informacji o Red Right Hand, ta rzuca jednak w niego – również "skonfiskowanym" – granatem, po czym podnosząc się, oznajmia, że cały czas chciała mu przekazać wszystko, co o nich wie. Podczas, gdy wyjaśnia ona, gdzie znajduje się rezydencja starca, który wszystko to zaplanował, Lord Deathstrike uruchamia kolejny gadżet, który pozwala mu chodzić po ścianach i strzela do Raven, nim ta zdąży wyjawić, co organizacja przygotowała dla Logana. Gdy zabójca, by uniknąć ostrzału, skacze na linię wysokiego napięcia, Wolverine rozcina słup i dopada do niego, chcąc wiedzieć, kim jest.

Przywódcy Red Right Hand nie są pewni, czy wynajęty przez nich zabójca wykonał swe zadanie, starzec woli jednak nie ryzykować i nakazuje wypuszczenie informacji. W następnej chwili Maverick kontaktuje się z Wolverinem, podając adres siedziby organizacji – ten sam, o którym wspomniała Mystique, mutant traci więc wszelkie zainteresowanie Deathstrikem. Raven próbuje go zestrzelić, kule odbijają się jednak od jego maski, a on sam używa kolejnego wynalazku, by przefazować się pod ulicę. Kobieta staje więc naprzeciw Logana i oświadcza, że wcale nie jest jej przykro, że trafił do Piekła – co więcej, ma nadzieję, że przeżywał tam iście biblijne męki, bo na to zasługuje. Ze względu na Kurta nie mogła być jednak częścią tego, co Red Right Hand przygotowało teraz i prosi Wolverine'a, by jej wysłuchał. Ten stwierdza jednak, że słyszał już wystarczająco dużo i rzuca się na nią. Gdy jest już po wszystkim odchodzi, pozostawiając martwą Mystique na ulicy.

Wieczorem odbywa się aukcja dla najbardziej zwyrodniałych i najczarniejszych z czarnych charakterów. Pierwszym wystawionym przedmiotem są jeszcze świeże zwłoki świętej pamięci Raven Darkholme, przyniesione przez Lorda Deathstrike'a. Licytacja zaczyna się od miliona, a wygrywa ją, płacąc pięć razy więcej, oddział ninja.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 4 #9 Wolverine vol. 4 #9 Wolverine vol. 4 #9 Wolverine vol. 4 #9 Wolverine vol. 4 #9 Wolverine vol. 4 #9 Wolverine vol. 4 #9 Wolverine vol. 4 #9 Wolverine vol. 4 #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.