Avalon » Serie komiksowe » Heroes For Hire vol. 3 » Heroes For Hire vol. 3 #5

Heroes For Hire vol. 3 #5

Heroes For Hire vol. 3 #5

"Slay Misty for Me"

Postacie
Zapowiedź

Kiedy na światło dzienne wychodzi pokręcony plan związany z operacjami Heroes For Hire, Paladin zwołuje do siebie bohaterów, którym może zaufać, by wspólnie naprawić porządek rzeczy.

Streszczenie

W swojej kryjówce podszywający się pod Control Puppet Master każe Punisherowi zabić Misty Knight, tłumacząc jej, że herosi, których wynajmuje, ufają jej głosowi, a on wykorzystał to, tworząc skany ich umysłów za pomocą słuchawek, przez które się z nią komunikują. Zauważa, że Castle próbuje zwalczać jego kontrolę, podchodzi więc do konsoli, by wzmocnić sygnał. W tym jednak momencie Misty rzuca się na Franka i oślepia go za pomocą swojej bionicznej ręki, po czym zaczyna się ukrywać, próbując przekonać go, że jest tylko marionetką w rękach łotra. Ten stwierdza, że to Knight go wynajęła, gdy była w śpiączce – gdy zauważył pierwsze oznaki jej przebudzenia, postanowił się przygotować. Przeprasza bohaterkę, zapewniając, że była bardzo przydatna, teraz jednak, przytomna, stała się niewygodna. Nagle rozlega się alarm – okazuje się, że w pobliżu zjawili się inni herosi.

Iron Fist sprowadza Paladina do jednej z kamienic w mieście. Gdy najemnik pyta, skąd może wiedzieć, że to właśnie tam znajduje się Misty, Danny stwierdza, że teraz, gdy jest ona przytomna, może wyczuć jej chi wszędzie – miłość jest bowiem potężnym uczuciem. Słysząc to, Paladin wytyka kompanowi, że mimo swojej miłości opuścił Misty po stracie dziecka, Rand nie zamierza jednak z nim rozmawiać na ten temat – po chwili zaczyna się domyślać, że nie tylko on chce pomóc Misty z osobistych powodów i pyta najemnika, czy kobieta wie, jak bardzo mu na niej zależy. Paladin każe mu się zamknąć, nim jednak zdążą rzucić się sobie do gardeł, Fist zauważa, że mają towarzystwo – właśnie przybyłych Black Widow, Falcona i Moon Knighta. Paladin jest pewien, że przybyli im na pomoc, wezwani przez Control, Iron Fist zauważa jednak, że coś jest nie tak. Po chwili zostaje zaatakowany przez pozostałą czwórkę.

Obserwujący to na ekranie komputera Puppet Master zachwyca się tym, jak łatwo jest w stanie kontrolować herosów. Misty tymczasem ukrywa się przed salwami z broni Punishera, próbując przemówić mu do rozsądku. Nagle wpada na pewien pomysł i pyta herosa, czy jest do wynajęcia. Słysząc to, Frank się zatrzymuje, a widząc, że jej plan zadziałał, Control informuje Castle'a o tym, że Puppet Master próbuje położyć swoje łapy na okolicy i stwierdza, że używa on nowych technologii, które musiał od kogoś uzyskać. Łotr jednak szybko reaguje i wzmacnia swój sygnał, odzyskując kontrolę nad Punisherem. Tymczasem Knight zdążyła dostać się do generatora i za pomocą swojej bionicznej ręki wywołuje spięcie. W następnym momencie tak Frank, jak i herosi na zewnątrz łapią się za głowy, krzycząc z bólu. Misty wykorzystuje zaskoczenie Mastersa, by się do niego dostać. Łapiąc go za fraki każe mu powiedzieć, kto zyskuje na całej tej operacji, nim jednak łotr jest w stanie cokolwiek powiedzieć, zostaje postrzelony przez Franka, który następnie odchodzi, zabraniając jej kiedykolwiek się z nim kontaktować. Gdy znika za drzwiami, Misty dopada do Puppet Mastera i wyczuwa u niego puls. Próbuje zatamować krwawienie, a gdy po chwili na miejscu zjawiają się herosi, każe im wezwać pogotowie, po czym mdleje.

Jakiś czas później Misty budzi się w łóżku szpitalnym, z Dannym siedzącym u jej boku. Fist przypomina, że miała odpoczywać, ta więc odpiera, że nie mogła po prostu niczego nie robić, a poza tym nie działała w polu, a jedynie nadzorowała misje. Zresztą, Masters dopadł ją tak wcześnie, że prawie cały czas i tak spędziła w łóżku. Danny nie uważa tego jednak za zabawne i każe jej obiecać, że od tej pory naprawdę będzie odpoczywać.

Jakiś czas później. W kawiarni barista wręcza Misty Knight jej kawę, pytając, kiedy wróci do superbohaterstwa,\. Ta zapewnia, że trzyma rękę na pulsie. Gdy kasjer śmieje się z jej dowcipu, ta wychodzi i udaje się do swojego pokoju kontrolnego, nadal zakurzonego i ze sprzętem pokrytym plandekami. Wkrótce później do drzwi puka Paladin, który po wejściu stwierdza, że choć byli kontrolowani przez łotra, sam pomysł był dobry. Stwierdza, że Puppet Master dla kogoś pracował, a oni powinni odkryć, dla kogo. Pyta Misty, czy jest do wynajęcia, a ona w odpowiedzi pyta o to samo.

Autor: S_O

Galeria numeru

Heroes For Hire vol. 3 #5 Heroes For Hire vol. 3 #5 Heroes For Hire vol. 3 #5 Heroes For Hire vol. 3 #5 Heroes For Hire vol. 3 #5 Heroes For Hire vol. 3 #5 Heroes For Hire vol. 3 #5 Heroes For Hire vol. 3 #5 Heroes For Hire vol. 3 #5 Heroes For Hire vol. 3 #5

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.