Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 4 » Wolverine vol. 4 #8

Wolverine vol. 4 #8

Wolverine vol. 4 #8

"Wolverine vs. the X-Men" - part 3

Postacie
Zapowiedź

Podczas, gdy Wolverine walczy o swoją duszę, jego opętane ciało mierzy się z Cyclopsem.

Cytat

Wolverine: "Kurt? But you're..."
Nightcrawler: "Dashing. Yes, I know."

Streszczenie

Doctor Nemesis i Fantomex przybywają na Angel Island, gdzie naukowiec, niewiele sobie robiąc z ostrzeżeń Storm, strzela Loganowi w twarz miksem śmiertelnych chorób. Ororo staje przed nim, zdenerwowana, i oświadcza, że wewnątrz umysłu mutanta toczy się bitwa, Bradley sugeruje więc, by kobieta jak najszybciej wyciągnęła stamtąd swe przyjaciółki.

Wewnątrz swego umysłu Logan stwierdza, że Melita nie powinna tu być, ta oświadcza więc, że miała dosyć czekania z założonymi rękami i postanowiła, że dla odmiany to ona będzie ciąć i dźgać przeciwników. Słysząc to, Wolverine przyciąga swą dziewczynę do siebie i zaczyna ją całować, wywołując kąśliwe uwagi Jubilee. Tymczasem walka nie przebiega pomyślnie dla mutantów i po chwili twierdza zaczyna się walić, rozdzielając walczących. Emma trafia przed pokój z fantazjami erotycznymi mutanta, Melita zagląda do pomieszczenia z marzeniami jej chłopaka, w którym wiedzie on szczęśliwe życie ze swą ukochaną Jean, Jubilee dowiaduje się, do czego i z jakimi X-kobietami Logan używał Sali Ćwiczeń, a Rogue poznaje sztuczkę, którą Kanadyjczyk wykorzystuje, by wygrywać w karty. Sam mutant nadal walczy z demonami, które w końcu go otaczają. Wtedy jednak z odsieczą przybywa Nightcrawler – i nie tylko on.

Na Angel Island opętańcowi udaje się plunąć ogniem w Storm, wyłączając ją z walki. Nemesis i Fantomex nie są pewni, co zrobić, nie chcąc zabić znajdujących się w umyśle przeciwnika X-Men. Nim jednak Wolverine zdąży ich zaatakować, na wyspie pojawia się Cyclops, powalając go swoim promieniem optycznym i wzywając Emmę do odwrotu.

W umyśle Logana panie nie mogą uwierzyć, widząc odzianą w biel Jean, która oświadcza, że jedynym, co może zniszczyć najeźdźców, jest ogień Phoenixa. Emma stwierdza, że to niezła sztuczka, ale kobieta wydaje jej się zbyt doskonała – a to oznacza, że jest tylko częścią podświadomości Logana. Jubilee zgaduje, że tak samo ma się sprawa z Kurtem, nim jednak ten zdąży zaprotestować, Wolverine każe nowoprzybyłej wyrzucić pozostałe kobiety z jego głowy... i tak się dzieje, ku nieskończonemu zdziwieniu Emmy. Widząc to, Nemesis i Fantomex zaczynają ostrzeliwać opętanego. Wewnątrz swego umysłu Logan pyta, czy Jean jest prawdziwa, ta odpiera więc, że jest tą częścią Jean Grey, którą mężczyzna zachowywał w sercu przez lata. Mówi, że jeśli chce zwalczyć inwazję demonów, musi się od niej odciąć.

W świecie rzeczywistym Wolverine powala Nemesisa i Fantomexa, zaraz potem jednak zaczyna się chwiać na nogach i wymiotować. Bradley oznajmia, że udało im się przeciążyć czynnik gojący mutanta i informuje Cyclopsa, że teraz mają najlepszą okazję, by go zabić.

W swym umyśle Logan nie potrafi dokonać wyboru, mimo, że popędzają go i Kurt, i Jean. Phoenix w końcu stwierdza, że wystarczy, by mężczyzna odpowiedział sobie na jedno pytanie: czy chce żyć? A Wolverine, spoglądając na jeden z niewielu nadal stojących pokoi – oznaczony nazwą "Ludzie, których muszę zabić przed śmiercią" – potwierdza. Wtedy kobieta jednym ruchem spopiela atakujące demony. W oczyszczającym ogniu Kurt żegna przyjaciela, zapewniając, że w Niebie czeka najlepsze piwo wszechczasów, a Jean informuje go, że demony Piekieł już nie będą go niepokoić i prosi, by porzucił zemstę.

Na Angel Island Scott przygotowuje się do wystrzelenia wiązki swoich promieni, gdy słyszy z ust Logana imię Jean. To zasiewa w jego umyśle niepewność i, mimo ponagleń Nemesisa, decyduje się nie strzelać. Zamiast tego pyta Logana, czy wrócił do zmysłów, a ten odpiera, że przydałoby mu się piwo.

Jakiś czas później, na Utopii. Logan odwiedza rannego Colossusa, po czym prosi Melitę, by na jakiś czas pozostała na wyspie. Po chwili podchodzi do niego Scott, który chce wiedzieć, czy przyjaciel widział Jean. Wolverine odpiera więc, że teraz nie czas na taką rozmowę – a z tym, na co czas nadszedł, Cyclops nie powinien mieć nic wspólnego.

W umyśle Logana Kurt wzdycha nad uporem przyjaciela i odchodzi. Tymczasem aspekty jaźni mutanta stoją wśród ruin, nie rozumiejąc, czemu nie mogą zacząć odbudowywać swego "domu". Młody Jimmie Howlett wyjaśnia więc, że jeden z nich domagał się, by pozwolić mu wpierw naprawić jedno z pomieszczeń. To mówiąc, wskazuje na nagiego, obwiązanego drutem kolczastym i pokrytego krwią Berserkera, który posoką nakreśla na nowo wstawionych drzwiach jedno słowo – zemsta.

Autor: S_O

Galeria numeru

Wolverine vol. 4 #8 Wolverine vol. 4 #8 Wolverine vol. 4 #8 Wolverine vol. 4 #8 Wolverine vol. 4 #8 Wolverine vol. 4 #8 Wolverine vol. 4 #8 Wolverine vol. 4 #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.