Avalon » Serie komiksowe » The Ultimates » The Ultimates #1

The Ultimates #1

The Ultimates #1

"Super-human"

Postacie
Cytat

Kowalski: "How's he gonna help us on the ground when he ain't even wearin' a parachute?"
Bucky: "Don't you read papers, pal? Captain America practically never wears parachute. He says parachutes are for girls."

Streszczenie

Północny Atlantyk, rok 1945 Samoloty pełne amerykańskich żołnierzy zmierzają w kierunku Islandii, aby zniszczyć niemiecką bazę wojskową. W samolocie trwa dyskusja o superbroni niemieckiej, która może zakończyć wojnę w tragiczny sposób dla Amerykanów. W pewnym momencie żołnierz Bucky Barnes wspomina o amerykańskiej tajnej broni, którą jest Captain America. Wtedy Kowalski (jeden z żołnierzy) zaczyna mówić o Kapitanie jak o pajacu ubranym w cyrkowy kostium, który nazwany super-żołnierzem ma zrobić wrażenie na rekrutach. Gdy zwraca uwagę, że i tak Cap. zginie z nimi wszystkimi, milczący do tej pory jeden z żołnierzy zwraca uwagę, że w ciągu trzech lat tajnych operacji nigdy nie stracił swojej załogi i zaprasza wszystkich na swój ślub za pół roku, po czym wyskakuje z samolotu bez spadochronu.

 

Islandia, godzina szósta, amerykańscy żołnierze lądują koło niemieckiej bazy, gdzie zostają dosłownie rozrywani przez kule nieprzyjaciela. Kowalski zostaje trafiony i wzywa sanitariusza, lecz zamiast niego pojawia się Bucky mówiąc, że podczas wielu akcji przebytych razem z Kapitanem, nauczył się, jak opatrzyć ranę postrzałową. W czasie zabiegu Kowalski znowu wyśmiewa Captaina mówiąc, że taka walka to powinien być dla niego spacerek. Nazwany przez Barnesa idiotą, mówi, że idiotami są ludzie wierzący w Kapitana Amerykę, pyta się również, gdzie jest ten super-żołnierz, gdy tu wszystkich rozstrzeliwują. Sugeruje, że pije on piwo z Wujkiem Samem, na co Bucky odpowiada, patrząc w niebo, że pewnie krąży samolotem, aby oczyścić drogę z hitlerowców.

 

W samolocie Kapitan odbiera wiadomość od jednego z dowódców, że plan był inny, na co on odpowiada, że plan miał lukę i postanawia to naprawić, poczym wbija się samolotem w bramę budynku, uprzednio z niego wyskakując. W czasie walki w środku bazy, żołnierze odnajdują niemiecką rakietę wodorową, która zostaje w tym samym momencie wystrzelona. Kapitan jednak nie ma zamiaru dopuścić do zniszczenia celu, w który jest wymierzona, więc wskakuje na nią i mimo próśb Bucky'ego, używając granatu doprowadza do wybuchu rakiety. Niebem wstrząsa ogromna eksplozja. Żołnierze pogrążeni w smutku nie zauważają, że do wody wpada ciało Captaina.

 

Mount Everest, rok 2002 Przemysłowiec, Tony Stark, spędza spokojne chwile na wspinaczce górskiej. Mówi swojemu podwładnemu Happy'emu, aby skontaktował się z Jarvisem i uzupełnił zapasy wina, wspomina również, że w poniedziałek w jego życiu zacznie się nowy rozdział.

Autor: Gamart

Galeria numeru

The Ultimates #1

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.