Avalon » Serie komiksowe » X-Men vol. 2 » X-Men vol. 2 #11

X-Men vol. 2 #11

X-Men vol. 2 #11

"Blood Hunt"

Postacie
Zapowiedź

Jubilee została zwerbowana przez ciemne moce nieumarłych. I teraz, mimo skończonej walki z wampirami, bitwa Jubiler dopiero się rozpoczęła. Jako wampir żyjący pośród mutantów dziewczyna walczy o utrzymanie rządy krwi w ryzach i szuka swojego miejsca. Nie wie nawet, iż inny X-Man może trzymać klucz do wyleczenia jej rządzy krwi. Czy spotkanie Xaviera z wampirami to klucz do zbawienia Jubilee?

Streszczenie

Utopia. Jubilee odkrywa, że pozostali mieszkańcy wyspy przygotowali dla niej urodzinowe przyjęcie-niespodziankę, wściekła jednak wytyka im, że próbują udawać, że nadal jest tą samą osobą i wściekła wychodzi. Na zewnątrz odnajduje ją profesor Xavier, który zapewnia, że nikt na wyspie nie jest normalny – ona jest jedynie anormalna w nowy dla siebie sposób. Postanawia opowiedzieć jej historię z własnej przeszłości.

1957. Młody Charles Xavier podróżuje po Kenii, poszukując informacji na temat zdjęcia wydrukowanego w National Geographic – słonia zawieszonego na gigantycznych palach i pozbawionego krwi. Tubylcy twierdzili, że to sprawka demonów, on jednak podejrzewał mutanta. Wyruszywszy wraz ze swym przewodnikiem do "miasta", tak naprawdę niewielkiej osady, Xavier zagląda do baru, gdzie spotyka dwójkę brytyjskich naukowców. Dowiedziawszy się, czego Charles poszukuje, wskazują mu Thorna, najemnika również poszukującego odpowiedzi na zagadkę wiszącego słonia, który właśnie zabija swego karcianego przeciwnika. Po chwili na miejscu zjawia się pracodawca Thorna – Rosjanka Svetlana, która traktuje go jak popychadło. Xavier postanawia wyczytać z jej pamięci potrzebne mu informacje, dowiadując się, że ona i jej ludzie zostali zatrudnieni przez magistrata, by odnaleźć sprawcę incydentu ze słoniem, jak również kilku innych. Zauważywszy przyglądającego się jej Xaviera, Rosjanka przegania go, przed uczynieniem czegoś gwałtowniejszego powstrzymuje ją jednak Thorn, wskazując na przybywających stróży prawa. Jakiś czas później Xavier wsiada do dżipa i zaczyna śledzić najemników, w końcu odkrywając, dokąd zmierzają – na jednym ze wzgórz znajduje się bowiem gigantyczne ognisko, nad którym, na postawionych wokół palach, zawieszone są kolejne zwierzęta, którym spuszczono krew. Xavier zakrada się do środka, a gdy alarmuje swoją obecnością najemników, unieruchamia ich telepatycznie. Sam zostaje jednak powalony przez Svetlanę, której nie zauważył. Gdy jednak kobieta postanawia go usunąć, ktoś rzuca w jej dłoń gwiazdką, po czym powala jej najemników. Stając przed nią, tajemniczy mężczyzna radzi jej uciekać, ta jednak rzuca się na niego i w kilka chwil zostaje powalona. Xavier dziękuje przybyszowi za pomoc, po czym prosi o odpowiedzi, ten więc stwierdza, że czysta ciekawość to rzadka cecha i przyznaje, że wiedział o nim, od kiedy zjawił się na kontynencie. Nie mogąc dłużej wytrzymać, Charles telepatycznie zagląda do umysłu rozmówcy, odkrywając, że jest on stary i wytrenowany. Ku jemu zaskoczeniu jednak, Raizo Kodo "wpuszcza" go, ujawniając swoją historię. Przyznaje zaskoczonemu telepacie, że jest wampirem i wyjaśnia, że wiszące zwierzęta były fałszywym tropem, mającym odciągnąć najemników od jego pobratymców mieszkających w okolicy. Stwierdza, że ujawniając się, mógł zagrozić ich bezpieczeństwu i teraz musi uciszyć najemników, Xavier więc sugeruje, że wymaże ostatnie wydarzenia z ich umysłów. Gdy jednak zwraca się do rozmówcy, tego już nie ma.

Teraz. Xavier przyznaje, że nigdy już nie spotkał Kodo, stwierdza jednak, że był on całkiem inny od Draculi czy Xarusa – a to znaczy, że Jubilee też może być. Jej życie nigdy nie będzie już takie, jak niegdyś, jej przyjaciele nadal są jednak przy niej, a ona sama nadal jest w głębi tą samą osobą. Gdy ta stwierdza, że rozumie to, nadal jednak nie wie, jak wrócić do starego życia, profesor sugeruje zacząć od powrotu na przyjęcie.

Autor: S_O

Galeria numeru

X-Men vol. 2 #11 X-Men vol. 2 #11 X-Men vol. 2 #11 X-Men vol. 2 #11 X-Men vol. 2 #11 X-Men vol. 2 #11 X-Men vol. 2 #11 X-Men vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.