Avalon » Serie komiksowe » Fear Itself: Spider-Man » Fear Itself: Spider-Man #1

Fear Itself: Spider-Man #1

Fear Itself: Spider-Man #1

Part 1 of 3: "Day One"

Postacie
Zapowiedź

Ulice New Yorku są pogrążone w chaosie. Peter Parker nie wróci do przyjaciół ani rodziny, ani nawet nie zazna snu, póki jest ktoś do ocalenia. Ale czy będzie zdolny zmierzyć się z własnymi wątpliwościami? Czy będzie w stanie walczyć z Samym Strachem?

Cytat

Spider-Man: „And that’s when the fear gets me.”

Streszczenie

Nowy Jork, szósta godzina strachu. Ukazanych zostaje kilka różnych historii. Roberta Christansena kierownika zmuszonego do zwolnienia sporej ilości pracowników, którzy z pewnością będą szukać zemsty. Karen Henderson znajdującej się w zaawansowanej ciąży, której mąż nie wierzy, że to jego dziecko. Johna Russela - bezrobotnego od pół roku, który niebawem zostanie wyrzucony z mieszkania.

Spider-Man zmuszony jest jednak radzić sobie ze strachem rozprzestrzeniającym się gdzie indziej. Konkretnie na jednej z ulic miasta, gdzie rozwścieczony tłum postanowił zaatakować taksówkarza, w którego samochód wjechał inny nowojorczyk. Wyraźne bliskowschodnie korzenie od razu wywołują podejrzenie o terroryzm. Na szczęście Parker pojawia się w porę.

Niemal natychmiast postanawia skontaktować się z May. Niestety bezskutecznie. Uratowany mężczyzna jest jednak w stanie nieco go uspokoić.

Jedenasta godzina strachu. Robert decyduje się popełnić samobójstwo. Pod wpływem stresu Karen zaczyna rodzić, nie może jednak liczyć na żadną pomoc. John postanawia natomiast walczyć o swoje, po raz pierwszy w życiu ładując naboje do swojej broni.

Peter robi co tylko może, próbując radzić sobie z licznymi napadami oraz innymi tragediami. Sprawa zaczyna go jednak przerastać.

Czternasta godzina - redakcji Daily Bugle, wszyscy dyskutują o tym co dzieje się na ulicach. Robertson rozmawia natomiast przez telefon z burmistrzem, oczywiście obwiniającym Spider-Mana.

Podobnie zaczynają myśleć policjanci, którzy widzą jak Peter łapie jednego z bandytów. Nieopodal wybucha jednak bomba, rzekomo podłożona przez bohatera. Funkcjonariusze bez chwili namysłu otwierają ogień. Parker na szczęście w porę ucieka.

Dwudziesta godzina. Robert stoi na parapecie okna swojego biura. Karen zmuszona jest przedzierać się ulicami pełnymi rozwścieczonych nowojorczyków. John bez opamiętania strzela natomiast do wszystkich, którzy jego zdaniem chcą odebrać mu dach nad głową.

Spider-Man udaje się do mieszkania May, ale jedyne co tam znajduje to jej telefon. Zaczyna tracić nadzieję, ale zmuszony jest działać dalej.

Kiedy wybija dwudziesta czwarta godzina, Parkerowi udaje się dotrzeć do Roberta. Mężczyzna mimo wszystko postanawia skoczyć. Niestety Spider-Man wyczerpał cały zapas sieci. Decyduje się więc po prostu podążyć za desperatem. Na szczęście udaje mu się zamortyzować upadek i uratować mu życie. Karen nie może już jednak wytrzymać. Ktoś puka natomiast do drzwi Johna.

Co gorsza to nie koniec kłopotów. W momencie kiedy Peter odzyskuje przytomność i postanawia ruszać dalej, zostaje zaatakowany przez chmarę szczurów i kierującego nimi Vermina.

Autor: Pete

Galeria numeru

Fear Itself: Spider-Man #1 Fear Itself: Spider-Man #1 Fear Itself: Spider-Man #1 Fear Itself: Spider-Man #1 Fear Itself: Spider-Man #1 Fear Itself: Spider-Man #1 Fear Itself: Spider-Man #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.