Avalon » Serie komiksowe » New Avengers vol. 2 » New Avengers vol. 2 #11

New Avengers vol. 2 #11

Postacie
Zapowiedź

Przeszłość wdziera się hukiem w teraźniejszość, kiedy sekret Fury'ego i Avengers Initiative nawiedza New Avengers. Jeden z Avengerów jest bliski śmierci, czy sekretny grzech Nicka ich ocali?!

Cytat

Nick Fury:" [...] Intel's like a lady, the more hands that touch it, the worse it gets."

Streszczenie

Rhode Island, Barrington, szpital, chwila obecna. Avengers bezradnie przyglądają się próbom ratowania Mockingbird, której stan jest krytyczny. Jedyne, co mogą zrobić, to powiadomić byłego męża o wypadku. Roli tej podejmuje się Victoria Hand, która zdaje Kapitanowi Ameryce relację z ostatnich wydarzeń. Przy rozmowie obecny jest także Hawkeye, który jednak na wieść o wypadku byłej żony biegiem udaje się do niej do szpitala. Victoria natomiast zwierza się Steve'owi z obaw przed reperkusjami tego zdarzenia. Po pierwsze wystawiła się dawnym współpracownikom z H.A.M.M.E.R., po drugie Cage i spółka nigdy jej nie darują, jeśli Mockingbird umrze.

Tymczasem na polu walki pozostali Avengers powoli dochodzą do siebie. Służby porządkowe aresztują agentów H.A.M.M.E.R. i jedynie Ms. Marvel nie potrafi zaakceptować tego, co się stało, jak też faktu, że dostali łupnia od kogoś pokroju Superii, nie wiedząc nawet, że ktoś taki w ogóle istnieje. Jedynie dla Spider-Mana cała ta sprawa jest oczywista od początku do końca. Wystarczy odpowiedzieć sobie na dwa pytania: co tu robili i kto ich tu przysłał. O ile to pierwsze może nastręczać pewnych trudności, o tyle odpowiedź na drugie jest oczywista: Victoria Hand.

Szwecja, Helsinborg, rok 1959. Na zapleczu miejscowej knajpy Nick Fury objaśnia członkom Avengers, dlaczego tu przyjechali i jakie jest ich zadanie. Górnolotne przemowy pełne patriotycznego patosu na nikim nie robią większego wrażenia, Nick zatem przechodzi do rzeczy. Otóż w ciągu ostatniego roku Red Skull dwukrotnie przebywał w Helsinborgu, a zadaniem Avengers jest go zlikwidować. Już w nocy Avengers w gotowości bojowej oczekują na sygnał do rozpoczęcia akcji. Najpierw Creed daje się potrącić ciężarówce zmierzającej do twierdzy w Helsinborgu. Gdy tylko kierowca opuszcza kabinę kierowcy by sprawdzić, co z ofiarą wypadku, Victor likwiduje go, a Silver Sable zajmuje miejsce kierowcy w szoferce, po czym samochód kontynuuje podróż. Już pod bramą Ernst wdaje się w dyskusje ze strażnikami. Gdy ci coraz gwałtowniej nalegają na otwarcie części bagażowej, Sablinova zrezygnowany otwiera drzwiczki. Ze środka wyskakują pozostali Avengers i zarzucają strażników gradem kul. Efektu zniszczenia dopełnia Namora dosiadająca wieloryba i niesiona olbrzymią falą, która teraz topi nazistów. Już w twierdzy, Avengers czyszczą sobie drogę wśród kolejnych zastępów strażników. Nigdzie nie widać jednak Red Skulla. Zamiast niego z płomieni wyłania się postać Kapitana Ameryki, który staje teraz naprzeciwko Avengers.

Autor: Bosnas

Galeria numeru

New Avengers vol. 2 #11 New Avengers vol. 2 #11 New Avengers vol. 2 #11 New Avengers vol. 2 #11 New Avengers vol. 2 #11 New Avengers vol. 2 #11 New Avengers vol. 2 #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.