Avalon » Serie komiksowe » Daken: Dark Wolverine » Daken: Dark Wolverine #9

Daken: Dark Wolverine #9

Daken: Dark Wolverine #9

"Collision" - Conclusion

Postacie
Zapowiedź

Crossover z X-23 znajduje swój brutalny finał. Daken decyduje po której stoi stronie, a Laura zmuszona jest zdecydować komu zaufa. Niestety jest w Madriporze – co oznacza, iż nie może ufać nikomu? Tymczasem Malcolm Colcord podejmuje decyzje która zdecydować może o potencjalnym otwarciu Weapon X.

Streszczenie

Daken i X-23, ramię w ramię, walczą z potwornymi wytworami nowego Weapon X. Laura zauważa, że jej tymczasowy wspólnik został ciężko ranny, wypycha go więc za drzwi i kontynuuje walkę sama. Gdy po chwili syn Wolverine'a, wyleczony, ponownie otwiera wrota, widzi dziewczynę klęczącą nad martwymi przeciwnikami, ze smutkiem stwierdzającą, że zabiła dzieci. Daken przypomina, że były to potwory, z których nie zostało nic z dzieci, Laura wskazuje więc na ich zaczerwienione oczy i dodaje, że podobnie wyglądały jej oczy, gdy używano specjalnego zapachu zamieniającego ją w bezmyślną maszynę do zabijania. Stwierdza, że podobnym znacznikiem można by kontrolować jego, Daken wyrusza więc znaleźć Colcorda.

Ten upewnia się, że jego rozmówca nie znajduje się w pobliżu i zapewnia go, że eksperyment będzie kontynuowany, po czym pakuje pewną strzykawkę do walizki i ucieka. Od jednego ze strażników dowiaduje się, że ładunki zostały uzbrojone, wtedy jednak jego drogę zastępują Daken i X-23, którzy w mgnieniu oka pozbywają się ochrony i żądają od naukowca, by zaprowadził ich do bomby.

Na miejscu Malcolm wyjaśnia, w jaki sposób rozbroić bombę, mutantom jednak nie jest spieszno, by to zrobić. Daken postanawia wykorzystać tę chwilę, by spytać Laurę, czemu się ona powstrzymuje, a gdy ta nie rozumie pytania, syn Wolverine'a stwierdza, że została ona stworzona i wytrenowana na zabójcę – i tym właśnie powinna być, bo z jej umiejętnościami byłaby niepowstrzymana. Jednak z jakiegoś powodu obchodzi ją los innych, a to czyni ją słabą. X-23 stwierdza jedynie, że to, co chce udowodnić, nie ma nic wspólnego z siłą, po czym oboje pochłania eksplozja.

Wybuch obserwują Gambit i Tyger Tiger. Po chwili widzą jednak wychodzących z płomieni poparzonych, ale jak najbardziej żywych Dakena i X-23. Teraz to dziewczyna pyta, czemu syn Wolverine'a się ogranicza. Stwierdza, że obchodzi go jedynie władza, nawet mimo tego, że już ją posiada. Ignoruje jednak przy tym wszystko inne, ograniczając tym samym swe serce. Chce wiedzieć, dlaczego, bo wygląda to tak, jakby myślał, że zdobycie władzy jest mniej niebezpieczne od zdobywania przyjaciół. Odchodząc, Daken stwierdza, że być może nie ma serca – być może władza to jedyne, co mu pozostało.

W porcie X-23 i Gambit żegnają się z Tyger Tiger. Remy stwierdza, że wyruszają do Paryża i proponuje, by kobieta udała się z nimi. Ta jednak nie zamierza pozwolić Dakenowi wygrać i zapewnia, że Madripoor znowu będzie należeć do niej, po czym całuje mutanta na pożegnanie. Już na morzu LeBaeu pyta Laurę, o czym myśli, ta więc odpiera, że o krwi. I w Dakenie, i w niej płynie krew Wolverine'a, i oboje są zabójcami. Gambit przypomina, że dziewczyna jest czymś więcej, a ta zgadza się – sama decyduje o swym losie.

Gdzieś na Madripoorze. Daken obserwuje pokrytą oparzeniami postać leżącą na materacu w ciemnym pokoju. Oznajmia, że domyślił się, że Colcord sam sobie wstrzyknął serum z czynnikiem gojącym, jest też pewien, że właśnie to, a nie reaktywacja programu Weapon X, było jego końcowym celem. Malcolm prosi go o śmierć, mutant stwierdza jednak, że nie będzie to tak łatwe i odchodzi, w duchu zastanawiając się, czym byłoby życie bez tego typu gierek i stwierdzając, jak dobrze jest być nim.

Autor: S_O

Galeria numeru

Daken: Dark Wolverine #9 Daken: Dark Wolverine #9 Daken: Dark Wolverine #9 Daken: Dark Wolverine #9 Daken: Dark Wolverine #9 Daken: Dark Wolverine #9 Daken: Dark Wolverine #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.