Avalon » Serie komiksowe » Daken: Dark Wolverine » Daken: Dark Wolverine #8

Daken: Dark Wolverine #8

Daken: Dark Wolverine #8

"Collision" - part 2

Postacie
Zapowiedź

Daken i X-23 łączą siły, by odnaleźć Malcolma Concorda, człowieka stojącego za większością inkarnacji projektu Weapon X... Także tej, która właśnie powstaje na Madripoorze!

Streszczenie

Madripoor. Daken spogląda na twarz Laury, przez chwilę zastanawiając się, czy przypomina mu ona ojca, czy jego samego. Po chwili wstaje i wyciąga do niej rękę, stwierdzając, że dziewczyna go potrzebuje, ta jednak zaprzecza i odchodzi. Po chwili zza pleców mutanta wychodzi Tyger Tiger, która informuje, że odzyskali kontrolę nad północną częścią miasta. Mężczyzna nie zamierza jednak wysłuchiwać jej raportów, stwierdzając, że od szczegółów jest ona – dlatego pozwolił jej żyć. To powiedziawszy, odchodzi na spotkanie z Colcordem.

Gdy w końcu na niego trafia w jednej z wielu uliczek miasta, Malcolm gratuluje mu chaosu, który wywołał. Daken nie jest jednak równie zadowolony z działalności naukowca. Przypomina, że zgodził się na współpracę tylko w jednym celu – by Colcord znalazł sposób, by uczynić go lepszym od Weapon X, teraz jednak nie dość, że stworzył syntetyczny czynnik gojący, to jeszcze klon Wolverine'a pojawił się na wyspie, poszukując go. Malcolm niewiele robi sobie z gróźb mutanta, stwierdzając, że czynnik był potrzebny, by zapewnić przeżycie ich "pacjentów", doskonale wie też, że jest jedynym, który może pomóc Dakenowi.

Większe zainteresowanie wzbudza u niego informacja o przybyciu X-23 – dochodzi do wniosku, że byłaby ona doskonałym królikiem doświadczalnym. Syn Logana musiałby ją tylko złapać i chronić go, dopóki do tego nie dojdzie. Daken zgadza się, ściskając mu dłoń, przypomina jednak, że znajdują się na Madripoorze, gdzie cały czas jest się w niebezpieczeństwie.

W następnej chwili auto Colcorda eksploduje za sprawą Gambita, a Laura, za przyzwoleniem Dakena, chwyta naukowca, domagając się informacji. Ten początkowo nie chce mówić, pewien, że klon i tak go zabije, a ta potwierdza, dodaje jednak, że jeśli będzie mówił, jego śmierć będzie szybka. Przypomina, że w Facility nauczono ją obdzierając ludzi ze skóry – niejednokrotnie sama była w ten sposób torturowana, by dokładnie wiedziała, jak czuje się ofiara.

Do obserwującego to Gambita podchodzi Daken, stwierdzając, że przydałby mu się ktoś taki jak Remy – przestępca o mrocznej przeszłości udający X-Mana. Gambit jednak ucisza go celnym uderzeniem swego kija, stwierdzając, że zna ludzi pokroju Dakena, nawet dla kilku pracował – wtedy był jednak młody i głupi. Syn Wolverine'a pyta, czy mężczyzna nie czuje wyższości nad innymi z uwagi na moc, którą posiada, Remy odpiera więc, że jest ona tylko narzędziem, dzięki któremu może naprawić swe błędy. Akihiro wyśmiewa te słowa, przypominając, kim naprawdę jest LeBeau – oszustem, który zdradzi przyjaciół, gdy będzie tego wymagała sytuacja – i zapewnia, że tak samo zdradzi Laurę. Słysząc to, Gambit łapie pięść przeciwnika i wysadza jego ramię, po czym pyta, dlaczego pozwolił im na pojmanie Colcorda. Daken sugeruje więc, żeby nie tracił czasu na przesłuchiwanie go, bo to czasu X-23 właśnie zabrakło. Gdy Remy odwraca się, widzi Laurę leżącą u stóp Colcorda, ze strzykawką wbitą w ramię. W następnej chwili sam pada na ziemię, ogłuszony przez Dakena. Malcolm ma mu za złe, że go nie ostrzegł, mutant odpiera więc, że wręczył mu środek usypiający. Po chwili podjeżdża po nich radiowóz, do bagażnika którego wrzucają X-23.

[Uwaga: dalszy ciąg tej historii znajduje się w X-23 vol. 3 #9 - przyp. S_O]

Autor: S_O

Galeria numeru

Daken: Dark Wolverine #8 Daken: Dark Wolverine #8 Daken: Dark Wolverine #8 Daken: Dark Wolverine #8 Daken: Dark Wolverine #8 Daken: Dark Wolverine #8 Daken: Dark Wolverine #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.