Avalon » Serie komiksowe » Uncanny X-Men » Uncanny X-Men #535

Uncanny X-Men #535

Uncanny X-Men #535

"Breaking Point" - part 1

Postacie
Zapowiedź

Podczas swojej ostatniej wizyty X-Men zmienili całą strukturę polityczną Breakworldu w perzynę. Z czasem została ona jednak odbudowana. Teraz, w kierunku Ziemi, wyrusza stamtąd statek.

Cytat

Wolverine: "I say we get this planetary-level ballbuster out of our lives."
Cyclops: "Agreed".
Brand: "Good. Boarding torpedoes are prepped to go."
Wolverine: "I wasn't talking about the spaceship. But considering we're in the neighborhood, we may as well lend a hand."

Streszczenie

Utopia. Kitty i Piotr urządzają sobie piknik nad brzegiem oceanu. Nagle jednak romantyczna atmosfera ulatuje, a to za sprawą Namora walczącego z gigantycznym robotem. Gdy Colossus dołącza do starcia, Sub-Mariner wyjaśnia, że jest to jeden ze starożytnych mechanizmów obronnych badanych przez Kranga, który teraz, przypadkiem uruchomiony, zaczął siać zniszczenie. Pryde jednak obchodzi tylko to, że to maszyna, prosi więc swego chłopaka o Fastball Special. Gdy przenika przez "głowę" robota, zakłócając jego pracę, Namor i Colossus wspólnie go powalają. Po chwili z morza wynurza się Kitty, nadal niematerialna. Gdy Namor odchodzi, Piotr zapewnia ukochaną, że znajdą sposób, by przywrócić ją do zdrowia.

Jakiś czas później, laboratorium X-Clubu. Kavita wyjaśnia, że prawdopodobnie sytuację Kitty można porównać do nadwerężonego mięśnia – fazując pocisk z Breakworldu przez długi okres czasu, wywołała swoisty "skurcz". Nie mogą mieć jednak pewności, czy będzie w stanie powrócić do swej normalnej formy – jak bowiem tłumaczy, praktycznie każdy mutant posiada całkiem inną moc, a oni nie wiedzą dokładnie, jak działa fazowanie. Tymczasem Magneto pyta Nemesisa, jak idzie badanie fragmentów pocisku z Breakworldu, okazuje się jednak, że Doktor nawet ich nie zaczął, zasłaniając się kupą innych, bardziej priorytetowych zadań – od całkiem nowych mutantów po wampiry.

Peak, baza S.W.O.R.D. na orbicie ziemskiej. Agentka Brand jest niepocieszona faktem, że Unit, zamiast przekazać jej plany budowy jakiegoś gigantycznego działa, poradził jej kontakt z X-Men, robot wyjaśnia więc, że mutanci już raz rozwiązali ten problem. Kobieta nie ma jednak wyboru, gdyż przewidywany atak nastąpi za dwie godziny.

W swoim gabinecie Cyclops stwierdza, że zgadza się z Nemesisem i pyta, co takiego niezwykłego jest w breakworldowym metalu, Magnus wyjaśnia więc, że jako Mistrz Magnetyzmu zna każdy metal, tego jednak nie rozumie. Wie jednak, że może ono stanowić dla nich albo wielką szansę, albo równie wielkie zagrożenie. Nagle do pomieszczenia wchodzi Danger, informując o wiadomości od S.W.O.R.D.. Następnie wyświetla hologram Brand, która bez owijania w bawełnę oświadcza, że powrócił problem Breakworldu i przypominając, jak bardzo tego nie znosi, prosi X-Men o pomoc, dodając, by zabrali ze sobą najsilniejszych członków, w tym nowo ujawnionego Magneto. Scott pyta o transport, a w następnej chwili na Utopii ląduje Stiletto Zero, prototypowy ścigacz S.W.O.R.D..

Wkrótce X-Men w składzie Cyclops, Emma, Colossus, Danger, Magneto i Kitty trafiają na pokład flagowego statku S.W.O.R.D., Falchiona One. Brand od razu przystępuje do krytykowania Rasputina, który, po zapoczątkowaniu przemian społecznych na Breakworldzie, pozostawił mieszkańców planety samych z narastającymi problemami, co bezpośrednio wiąże się z powodem, dla którego mutanci tu przybyli. Następnie pokazuje im zdjęcie zbliżającego się do Układu Słonecznego flagowego niszczyciela Breakworldu, o mocy wystarczającej, by jednym strzałem zmiatać całe państwa z powierzchni Ziemi i mogącym przewozić całe armie. Co gorsza, nie otrzymali od nich żadnej wiadomości, co nie wróży niczego dobrego. Przybliża też obecną sytuację na samej planecie – początkowo poplecznicy Aghanne próbowali stworzyć bardziej cywilizowane społeczeństwo, ostatnie doniesienia z planety wspominały jednak o "niepokojach", co, jak podejrzewa Brand, oznacza konserwatywny przewrót. Domyśla się, że niszczyciel został wysłany, by ukarać tych, którzy wywołali to wszystko, oświadcza jednak, że po cięciach budżetowych nie ma możliwości nawiązania bezpośredniej walki, ich jedyną szansą jest więc zinfiltrowanie statku.

Wkrótce później. X-Men, razem z Brand, znajdują się na jednej z "torped infiltrujących" wystrzelonych z pokładu Falchiona. Gdy przebijają się przez kadłub, przekradają się na mostek, tam jednak odkrywają grupę mieszkańców Breakworld odzianych w łachmany. Wśród nich znajduje się Kruun, który wyjaśnia, że są uchodźcami politycznymi, i razem z pozostałymi klęka przed Powerlordem Colossusem.

Autor: S_O

Galeria numeru

Uncanny X-Men #535 Uncanny X-Men #535 Uncanny X-Men #535 Uncanny X-Men #535 Uncanny X-Men #535 Uncanny X-Men #535 Uncanny X-Men #535 Uncanny X-Men #535 Uncanny X-Men #535

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.