Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #156

Thunderbolts #156

Postacie
Zapowiedź

Raft jest pełen kandydatów do drugiej drużyny Thunderbolts. Oryginalna drużyna nie jest zbyt zadowolona z pomysłu naczelnika, aby rozszerzyć skład Thunderbolts. Zobaczcie, kto zostanie wybrany.

Streszczenie

Luke spotyka swój zespół i ze zdumieniem przyjmuje informację o utworzeniu nowego teamu. Chce natychmiast widzieć się z naczelnikiem. Kiedy się spotykają prosi o wyjaśnienia. Nie było go tydzień i nikt z nim nie konsultował tego pomysłu. Walker stwierdza, że dostali pozwolenie chwilę po wyjeździe bohatera i stwierdzili, że nie ma co marnować czasu. Luke prowadzi zespół nadspodziewanie dobrze i nie zanosi się w najbliższym czasie na potrzebę zmian w składzie. Jeśli Thunderbolts mają być szansą dla więźniów na rehabilitację, to muszą stworzyć dla nich taką szansę i stąd pomysł nowego zespołu. Cage przyjmuje tą argumentacje, ale sam nie ma na wszystko czasu. Naczelnik informuje go, że właśnie dlatego nowym zespołem pokieruje Songbird. Całą rozmowę podsłuchuje reszta zespołu, którzy następnie zaczyna obserwować rekrutację. Luke dostaje telefon z nową misją. Powoli zbiera zespół do wymarszu. Udadzą się do Niemiec. Misja będzie miała elementy okultystyczne i czekała na nich, aż będą mieli w zespole odpowiedniego członka. Kiedy docierają do podziemi Cage przedstawia reszcie Satanę. Ta właśnie narysowała na skórze Man-Thinga magiczne symbole, aby sprawdzić jego moce. Od razu zaczyna też omamiać swoimi czarami resztę zespołu. Przerywa jej Luke, który magicznymi dzwoneczkami od Strange'a rozwiewa jej czary. Drużyna teleportuje się.

W więzieniu trwa rekrutacja. Więźniowie w kolejce przechwalają się swoimi umiejętnościami. Songbird informuje Gunnę, że została przyjęta i ta rozmowa to tylko formalność. MACH V rozmawia z Shockerem. Ten nie wierzy, że nadaje się do zespołu. Nie ma żadnych mocy i jest specjalistą w jednej dziedzinie. Abe zdaje sobie z tego sprawę, to on przepchnął jego kandydaturę. Fixer rozmawia z Centuriusem. Naukowiec proponuje dać sobie spokój z tymi formalnościami. Doskonale wiedzą kto do czego jest zdolny i że został już wybrany.

Thunderbolts lądują przed starym zamkiem w Niemczech. Okazuje się, że budowla, wraz z górą, na której stoi pojawiła się tu kilka miesięcy temu. Twierdza zniknęła w 1911 roku podczas ataku Holendrów. Jego właścicielem był baron Gothenvald. Kiedy zbliżają się do budynku zostają zaatakowani przez upiory zwane Dirae. Ich wrzaski są nie do zniesienia, a ich pazury ostre jak brzytwy. Wszyscy zaczynają biec w kierunku zamku i rozwalają drzwi, aby tam znaleźć schronienie. Niestety w środku czeka na nich pruska armia w wersji zombie z armatami.

Rekrutacja trwa nadal. MACH V docenia umiejętności Shockera. W dodatku ten nigdy nikogo nie zabił. Łączy ich także niechęć do Spider-Mana. Naczelnik rozmawia z Myersem. Walker chce dowodu, że dzięki programowi, złoczyńca może się zmienić. Fred zdaje sobie sprawę, że obietnicami nikogo nie przekona. Może to zrobić, jeśli dostanie szansę. Jest jak Bullseye tylko bez świra. Chciałby też wrócić do swojego starego pseudonimu. Fixer chce, aby Noah przekonał go, że może się zmienić. Ten kontynuuje wykład o sposobie rekrutacji. Wszystkie karty zostały już rozdane i nic co powie tego nie zmieni. Nie byłby geniuszem, gdyby nie potrafił szybko rozpracować systemu. Następny na rozmowę z Songbird wchodzi Zabo. Innych więźniów dziwi jak duże zabezpieczenia temu towarzyszą. Ten początkowo myśli, że chodzi im o jego umiejętności, jako naukowca. Kiedy Melissa kładzie przed nim probówkę, wie, o kogo im chodzi. Po kilku ostrzeżeniach zażywa serum i rozpoczyna się przemiana.

Drużyna walczy z zombie, ale kiepsko im idzie. Ghost zostaje złapany, a Juggernaut zostaje trafiony z armaty. Zdesperowany Cage prosi Satanę o wsparcie.

Kiedy Zabo przemienia się w Mr. Hyde’a Songbird każe opróżnić pomieszczenie. Kiedy transformacja dobiega końca złoczyńca każe przestać mówić do siebie Zabo.

Autor: Spell

Galeria numeru

Thunderbolts #156 Thunderbolts #156 Thunderbolts #156 Thunderbolts #156 Thunderbolts #156 Thunderbolts #156 Thunderbolts #156

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.