Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates » The Ultimates #2

The Ultimates #2

The Ultimates #2

"Big"

Postacie
Cytat

Nick Fury: "Vodka and Orange? It's 10 a.m., Tony."
Tony Stark: "Not in Moscow, old boy."

Streszczenie

Nowy Jork. W jednej z luksusowych restauracji siedzą szef S.H.I.E.L.D., pułkownik Nicholas Fury i naukowiec Bruce Banner. Po złożeniu zamówień, Fury pyta się Bannera, czy patrzenie na odbudowę Chelsea Piers nie przypomni mu sprawy Hulka [Banner pod postacią Hulka zniszczył Chelsea Piers podczas walki ze Spider-Manem w Ultimate Marvel Team-Up #2 i #3 - Gamart]). Naukowiec odpowiada, że Hulk nie zaprząta teraz jego myśli. Nick nie jest pewny, czy Bruce jest gotowy do powrotu, Banner mówi, że w jego organizmie już od dwunastu tygodni nie znaleziono śladu komórek Hulk, a to, że wydaje się półprzytomny to sprawka środków, które bierze, aby nie zasnąć, ponieważ jego sen za bardzo kojarzy mu się z przebudzeniem Hulka.

 

Banner pyta się również, jak to jest dowodzić S.H.I.E.L.D., na co Fury odpowiada, że każdy jego krok śledzą kamery, a wszystko, co powie jest nagrywane, ale płaca jest dobra, dziewczyny ładne, a wysokie stanowisko pozwala przychylnie patrzeć na wszystkie niedofinansowane projekty, jak np. program Bannera mający na celu stworzenie nowego Kapitana Ameryki, który nie został ukończony przez osiem lat. Dodaje jeszcze, że ów projekt dostanie zastrzyk gotówki. Gdy Bruce myśli, że to żarty, Nick odpowiada, że grupa Bannera zostanie przeniesiona na Manhattan, a rząd zasponsoruje grupę pięciu superludzi do stworzenia zespołu. Jest tylko jeden warunek, przez swoje niedawne problemy ze zdrowiem Banner zostaje zdegradowany, od teraz będzie numerem dwa.

 

Ośrodek Badań nad Superżołnierzami, Pittsburgh. Janet Pym zmierza do budynku, w którym przeprowadzkę wykonują mrówki. Jej mąż Hank opowiada, że hełm Ant-Mana dobrze się sprawuje, a mrówki robią świetną kawę, dodaje też, że przepis na stworzenie Giant-Mana tworzy się właściwie sam. Jan mówi, że szkoda tylko tego, iż Banner wraca, żeby wszystko zepsuć. Hank każe żonie nie przejmować się naukowcem, ponieważ ten będzie pracował po drugiej stronie kompleksu nad serum Kapitana Ameryki, które już od lat próbuje rozpracować. Dodaje również, że zaangażowanie Tony'ego Starka w projekt zespołu superbohaterów jest dobrym znakiem. Pyta zaskoczoną Janet, czy nie dostała maila. Anthony Stark powiedział Fury'emu, że w nowej ekipie przyda się Iron Man.

 

Manhattan. Trwa test nowego skafandra bojowego Iron Mana. Gdy zostaje zakończony, ze zbroi wychodzi miliarder Tony Stark, który zaczyna z Nickiem Furym rozmowę o planowanym zespole superludzi. Niepokój Starka wzbudza członkostwo Bruce'a Bannera i jego byłe alter-ego, Hulk. Fury mówi, iż niemożliwe jest odrzucenie naukowca, gdyż Banner jest ich ostatnią nadzieją na stworzenie super-żołnierza. Tony pyta się jeszcze o Thora, który niestety nie odbiera komórki, i o Fantastyczną Czwórkę. Nicolas odpowiada, że obecnie to niemożliwe, a przez sytuację polityczną nie chce zaciągać do składu mutantów. Fury'ego zastanawia to, czemu ktoś tak bogaty jak Stark dzieli się swoją technologią, na co Anthony odpowiada, że chciałby wiedzieć, jak wyglądałby świat, gdyby wszyscy miliarderzy i tajniacy go ratowali, zamiast ciągnąć z niego ile się da. Na obchodne Fury mówi swojemu rozmówcy, że jest bardzo dziwnym człowiekiem, na co Stark odpowiada, iż miał nadzieję, że trzysta pięćdziesiąt miliardów dolarów majątku zalicza go do ekscentryków.

 

Triskelion. Janet Pym odbiera właśnie z lotniska Bruce'a Bannera. Po drodze do kompleksu pyta go o jego dziewczynę, Betty Ross, na co Bruce odpowiada, że rozstali się na pół roku. Jan pod nosem ironicznie odpowiada, że nie rozumie, dlaczego.

W kompleksie trwa właśnie próba stworzenia Giant-Mana, w której obiektem doświadczalnym jest doktor Henry Pym. Eksperyment zostaje rozpoczęty. W pewnym momencie gasną światła i słychać tylko krzyki Pyma. Janet krzyczy, żeby technicy włączyli światła, po czym razem z naukowcami i Bannerem biegnie do pomieszczenia, w którym znajduje się jej mąż. W środku zastaje Hanka, tylko, że teraz jest on prawie osiemnastometrowym gigantem. Przybity Banner na pytanie jednego z naukowców odpowiada, że za ten pokaz daje doktorowi Pymowi dziesięć punktów na dziesięć. Przez chwilę w jego umyśle pojawia się obraz Hulka.

 

Kwatera Doktora Bannera. Bruce odbiera telefon od Nicka Fury'ego, przez chwilę naukowiec skarży się na swoją pracę, lecz Nick każe mu się zamknąć, gdyż jego modlitwy zostały wysłuchane. Z Morza Arktycznego zostało wyłowione ciało Kapitana Ameryki.

Autor: Gamart

Galeria numeru

The Ultimates #2

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.