Avalon » Serie komiksowe » X-Men Giant-Size » X-Men Giant-Size #1

X-Men Giant-Size #1

X-Men Giant-Size #1

"From First To Last" - part 1

Postacie
Zapowiedź

W pierwszych swych dnaich oryginalni X-Men natknęli się na sekret tak przerażajacy, że przez wszystkie te lata był zamknięty w pamięci Cyclopsa. Teraz wychodzi on na światło dzienne.

Streszczenie

Wiele lat temu. W jaskini pewna człekokształtna rodzi swoje dzieci – nie są one jednak owłosione, jak ona i jej pobratymcy. Widząc to, inni zabijają ją i podnoszą rękę na niemowlęta, wtedy jednak zostają skąpani w blasku.

Teraz. Scott budzi się ze snu, w którym Jean – jeszcze jako Marvel Girl – prosi go, by sobie o czymś przypomniał. Stojąca nad nim Emma radzi mu, by pozostał w łóżku i odpoczął, nagły wstrząs jednak ujawnia, że Utopia znajduje się pod atakiem ze strony Neo. Jeden z nich dopada do Kavity Rao, oświadczając, że kilka lat temu większość z nich straciła swe moce, a od tamtej pory nie narodził się żaden nowy Neo. Teraz jednak dowiedzieli się o manifestacjach nowych mutantów, żądają więc odpowiedzi. Cyclops próbuje więc doprowadzić do pokojowego rozwiązania, mówca Neo zostaje jednak zaatakowany przez Wolverine'a. Przez to walka rozpoczyna się na nowo, a nagle Summers łapie się z krzykiem za głowę. Padając, stwierdza, że Evolutionaries wracają.

Dawno temu. Oryginalna piątka X-Men walczy z Bractwem Złych Mutantów przy fabryce broni w New Jersey. Scarlet Witch stwierdza, że powinni ostrzec X-Men przed tym, co nadchodzi, Magneto odpiera jednak, że muszą to zobaczyć na własne oczy. Nagle przed zebranymi mutantami staje Sentinel, który ich atakuje. Bractwo znika, Cyclops każe więc Angelowi i Beastowi odwrócić uwagę robota podczas, gdy Iceman i Marvel Girl uderzą go w nogi, Warren jednak postanawia wykorzystać linie wysokiego napięcia, by "usmażyć" przeciwnika. Ten jednak jest na to gotowy i poraża mutanta. Wtedy Profesor telepatycznie łączy się ze Scottem, każąc im dokonać odwrotu, Bobby i Jean powalają więc robota i cała piątka, niechętnie, wraca do Instytutu. Tam Warren protestuje, Summers stwierdza więc, że takie mieli rozkazy. Xavier wyjaśnia, że odkrył w umyśle Toada, że na miejsce zbliżały się trzy kolejne roboty, mutanci nie mieli więc szans. Domyśla się, że Magneto wiedział o istnieniu Sentineli i wykorzystał je, by zastawić pułapkę na X-Men, Cyclops stwierdza jednak, że teraz roboty mogą polować na innych mutantów i dodaje, że jeśli ludzkość nienawidzi ich do tego stopnia, że buduje maszyny, których zadaniem jest ich zniszczenie, muszą jakoś zareagować. Charles zauważa, że coś podobnego usłyszał kiedyś od Magneto, wtedy jednak ma miejsce wstrząs, a po chwili przed mutantami zjawiają się trzy lewitujące postaci, które oświadczają, że homo superior znajdują się w niebezpieczeństwie. Oni jednak, Evolutionary, przybyli, by zapewnić ich przeżycie.

Teraz. Cyclops stwierdza, że muszą odnaleźć Profesora i Beasta i skontaktować się z innymi geniuszami, wtedy jednak na miejscu zjawia się Evolutionaty otoczony przez armię kopii, oświadczając, że Cyclops go okłamał. Scott zabrania komukolwiek atakować, mówca Neo oświadcza jednak, że się ich nie boi i że zginą oni razem z mutantami. Nowy przybysz stwierdza jednak, że linia ewolucyjna Neo okazała się być ślepą uliczką, stanowią więc zagrożenie dla homo superior. W następnej chwili mówca, jak i reszta jego oddziału, eksplodują – podobnie, jak Neo na całym świecie.

Dawno temu, Instytut Xaviera. Gdy Cyclops pyta, jak Evolutionary zamierzają zapewnić przeżycie mutantów, ci odpierają, że zamierzają usunąć rasę znaną jako homo sapiens.

Dwa i pół miliona lat temu. W jaskini dwójka nieowłosionych niemowląt – pierwszych homo sapiens – jest bezpieczna, unoszona przez Evolutionaries nad ciałami swych "rodziców" – australopiteków.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men Giant-Size #1 X-Men Giant-Size #1 X-Men Giant-Size #1 X-Men Giant-Size #1 X-Men Giant-Size #1 X-Men Giant-Size #1 X-Men Giant-Size #1 X-Men Giant-Size #1 X-Men Giant-Size #1 X-Men Giant-Size #1 X-Men Giant-Size #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.