Avalon » Serie komiksowe » Avengers Academy » Avengers Academy #13

Avengers Academy #13

Avengers Academy #13

"Prom Night"

Postacie
Zapowiedź

W murach Akademii odbywa się potańcówka jakiej dotychczas nie widzieliście. Wśród gości znajdują się członkowie Young Allies i byli uczniowie Inicjatywy.

Cytat

Tigra: „I know, proud papa. But don’t get too caried away. This group still has a lot of problems.”

Giant-Man:” Oh, sure. But not at this exact moment. And I’ll take that.”

Streszczenie

Niedawne wydarzenia odcisnęły piętno na studentach, instruktorzy postanowili zatem zorganizować bal, na który zaproszono również innych młodych bohaterów. 

 

Hormony szybko dają o sobie znać. Komodo, spragniona kontaktu z kimś bardziej dojrzałym, wykazuje spore zainteresowanie Reptilem. Chłopak wyznaje jej jednak, że w rzeczywistości ma jedynie szesnaście lat, co zdecydowanie gasi jej zapał. Na miejscu od razu pojawia się Finesse i Striker, którzy nie rozumieją dlaczego Humberto zdecydował się pozostać dorosłym. Rozmowę przerywa jednak Hardball rozwścieczony próbą poderwania Komodo. Na szczęście Pym w porę interweniuje. 

 

Giant-Man zaczyna tańczyć z Tigrą. Szczera rozmowa sprawia, że Greer postanawia zaprosić partnera do swojej sypialni. 

 

Speedball w roli DJa przejmuje opiekę nad grupą, jednocześnie rozmawiając z Justice o parze, która właśnie wyszła z sali. Niedaleko pogawędkę urządzają sobie była i obecna dziewczyna Astrovika. Kiedy Ultragirl przypadkowo wyznaje, że spędziła noc ze swoim partnerem, Firestar wybucha i popycha ją na stojący obok stół. 

 

W innej części sali Veil proponuje Hazmat spotkanie z Boulderem. Ta ma jednak dość tego, że wytrzymać przy niej mogą tylko ludzie o dość odpychającym wyglądzie. Przypadkowo słyszy to Mettle i rozwścieczony wychodzi, by wyżyć się na statuach ustawionych w holu. Dziewczyna rusza za nim i po krótkiej rozmowie postanawiają spróbować być ze sobą w związku. 

 

Reptil nadal rozmawia z Finesse, jednak tą bardziej interesuje Spider-Girl, która zresztą po chwili sama zaczyna rozmawiać z Humberto. 

 

Firestar i Justice spotykają się poza salą, by porozmawiać w spokoju. Na szczęście udaje im się znaleźć wspólny język. Kiedy wracają, w drzwiach czekają już na nich Ultragirl i Gravity. 

 

Jedyną osobą, która zdaje się mieć problemy z poderwaniem kogokolwiek jest Striker, właśnie spławiony przez Nomad. Veil usiłuje go pocieszyć, chłopak wybucha jednak, ponownie wracając do swojego niedawnego zgonu. Maddy nie ma jednak zamiaru odpuścić i zamiast dalej dyskutować, proponuje mu wspólny taniec. 

 

Spider-Girl udaje się natomiast przekonać Humberto, by zrezygnował ze swojego dorosłego ciała. Niestety nie umyka to uwadze Hardballa, który ponownie atakuje Lopeza. Przerywa im Speedball i choć zmuszony jest walczyć z nastolatkiem, daje to dość nieoczekiwane rezultaty.

 

W kwaterze Tigry para instruktorów cieszy się swoim towarzystwem. Zmuszeni są jednak przerwać małe sam na sam, bowiem Jocasta wszczyna alarm. Kiedy oboje dobiegają do sali balowej, słyszą tylko wrzaski i widzą wydostające się przez drzwi żółte kule energetyczne. Po wejściu do środka okazuje się , że ich obecność nie jest efektem walki. Speedball i Hardball, przy pomocy swoich zdolności, postanowili urozmaicić zabawę. Kiedy pozostali zaczynają obrzucać się jedzeniem i para dostrzega odmłodzonego Reptila, Hank może tylko z dumą patrzeć na swoich wychowanków i to, co wspólnie osiągnęli. 

Autor: Pete

Galeria numeru

Avengers Academy #13 Avengers Academy #13 Avengers Academy #13 Avengers Academy #13 Avengers Academy #13 Avengers Academy #13 Avengers Academy #13 Avengers Academy #13 Avengers Academy #13

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.